ID Logistics jest znanym na rynku dostawcą kompleksowych usług magazynowo-logistycznych. W Polsce firma dysponuje ponad 150 000 mkw. powierzchni magazynowej. Głównymi sektorami działalności ID Logistics są realizacje usług w branży: FMCG, DiY, produkcji, motoryzacji itp. Rozwój firmy i jej kolejne kontrakty zdecydowały o wynajmie nowych powierzchni w regionie Polski Centralnej. Operator logistyczny wynajął 13 000 mkw. powierzchni magazynowej i 500 mkw. powierzchni biurowej w Prologis Park Piotrków.

W związku z wygraną w międzynarodowym przetargu na obsługę logistyczną klienta z branży motoryzacyjnej poszukiwaliśmy powierzchni magazynowej w Polsce Centralnej, która pozwoli na efektywną organizację dystrybucji w skali kraju i regionu. Wybraliśmy Prologis Park Piotrków ze względu na dogodną lokalizację tuż przy węźle autostrady A1 oraz korzystne warunki najmu – powiedział Yann Belgy, Dyrektor Generalny ID Logistics w Polsce.

Dzięki zawartej umowie nasz park w Piotrkowie Trybunalskim sukcesywnie zdobywa kolejnych najemców. Centralne położenie Piotrkowa Trybunalskiego zapewnia szybki dostęp do głównych ośrodków miejskich w Polsce. Jest to doskonała lokalizacja dla operatorów logistycznych i firm dystrybucyjnych. Cieszymy się, że dostarczając najwyżej jakości powierzchnie magazynowe wspieramy naszych klientów w realizacji ich celów – podkreślił Michał Czarnecki, Head of Leasing Prologis w Polsce.

AXI IMMO może poszczycić się długą i bliską współpracą z ID Logistics. Tym razem wynajęta przez ID Logistics powierzchnia to narożny moduł wyposażony w 19 doków oraz inne niezbędne przy prowadzeniu operacji logistycznych rozwiązania techniczne. Dodatkowe atuty powierzchni to doskonała ekspozycja budynku z autostrady A1 oraz szeroki plac manewrowy – dodał Wojciech Waryś, Associate Partner AXI IMMO.

Prologis Park Piotrków położony jest przy skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą nr 8/E67. Dogodna lokalizacja centrum dystrybucyjnego zapewnia bezpośredni dostęp do dróg łączących poszczególne części kraju. Park oferuje minimalną powierzchnię 2 500 mkw. z przeznaczeniem na składowanie i magazynowanie towarów, a także logistykę i dystrybucję. Budynki magazynowe można również przekształcić w hale produkcyjne. Prologis Park Piotrków tworzą trzy budynki o łącznej powierzchni 100 799 mkw.