Seifert Polska rozwija się na Górnym Śląsku w dynamicznym tempie. Firma właśnie przedłużyła swój logistyczny kontrakt w parku Logicor Mysłowice oraz podpisała nową umowę pod potrzeby lidera branży spożywczej w parku Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi. Aktualnie, w tych dwóch lokalizacjach, dysponuje już powierzchniami magazynowymi i biurowymi o łącznym metrażu bliskim 13 500 mkw. W obu transakcjach doradzała Agencja AXI IMMO.

Seifert Polska jest częścią Seifert Logistics Group, niemieckiej grupy logistyczno-spedycyjnej, która sumarycznie zarządza magazynami o powierzchni 524 000 mkw. Specjalizuje się w obsłudze logistycznej branży automotive, ADR, branży papierniczej, jak również wspiera logistycznie rynek farmaceutyczny, budowlany i dóbr konsumenckich. Ze wspomnianą Czeladzią włącznie, posiada 44 centra logistyczne zlokalizowane w całej Europie.

Seifert Polska z kolejnymi logistycznymi projektami

Sukcesywny rozwój Seifert Polska potwierdzany jest rokrocznie nowym projektem logistycznym. W styczniu przyszłego roku, w Poznaniu rusza kolejny. Będzie to wyspecjalizowany magazyn ADR klasy A, z bocznicą kolejową.

Jan Brachmann, Prezes Zarządu Seifert Polska w następujący sposób skomentował bieżącą sytuację – “Górny Śląsk to nasza centralna lokalizacja biznesowa. Tu rośniemy razem z naszymi klientami, czego efektem jest wzrost zatrudnia w naszym zespole i realizacja kolejnych kontraktów zarówno dla naszych stałych, jak i nowych klientów. Zdecydowaliśmy się na Czeladź ze względu na dogodną lokalizację oraz możliwość organizacji strefy z temperaturą kontrolowaną. Natomiast myślami jesteśmy już w Poznaniu, w naszym najnowszym projekcie magazynu ADR” – dodaje Jan Brachmann.

“Współpracujemy z firmą Seifert Polska od wielu lat i wiemy, że klientowi zawsze zależy na jakości wybieranej powierzchni, aby świadczyć usługi logistyczne na najwyższym poziomie. Mysłowice i Czeladź to dwie kluczowe lokalizacje na magazynowej mapie Górnego Śląska, które zapewniają dogodne warunki do organizacji łańcucha dostaw w skali regionalnej, krajowej, ale też międzynarodowej. Po dokładnej analizie dostępnych na rynku ofert, wybór nowej powierzchni w Czeladzi oraz decyzja o pozostaniu w Mysłowicach okazały się optymalne dla klienta pod względem technicznym, finansowym i czasowym” – komentuje Anna Głowacz, Dyrektor Działu Industrial w AXI IMMO.

O wynajmie Seifert Polska w magazynie w Mysłowicach wcześniej pisaliśmy tutaj

Parki logistyczne na Górnym Śląsku

Park Logicor Mysłowice to jedno z największych centrów dystrybucyjnych w kraju. Jego powierzchnia to 143 tysiące metrów kwadratowych. Park zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1. Dojazd z parku Logicor w Mysłowicach do lotniska w Pyrzowicach zajmuje około 30 minut. Położenie kompleksu zapewnia idealne warunki dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej oraz rekrutacji wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Park Alliance Silesia Logistics Centre w Czeladzi to z kolei nowoczesny obiekt logistyczny o powierzchni około 58 tysięcy metrów kwadratowych. Mieści się on na tyłach centrum handlowego M1, w odległości około 8 km od centrum Katowic, przy trasie S86 i niedaleko drogi ekspresowej S1.

Logistyk Seifert Polska w Czeladzi w Alliance Silesia Logsitcs Center
Seifert Polska w Czeladzi w parku Alliance Silesia Logsitcs Center