Green Factory Logistics łącznie wynajął 4 700 mkw., w tym 3 400 mkw. powierzchni chłodniczej, 576 mkw. powierzchni magazynowej i 476 mkw. biura. Jest to kolejna transakcja dla Green Factory Logistics, w której firma korzystała z usług doradczych AXI IMMO. W zeszłym roku, w tym samym parku Green Factory Logistics wynajęła 2725 mkw. powierzchni magazynowo-biurowe.

Green Factory Logistics  i PCMS w Błoniu

Green Factory Logistics jest częścią grupy Green Factory – producenta i dystrybutora warzyw oraz owoców, zajmuje się pełną obsługą logistyczną produktów, wymagających temperatury przechowywania i transportu pomiędzy 2 a 6 stopni.

Drugi z klientów operator logistyczny firma PCMS wynajęła 2 336 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej z przeznaczeniem pod logistykę kontraktową.

-Po okresie zastoju z ubiegłego roku, jaki obserwowaliśmy w parkach magazynowych w Błoniu, w ostatnich miesiącach zauważamy zwiększone zainteresowanie najemców tą lokalizacją. Do tej pory Błonie przegrywało z obiektami magazynowymi w Pruszkowie czy Ożarowie Mazowieckim. Jednak niższe stawki czynszów, większy wybór modułów spowodowały powrót najemców do tej lokalizacji – powiedziała Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO.

-Potwierdzeniem tego są wyniki za pierwszy kwartał 2013 r., gdzie z ponad 150 000 mkw. wynajętych w regionie Warszawy, blisko 70% to nowe umowy najmu w II strefie, do której należą parki magazynowe położone m.in. na terenie gminy Błonie – dodała Renata Osiecka Partner Zarządzająca AXI IMMO.

Europolis Park Błonie to jeden z większych kompleksów logistycznych w okolicy Warszawy. Park magazynowy oferuje powierzchnie do wynajęcia pod logistykę, dystrybucję oraz lekką produkcję. Zlokalizowany jest w Błoniu, ok. 25 km na zachód od Warszawy przy trasie ekspresowej E-30, co daje możliwość przeprowadzania elastycznej dystrybucji na rynek warszawski i krajowy. Centrum dedykowane jest klientom zainteresowanym wynajęciem dużych i średnich powierzchni magazynowych. Całkowita powierzchnia parku wynosi 176 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Docelowo park magazynowy ma mieć 317 000 mkw. Właścicielem parku jest firma CA IMMO.