Warszawskie Centrum Dystrybucyjne to nowoczesny kompleks magazynowo-biurowy o powierzchni 34 tys. mkw. położony w południowej części stolicy, w sąsiedztwie lotniska Okęcie i autostrady A-2.

Peakside Capital to firma PrivateEquity specjalizująca się w inwestycjach na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest własnością swoich pracowników i powstała w wyniku wykupu European Real Estate Principal Investments (EMEA REPI) od Bank of America Merrill Lynch (BofAML), we wrześniu 2010 roku. Pod koniec roku 2011, Peakside zarządzał 34 inwestycjami w 7 różnych krajach europejskich, osiągając wartości aktywów pod zarządzaniem brutto w wysokości ponad 1,4 mld euro.

W Polsce, poprzez spółkę zależną Peakside Polonia Management Sp z o.o. zarządza dwoma funduszami. Pierwszy z nich Polonia Property Fund LP (Polonia I) posiada w swoich aktywach budynki biurowe i magazynowe w Polsce i na Węgrzech: Atrium Centrum i Plaza, Wiśniowy Business Park w Warszawie, DiamondBusiness Park w Łodzi, Poznańskie Centrum Finansowe w Poznaniu czy Centrum Biurowe Lubicz w Krakowie. Polonia Property Fund II Ltd (Polonia II) to fundusz, który jest właścicielem sieci Fashion House Outlet Centres w Polsce, z obiektami zlokalizowanymi w Warszawie, Sosnowcu i Gdańsku.

Źródło: www.propertynews.pl