AXI IMMO dla ID Logistics 13,5 tys. mkw. wynajęte w Prologis Park Piotrków.

AXI IMMO reprezentowało międzynarodowego operatora logistycznego firmę ID Logistics w negocjacjach najmu powierzchni magazynowej oraz biurowej w Prologis Park Piotrków. Jest to kolejna duża umowa dla tego operatora, przy której doradzała agencja AXI IMMO.


24 lipca 2014
Monika Rykowska
AXI IMMO dla ID Logistics

ID Logistics jest znanym na rynku dostawcą kompleksowych usług magazynowo-logistycznych. W Polsce firma dysponuje ponad 150 000 mkw. powierzchni magazynowej. Głównymi sektorami działalności ID Logistics są realizacje usług w branży: FMCG, DiY, produkcji, motoryzacji itp. Rozwój firmy i jej kolejne kontrakty zdecydowały o wynajmie nowych powierzchni w regionie Polski Centralnej. Operator logistyczny wynajął 13 000 mkw. powierzchni magazynowej i 500 mkw. powierzchni biurowej w Prologis Park Piotrków.

W związku z wygraną w międzynarodowym przetargu na obsługę logistyczną klienta z branży motoryzacyjnej poszukiwaliśmy powierzchni magazynowej w Polsce Centralnej, która pozwoli na efektywną organizację dystrybucji w skali kraju i regionu. Wybraliśmy Prologis Park Piotrków ze względu na dogodną lokalizację tuż przy węźle autostrady A1 oraz korzystne warunki najmu – powiedział Yann Belgy, Dyrektor Generalny ID Logistics w Polsce.

Dzięki zawartej umowie nasz park w Piotrkowie Trybunalskim sukcesywnie zdobywa kolejnych najemców. Centralne położenie Piotrkowa Trybunalskiego zapewnia szybki dostęp do głównych ośrodków miejskich w Polsce. Jest to doskonała lokalizacja dla operatorów logistycznych i firm dystrybucyjnych. Cieszymy się, że dostarczając najwyżej jakości powierzchnie magazynowe wspieramy naszych klientów w realizacji ich celów – podkreślił Michał Czarnecki, Head of Leasing Prologis w Polsce.

AXI IMMO może poszczycić się długą i bliską współpracą z ID Logistics. Tym razem wynajęta przez ID Logistics powierzchnia to narożny moduł wyposażony w 19 doków oraz inne niezbędne przy prowadzeniu operacji logistycznych rozwiązania techniczne. Dodatkowe atuty powierzchni to doskonała ekspozycja budynku z autostrady A1 oraz szeroki plac manewrowy – dodał Wojciech Waryś, Associate Partner AXI IMMO.

Prologis Park Piotrków położony jest przy skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą nr 8/E67. Dogodna lokalizacja centrum dystrybucyjnego zapewnia bezpośredni dostęp do dróg łączących poszczególne części kraju. Park oferuje minimalną powierzchnię 2 500 mkw. z przeznaczeniem na składowanie i magazynowanie towarów, a także logistykę i dystrybucję. Budynki magazynowe można również przekształcić w hale produkcyjne. Prologis Park Piotrków tworzą trzy budynki o łącznej powierzchni 100 799 mkw.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com