Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, przyciąga omnichannel. Firma Ekol Poland wynajęła w Panattoni Park Poznań VII 23 500 mkw., na których będzie prowadzić procesy logistyczne dla producenta odzieży outdoorowej – Regatta. Realizowane operacje zapewnią zintegrowaną sprzedaż, zarówno w kanale e-commerce, jak i w sklepach stacjonarnych, a także wesprą hurtownie. W podpisaniu transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO.

Operator logistyczny Ekol Poland z brytyjską firmą Regatta

Już w lipcu 2020 Ekol Poland zajmie 11 500 mkw. w Panattoni Park Poznań VII, a od grudnia kolejne 1 000 mkw. powierzchni biurowej. Operator logistyczny obsłuży jednego z liderów branży odzieży outdoorowej – brytyjską firmę Regatta, która działa na rynku blisko 40 lat. Przedsiębiorstwa widzą ogromny potencjał we współpracy oraz doceniają atrakcyjną lokalizację, dlatego Ekol Poland wynajął od razu 23 500 m kw., a z pozostałych 11 000 m kw. skorzysta w lipcu 2021 roku. Na całej powierzchni operator logistyczny, zgodnie ze strategią omnichannel, obsłuży zarówno sklepy stacjonarne i hurtownie Regatty, jak i kanały sprzedaży internetowej w Unii Europejskiej, a także w Rosji i w Izraelu. Kooperacja z brytyjskim przedsiębiorstwem to istotny element rozwoju Ekol Poland, który działa od 2015 roku, zatrudniając łącznie 130 pracowników.

Ekol Poland ponownie z AXI IMMO i Panattoni

Relokacja do nowej powierzchni to konsekwencja udanej polityki sprzedaży klienta w regionie. Ponadto kluczowymi czynnikami w zawarciu transakcji były przede wszystkim elastyczność dewelopera, a także dobry dostęp do sieci dróg ekspresowych i autostrad. Poznań to także strategiczna lokalizacja dla każdej firmy, która chce rozwijać się zarówno w Polsce, jak i na kontynencie europejskim”. – komentuje Piotr Roszkowski z działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

Podpisanie umowy najmu komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni: „Od początku działalności staramy się zapewnić naszym partnerom najlepsze z możliwych warunki do dalszego rozwoju ich działalności, zarówno ze względu na czas, dostępność i przeznaczenie powierzchni, jak i jej lokalizację. W przypadku operatorów logistycznych nasza oferta przekłada się również na rozwój podmiotów zlecających te operacje. Dlatego cieszy mnie podpisanie umowy z firmą Ekol Poland, która wynajmując 23 500 m kw. w naszym poznańskim parku, blisko połowę zabezpieczyła pod planowaną ekspansję przedsiębiorstwa Regatta. Tym bardziej że to już nasz kolejny projekt z firmą Ekol Poland. W 2016 r. operator wynajął pierwszą powierzchnię w Panattoni Park Poznań III stopniowo zwiększając ją do  9 200 m kw.

Powierzchnia magazynowa blisko A2

Wybierając Panattoni Park Poznań VII, najemcy zyskują szereg międzynarodowych i lokalnych korzyści. Tylko 5 km od kompleksu przebiega autostrada A2, która łączy stolicę Wielkopolski z najważniejszymi miastami środkowo-wschodniej Europy – Berlinem i Warszawą, które leżą ok. 3 godziny drogi od parku. Ponadto zaledwie 30 minut zajmuje dotarcie z centrum logistycznego do Międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań – Ławica. Dzięki położeniu 12 km od centrum miasta i wygodnym połączeniom komunikacyjnym, Panattoni Park Poznań VII umożliwia łatwy dostęp do pracownika, a sąsiedztwo drogi ekspresowej S11 pozwala na sprawny transport między Poznaniem, a Bydgoszczą na północy oraz Katowicami na południu.

Panattoni Park Poznań VII to nowoczesne centrum dystrybucyjne, które wraz z innymi inwestycjami firmy w regionie tworzy ogromne zaplecze powierzchni magazynowej i przemysłowej dla całego rynku Poznańskiego. Park składa się z 3 budynków o łącznej powierzchni 87 000 m kw. Najemcy kompleksu korzystają z zaawansowanych rozwiązań technicznych, zapewniających najwyższą jakość powierzchni magazynowej (klasa A), a także funkcjonalność i elastyczność w kształtowaniu modułów. Najemcy mogą skorzystać z doków rozładunkowych, bram wjazdowych z poziomu „0” oraz obszernych placów manewrowych. Inwestycja jest certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie „Good”.