Inwestycja dla firmy łazienkaplus.pl, w której zawarciu doradzała i pośredniczyła agencja AXI IMMO, jest realizowana w parku logistycznym MLP Poznań. Deweloper przygotowuje tam 3,5 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowej. Przekazanie powierzchni planowane jest pod koniec marca 2018 r.

Bardzo cieszymy się z pozyskania nowego najemcy. Nasze obiekty są dobrze dopasowane do potrzeb firm specjalizujących się w sprzedaży online. Zadowolenie obecnych i przyszłych najemców pozwala nam na systematyczny wzrost i poprawę wyników – powiedziała Agnieszka Góźdź, head of leasing department MLP Group.

Rozwój łazienkaplus.pl

Klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w okolicach Poznania, która pozwoliłaby na organizację efektywnego łańcucha dostaw, a jednocześnie obsługę klientów indywidualnych na miejscu. Najlepiej warunki klienta spełniła inwestycja MLP w Poznaniu, ze względu na elastyczne podejście dewelopera i możliwość dostosowania powierzchni do potrzeb operacyjnych sprzedaży w kanale e-commerce – skomentował Piotr Roszkowski, Senior Consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO.

Jak powiedział Marek Przybył, prezes zarządu łazienkaplus.pl, decyzja o rozbudowie zaplecza magazynowego, przy współpracy z tak doświadczonym partnerem jak MLP Group, była częścią zaplanowanej i skutecznie wdrażanej strategii rozwoju łazienkaplus.pl. Wpisuje się ona w pełni w misję firmy, która zorientowana jest na „umożliwianie, wszystkim urządzającym, remontującym mieszkanie, dom lub biuro klientom, wygodnych, dostępnych z każdego miejsca, bezpiecznych i zakończonych dostawą na czas zakupów online”.

Łazienkaplus.pl to internetowy lider sprzedaży wyposażenia łazienek w Polsce. Podczas dziesięciu lat obecności na rynku online sklep odwiedziło już 30 mln użytkowników, którzy dokonali zakupu ponad 2 mln produktów. W tym czasie zrealizowano 415 tysięcy zamówień z 12 kategorii produktowych obecnych w asortymencie łazienkaplus.pl.

MLP Poznań – kompleks magazynowy pod Poznaniem

Park magazynowo-logistyczny MLP Poznań zlokalizowany jest w miejscowości Koninko, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami.

Kompleks położony jest ok. 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmować 86 tys. mkw. powierzchni magazynowo – produkcyjnych, które powstaną na terenie o powierzchni 19 ha.