Pbb Deutsche Pfandbriefbank udzielił 32,5 mln euro średnioterminowej pożyczki dla CPA®:17-Global, publicznego funduszu REIT spółki W. P. Carey.

Kredyt zostanie poświęcony na częściowe refinansowanie przejęcia centrum dystrybucyjnego w podpoznańskiej miejscowości Gądki, które miało miejsce w lipcu.

Kompleks o powierzchni 83 tys. mkw. ma podpisaną długoterminową umowę najmu z H&M i działa jako centrum dystrybucyjne szwedzkiej sieci handlowej na Europę Wschodnią, a także centrum handlu elektronicznego (e-commerce) oraz logistyki dla handlu online na cały kontynent. Obiekt został sprzedany za 64 mln euro przez fundusz zarządzany przez Invesco Real Estate. – Pbb Deutsche Pfandbriefbank cieszy się z możliwości wspierania W. P. Carey w związku z nabyciem obiektu w Polsce, mamy też nadzieję na kolejne transakcje z tą spółką, zarówno w Polsce, jak i w innych częściach Europy – skomentował transakcję Charles Balch, szef działu nieruchomości międzynarodowych na Wielką Brytanię i Europę Środkowo-Wschodnią w Pbb Deutsche Pfandbriefbank.

Źródło: Eurobuild.