AXI IMMO – ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych pozyskał kluczowego, wielkopowierzchniowego najemcę hipermarket Tesco dla Centrum Handlowego Kowale w Trójmieście. Brytyjska sieć zajmie 1200 mkw. Dodatkowo oferta Centrum powiększy się o salonik prasowy Kolportera. AXI IMMO jest wyłącznym brokerem inwestycji.

Centrum Handlowe Kowale powstanie przy ulicy Staropolskiej w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6 oraz bezpośrednio przy drodze nr 221. Obiekt jest dobrze skomunikowany zarówno od strony drogi wojewódzkiej, jaki i od strony mniejszych uliczek osiedlowych. Centrum zlokalizowane będzie w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez około 40 000 mieszkańców, w dynamicznie rozwijającej się części Trójmiasta. Obecnie na tym terenie brakuje alternatywy dokonywania zakupów w jednym miejscu.

Przy doborze portfolio najemców Centrum Handlowego Kowale kierujemy się oczekiwaniami i potrzebami potencjalnych klientów obiektu. Jednocześnie brak szerokiej oferty handlowej w bezpośredniej okolicy sprawia, że obiekt posiada duży potencjał sprzedażowy. Jest to czynnik kluczowy, który decyduje o atrakcyjności oferty dla najemców.” – powiedziała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzający, AXI IMMO.

Centrum Kowale będzie dwupiętrowym, nowoczesnym centrum handlowym, oferującym kilkadziesiąt lokali usługowych. Powierzchnia handlowa wynosi 4700 mkw a wraz z budynkiem biurowym, z którym centrum tworzyć będzie jedną całość 6 000 mkw. Do dyspozycji Klientów zostanie oddanych do użytku 160 miejsc parkingowych gwarantując komfortowe dokonywanie zakupów. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2012 roku. Inwestorem obiektu jest spółka Impress z Warszawy.

„Hipermarket Tesco będzie ważnym elementem oferty Centrum Handlowego Kowale, pozwoli mieszkańcom okolic na dokonywanie szybkich, najbardziej pilnych zakupów w jednym miejscu. Jednocześnie obecność znanej sieci wpłynie pozytywnie na sukces innych najemców i całego obiektu” – dodała, Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzający AXI IMMO.