Działająca na rynkach światowych amerykańska firma kosmetyczna theBalm jest kolejnym najemcą Ideal Idea City Park Warszawa na granicy Warszawy i Raszyna. Obiekt jest obecnie w ostatniej fazie robót wykończeniowych. W zawarciu umowy najmu rolę doradczą odegrała polska firma AXI IMMO.

Wybór naszego parku nastąpił po bardzo dogłębnej analizie strony amerykańskiej krajowej oferty parków tego typu oferujących zarówno powierzchnie magazynowe, jak i biurowe” – relacjonuje prezes Ideal Idea Formad Jędrzej Dużyński. I dodaje: „W tym celu do Polski specjalnie przyjechała na wizytację Anabel Avila, Senior Operations Manager. Mamy zatem wielką satysfakcję, że tylko nasz obiekt spełnił oczekiwania amerykańskiej firmy i wkrótce potem umowę z nami podpisał CFO theBalm Robert Shipman. W projekcie dla tej firmy wykazaliśmy się – zgodnie z naszymi standardami – elastycznością w podejściu do potrzeb klienta i nie był to dla nas zwyczajny projekt”.

Kompleksowe doradztwo AXI IMMO przy przeprowadzce theBalm

Do chwili obecnej theBalm działała w Europie w nieco innym modelu biznesowym. Przeprowadzka firmy do City Parku wiąże się z uruchomieniem centrum magazynowo-logistycznego w Polsce, zakupem niezbędnego wyposażenia i rekrutacją pracowników. Obecność w Europie w tej formie pozwoli theBalm istotnie skrócić czas realizacji zamówień, zwiększyć dostępność oferowanego asortymentu oraz pozyskać nowych klientów.

Przeprowadzkę theBalm do City Parku komentuje jej General Manager Europe Piotr Błaszczyk: „Rozwijamy się bardzo dynamicznie pozyskując nowych klientów na rynku europejskim, a to wymaga zapewnienia możliwości dostarczania produktów do klientów w odpowiednio krótkim terminie. W charakterystycznych opakowaniach w stylu retro oferujemy wysokiej jakości kosmetyki do twarzy i na każdą okazję. Nasze kosmetyki pozwalają na wykonanie perfekcyjnego makijażu w kilka minut podkreślającego czar i urodę. Na podjęcie decyzji o przeprowadzce do City Parku istotny wpływ miało długoletnie doświadczenie, profesjonalizm i elastyczne podejście do klienta firmy Ideal Idea Formad. City Park oferował stosunkowo szybkie udostępnienie powierzchni spełniających nasze oczekiwania oraz atrakcyjne warunki finansowe. Bardzo zależało nam na lokalizacji obiektu w pobliżu lotniska i głównych arterii komunikacyjnych. Umożliwia to nie tylko sprawną dostawę i wysyłkę sprzedawanych towarów, ale jest też istotnym czynnikiem skłaniającym pracowników do podjęcia współpracy. Ze względu na specyfikę działalności bardzo ważnym wymaganiem było zapewnienie dostępu do bramy z poziomu zero oraz doku. Nie bez znaczenia była również możliwość wykonania dodatkowego doświetlenia najmowanej powierzchni oraz aranżacji powierzchni biurowej pod klucz. Obiekt jest nowy, energooszczędny, swoją architekturą doskonale łączy powierzchnie magazynowe z częścią biurową.”

“Firma AXI IMMO świetnie sprawdziła się w roli doradcy. Wszystkie zaprezentowane przez nią lokalizacje spełniały wymagane kryteria. Od momentu nawiązania współpracy z AXI IMMO mogliśmy liczyć na fachowe wsparcie oraz wskazanie zalet i wad dotyczących konkretnych obiektów, co pomogło nam podjąć ostateczną decyzję. Na wsparcie ze strony AXI IMMO mogliśmy również liczyć w trakcie prowadzenia negocjacji i formułowania zapisów współpracy” – mówi Piotr Błaszczyk.

theBalm na powierzchni dopasowanej do swoich potrzeb

Firma theBalm wynajęła w City Parku zarówno powierzchnię magazynową, jak i biurową. Na potrzeby firmy dokonano w obiekcie daleko idących modyfikacji. W magazynie wycięto otwory okienne w dachu, aby zgodnie z przepisami doświetlić powierzchnię i zapewnić pracę stałą dla pracowników magazynowych. W już istniejącej konstrukcji w wyciętych otworach dachowych wstawiono zatem świetliki. Dzięki temu najemca otrzymał bardzo jasną powierzchnię doskonale przygotowaną do wymaganej przez niego pracy.

Ze strony Ideal Idea Formad umowę z theBalm negocjowała mec. Justyna Markowska. Najemcę reprezentowała kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Bejm.

Nowoczesna powierzchnia magazynowo-biurowa blisko warszawskiego lotniska

Rolę doradczą dla theBalm relacjonuje Anna Peczela, Senior Industrial & Logistic Consultant w AXI IMMO: „Przy wyborze miejsca na nowe centrum dystrybucyjne naszemu klientowi zależało na połączeniu kilku aspektów. Jednym z najważniejszych był nowoczesny budynek magazynowo-biurowy położony w pobliżu lotniska. Lokalizacja miała zapewnić komfortowy dojazd z różnych dzielnic Warszawy zarówno dla klientów theBalm, jak i dla pracowników okolicznych osiedli mieszkaniowych, a także sąsiednich miast. Wspólnie z klientem rozważyliśmy kilka propozycji rynkowych. Oferta Ideal Idea Formad okazała się najlepszym rozwiązaniem ze względu na dobrą lokalizację parku przy obwodnicy miasta, przygotowanie powierzchni przez dewelopera zgodnie z oczekiwaniami firmy theBalm, a także przez wzgląd na same parametry techniczne tego A-klasowego obiektu. Dodatkowo deweloper zadbał również o specjalny projekt zielonego otoczenia budynków i ekologiczne rozwiązania w Ideal Idea City Parku.

“Współpraca przy transakcji najmu dla theBalm była jednym z wielu wspólnie zrealizowanych projektów z firmą Ideal Idea Formad. Dewelopera z pewnością wyróżnia duża elastyczność, otwartość na nowe rozwiązania i realizacja projektów zgodnie z potrzebami klientów. Na korzyść firmy przemawia przede wszystkim jej obecność w branży od wielu lat, a także doświadczenie i profesjonalizm we współpracy z najemcami, które procentuje kolejnymi transakcjami” – dodaje Anna Peczela.

 

AXI IMMO doradzała także m.in. przy wynajmie powierzchni w Ideal Idea City Parku dla firmy Systemy Autobusowe Sp. z o.o.