4900 mkw dla asortymentu elektrotechnicznego

Elektroskandia Polska jest siecią hurtowni elektrotechnicznych, należącą do Wurth Group. Posiada w Polsce 35 hurtowni w różnych częściach kraju. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór asortymentu, w tym: kable i przewody, osprzęt kablowy, oświetlenie, osprzęt instalacyjny, aparatura, obudowy i rozdzielnice, silniki elektryczne i transformatory. Firma powstała w 1993 r. w Poznaniu, gdzie do dziś mieści się jej centrala oraz główny magazyn.

Elektroskandia Polska wynajęła blisko 4 900 mkw. powierzchni magazynowej i ponad 200 mkw. powierzchni biurowej w Panattoni Park Poznań III. 

-Decyzja o wynajmie nowego magazynu była podyktowana dynamicznym rozwojem sieci sprzedaży oraz koniecznością zapewnienia oczekiwanego poziomu serwisu naszym klientom. Dodatkowo rozwój nowych kanałów sprzedaży, m.in. internetowego, również miał wpływ na decyzję o wynajmie nowego magazynu. Poznań to sprawdzona lokalizacja, która pozwala na organizację dystrybucji w skali regionu i kraju. Ponadto, model biznesowy oparty na wynajmie powierzchni magazynowych pozwala nam na większą elastyczność i dostosowanie się do zmieniającego się rynku – komentuje Maciej Maćkowiak, Prezes Zarządu Elektroskandia Polska.

Kolejny magazyn Ekol Logistics

Ekol Logistics to międzynarodowa firma logistyczna oferująca pełen zakres usług logistycznych w niemal całej Europie. Firma powstała w 1990 r. w Turcji i oferuje dedykowane usługi min. dla sektora motoryzacyjnego, FMCG, handlowego, medycznego, odzieżowego, budowlanego i technologicznego. Ekol specjalizuje się w transporcie intermodalnym, posiada 5 własnych promów Ro Ro oraz ponad 5500 własnych środków transportu.

W Polsce firma obecna jest od 2015, centrala firmy zlokalizowana jest na Górnym Śląsku, gdzie Ekol wynajmuje powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Sosnowiec II.  Wraz z rozwojem oddziałów w Polsce, Ekol wynajął ponad 2400 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w nowej inwestycji Panattoni Europe w Koninku pod Poznaniem.

W związku z wejściem na polski rynek w ubiegłym roku i dynamicznym rozwojem biznesu zdecydowaliśmy się na wynajem nowego magazynu w rejonie Poznania. Jest do strategiczny region na logistycznej mapie Polski – mówi Mariusz Cierluk, Branch Manager Ekol w Poznaniu.

Chcemy, aby oferowane przez nas rozwiązania intermodalne funkcjonowały również na innych, nowych, ważnych dla naszego rozwoju kierunkach. Pozwoli nam to na uelastycznienie naszej oferty poza obecnie istniejące połączenia do i z Turcji, zwłaszcza tam, gdzie posiadamy swoje spółki. Nowe lokalizacje w Polsce, w tym również Poznań, mają na celu zwiększenie tych możliwości w kierunku: Niemiec, Wielkiej Brytanii Francji, Hiszpanii czy Włoch – mówi Artur Pohl, Country Manager Ekol Polska.

Centrum dystrybucyjne Panattoni Park koło Poznania

Panattoni Park Poznań III to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone w miejscowości Koninko, 12 km od centrum Poznania. Inwestycja oferuje 70 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w ramach czterech budynków. Park położony jest przy drodze ekspresowej S11, 800 m w linii prostej od skrzyżowania autostrady A2 z S11. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu miasta i rozwiniętej infrastrukturze komunikacji publicznej, lokalizacja obiektu zapewnia łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników.