AXI IMMO doradza przy wynajmie ponad 7 000 mkw. w Europolis Park Błonie

AXI IMMO w ostatnich tygodniach doradzał przy wynajmie ponad 7 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej i chłodniczej w Europolis Park Błonie. Dodatkowe powierzchnie zajęły firmy Green Factory Logistics i PCMS Sp z o. o.


21 maja 2013
Monika Rykowska
GTV w P3 Europolis Park Błonie

Green Factory Logistics łącznie wynajął 4 700 mkw., w tym 3 400 mkw. powierzchni chłodniczej, 576 mkw. powierzchni magazynowej i 476 mkw. biura. Jest to kolejna transakcja dla Green Factory Logistics, w której firma korzystała z usług doradczych AXI IMMO. W zeszłym roku, w tym samym parku Green Factory Logistics wynajęła 2725 mkw. powierzchni magazynowo-biurowe.

Green Factory Logistics  i PCMS w Błoniu

Green Factory Logistics jest częścią grupy Green Factory – producenta i dystrybutora warzyw oraz owoców, zajmuje się pełną obsługą logistyczną produktów, wymagających temperatury przechowywania i transportu pomiędzy 2 a 6 stopni.

Drugi z klientów operator logistyczny firma PCMS wynajęła 2 336 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej z przeznaczeniem pod logistykę kontraktową.

-Po okresie zastoju z ubiegłego roku, jaki obserwowaliśmy w parkach magazynowych w Błoniu, w ostatnich miesiącach zauważamy zwiększone zainteresowanie najemców tą lokalizacją. Do tej pory Błonie przegrywało z obiektami magazynowymi w Pruszkowie czy Ożarowie Mazowieckim. Jednak niższe stawki czynszów, większy wybór modułów spowodowały powrót najemców do tej lokalizacji – powiedziała Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO.

-Potwierdzeniem tego są wyniki za pierwszy kwartał 2013 r., gdzie z ponad 150 000 mkw. wynajętych w regionie Warszawy, blisko 70% to nowe umowy najmu w II strefie, do której należą parki magazynowe położone m.in. na terenie gminy Błonie – dodała Renata Osiecka Partner Zarządzająca AXI IMMO.

Europolis Park Błonie to jeden z większych kompleksów logistycznych w okolicy Warszawy. Park magazynowy oferuje powierzchnie do wynajęcia pod logistykę, dystrybucję oraz lekką produkcję. Zlokalizowany jest w Błoniu, ok. 25 km na zachód od Warszawy przy trasie ekspresowej E-30, co daje możliwość przeprowadzania elastycznej dystrybucji na rynek warszawski i krajowy. Centrum dedykowane jest klientom zainteresowanym wynajęciem dużych i średnich powierzchni magazynowych. Całkowita powierzchnia parku wynosi 176 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Docelowo park magazynowy ma mieć 317 000 mkw. Właścicielem parku jest firma CA IMMO.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com