W budowie znajdują się 2 budynki magazynowo-biurowe o łącznej powierzchni 11040 mkw. (5670 oraz 5370 mkw.). Generalnym wykonawcą jest firma Goldbeck.

Termin oddania tego etapu do użytkowania planowany jest na styczeń 2011 roku. Obiekt jest w procesie komercjalizacji i cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców.

O Parkridge Business Centre Wrocław

Parkridge Business Centre Wrocław to nowoczesny kompleks biurowo-magazynowy. W skład jego wejdzie 5 budynków biurowych, które zaoferują łącznie blisko 17,5 tys. mkw. oraz 10 budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni ponad 50 tys. mkw.

Magazyny dostępne będą zarówno dla ciężkiego transportu samochodowego dzięki zastosowaniu doków przeładunkowych a także dla lekkich pojazdów dystrybucyjnych poprzez bramy wjazdowe z poziomu gruntu.
Budynki magazynowo-biurowe zlokalizowane na terenie centrum dadzą możliwość wynajęcia i zaaranżowania powierzchni już od 600 mkw.

Parkridge Business Centre Wrocław został zaprojektowany w oparciu o najwyższe standardy architektoniczne oraz użytkowe. Dzięki przyjętym rozwiązaniom wyróżnia się na rynku jakością proponowanej powierzchni – pozwala zaoferować najemcom prestiżową lokalizację dla ich biur oraz magazynów.

Dla potencjalnych najemców Parkridge Business Centre Wrocław istotnym atutem kompleksu jest również jego doskonałe położenie. Znajduje się on 7 km od centrum miasta oraz 4 km od trasy A8 – Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Na początku 2011 roku połączy ona drogę krajową nr 8 (w kierunku Warszawy) z autostradą A4.

Parkridge Business Centre Wrocław jest kontynuacją programu budowy przez dewelopera nowoczesnych centrów biznesu z magazynami typu „small business units”w Polsce. Parkridge jest pionierem tego segmentu rynku w naszym kraju.

W tej chwili na rynku znajduje się zrealizowana w Łodzi I faza podobnego projektu – Parkridge Business Centre Łodź. W ramach tego etapu zbudowane zostały 2 budynki magazynowo-biurowe o łącznej powierzchni 7760 mkw. Parkridge Business Centre Łodź będzie składał się docelowo z 6 budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 23,5 tys. mkw.

O deweloperze

Parkridge Holdings, z siedzibą główną w Wielkiej Brytanii, jest jedną z wiodących prywatnych firm deweloperskich i inwestycyjnych prowadzącą działalność we wszystkich sektorach rynku nieruchomości (magazyny, centra biznesu, parki handlowe, centra handlowe, rynek mieszkaniowy oraz obiekty wypoczynkowe). Grupa Parkridge zaangażowana jest w projekty inwestycyjne, deweloperskie oraz zarządzanie projektami na terenie Wielkiej Brytanii, Polski oraz w Moskwie i Kijowie. Od rozpoczęcia swojej działalności na terenie Europy Środkowej i Wschodniej w 2003 r. Parkridge z sukcesem wybudował i wynajął ponad 500.000 mkw. budynków logistycznych w: Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech i Ukrainie.

Do tej pory Parkridge Holdings zainwestował w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ponad 1mld EUR. Planowane inwestycje w Polsce wynoszą ponad 500 mln euro do 2013 roku.

Źródło: Parkridge CEE Retail