Generalny wykonawca inwestycji North-West Logistic Park, firma Trasko – Inwest Sp. z o.o., która wcześniej oddała już do użytku dwie z czterech hal wybudowanych w ramach kompleksu, realizuje budowę planowo. Hala D zostanie oddana do użytku na przełomie 2014/2015 roku.

Inwestor North-West Logistic Park, przekazał plac budowy generalnemu wykonawcy na początku lipca. Obecnie na terenie budowy Hali D realizowane są roboty ziemne – wykopy pod stopy i ławy fundamentowe, oraz prace związane z przygotowaniem terenu pod drogi i place. Hala D została już wynajęta w 100 procentach, do grona jej najemców należy firma IQ Metal Polska.

North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A. W ramach kompleksu funkcjonować będą docelowo cztery hale przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję, wszystkie wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania.

W wynajętej w stu procentach Hali A na powierzchni 6 850 mkw. funkcjonują firmy Eurocash S.A., Rohlig Suus Logistic S.A. oraz firma IQ Metal Polska. Hala B o powierzchni najmu 13 380 mkw. została zagospodarowana w całości przez najemców takich jak Żabka Polska, InCom Polska i duńską firmę MyTrendyPhone. Największa Hala C zajmie powierzchnię 28 500 mkw. Finansowanie wszystkich etapów inwestycji zapewnia BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie i Waimea Holdings Limited. Wartość całej inwestycji to 110 milionów PLN, zatrudnienie znajdzie docelowo ponad 1 500 osób.

Źródło: propertynews.pl