SEGRO, wiodący deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, rozpoczął współpracę z firmą GEFCO Polska, liderem w logistyce dla przemysłu  i branży motoryzacyjnej. To kolejna międzynarodowa firma, która doceniła walory SEGRO Logistics Park Poznań.

Nowym najemcą w kompleksie SEGRO Logistics Park Poznań jest GEFCO Polska, lider w dziedzinie logistyki samochodowej oraz przemysłowej, który oferuje globalne, innowacyjne rozwiązania w zakresie logistyki dostaw i dystrybucji. GEFCO Polska jest częścią Grupy GEFCO i funkcjonuje na terenie Polski od kwietnia 1999r., prowadząc działalność na dwóch płaszczyznach: transport i logistyka przemysłowa oraz transport i logistyka samochodów. Obecne w 150 krajach GEFCO, mieści się w pierwszej 10-tce grup logistycznych w Europie.

GEFCO Polska wprowadzi się do nowej lokalizacji z początkiem grudnia, wynajmując ok. 3 500 m2powierzchni magazynowej oraz ok. 500 m2z przeznaczeniem na moduł biurowo-socjalny. W obiekcie zlokalizowanym na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, w ramach współpracy z firmą GEFCO Polska  zastosowano rozwiązania techniczne dopasowane i zindywidualizowane do standardów przyjętych przez najemcę. Jednym z głównych atutów parku jest jego położenie, które pozwala na prowadzenie działań na terenie całego kraju i regionu Europy Centralnej oraz Zachodniej.

„Znaczącą zaletą SEGRO Business Park Poznań jest jego doskonała lokalizacja, zaledwie10 kmod Poznania. Nowoczesność magazynu oraz duża liczba doków pozwala firmie GEFCO Polska na zwiększenie wydajności obsługi klientów i tym samym dalsze podnoszenie jakości oferowanych przez nas usług. Dodatkowo korzystne warunki transakcji, partnerskie podejście oraz możliwość szybkiego zagospodarowania przestrzeni to atuty współpracy z SEGRO Polska.” – podkreśla Grzegorz Guzek, Kierownik ds. Zakupów GEFCO Polska.

„Cieszymy się, że kolejna renomowana firma doceniła wysokiej jakości powierzchnie SEGRO Logistics Park Poznań i zdecydowała się prowadzić działalność w ramach naszej inwestycji. W rejonie poznańskim, który jest bardzo ważnym rynkiem regionalnym, magazyny koncentrują się wzdłuż autostrady A2 oraz w pobliżu drogi ekspresowej S1. Atrakcyjne położenie oraz dobrze rozwinięta infrastruktura wokół SEGRO Logistics Park Poznań umożliwia prowadzenie działań eksportowych oraz importowych nie tylko w Polsce, ale także za granicą.” – komentuje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO w regionie poznańskim.

Źródło: Segro