Tym razem będzie to obiekt o charakterze spekulacyjnym, o powierzchni 10 700 m². Jego pierwszym Najemcą został dotychczasowy klient dewelopera, firma NAVO PGD.

Inwestycja rozpoczęła się w połowie września i jest szóstym, ostatnim planowanym obiektem w ramach Panattoni Park Poznań I. Powstający magazyn o powierzchni 10 700 m2 ma charakter spekulacyjny. Budynek zostanie oddany do użytku na przełomie I i II kwartału 2011 roku, ale już dziś ma pierwszego Najemcę. Został nim dotychczasowy klient Panattoni Park Poznań I, firma NAVO Polska Grupa Dystrybucyjna.

Klient NAVO PGD

NAVO PGD jest firmą wyspecjalizowaną w świadczeniu usług dystrybucyjnych i logistycznych dla produktów FMCG. Firma jest strategicznym partnerem Procter&Gamble w Polsce, wśród kluczowych kooperantów NAVO znajdują się także 3M, SC Johnson i Newell Rubbermaid. W powstającym budynku zajmie 6 170 m², z czego 5 620 m2 przeznaczone zostanie na magazyn, zaś 550 m2 będą stanowić biura. Lokalizacja w Gądkach jest jednym z trzech Centrów Dystrybucyjnych NAVO, pozostałe dwa znajdują się w Tychach i Nadarzynie.

Panattoni Park Poznań I to centrum dystrybucyjne o powierzchni 171 600 m², które składać się będzie z sześciu budynków położonych wzdłuż krajowej drogi ekspresowej S11, 13 km od
centrum Poznania.

Źródło: Panattoni Europe