Nowa budowa to realizacja magazynu centralnego dla Castorama Polska o powierzchni 50 000 m² . Nowy obiekt będzie należeć do największych na rynku i powstanie w Strykowie – strategicznej lokalizacji dewelopera.

Panattoni Europe dla Castoramy

Castorama Polska, największa sieć w kraju hipermarketów budowlano-dekoracyjnych tzw. sektora DIY, należąca do angielskiego koncernu Kingfisher, realizuje swoje zapowiedzi intensywnego rozwoju i ekspansji. Wynikiem tego będzie inwestycja w Strykowie o łącznej powierzchni 50 000 m² , której deweloperem jest Panattoni Europe. Obiekt posłuży najemcy za nowoczesne centrum logistyczne, którego hala magazynowa wyniesie aż ok. 49 220 m²  i będzie dopasowana do potrzeb efektywnego zarządzania różnorodnymi źródłami zaopatrzenia. Pozostała część ponad 780 m² przeznaczona zostanie na nowoczesną powierzchnię biurową.

Inwestycja Panattoni Europe dla Castorama Polska jest największą w sektorze nieruchomości magazynowych od początku 2013 r. i jednocześnie mieści się w ścisłej czołówce powierzchni bijących rekordy. Należą do nich: 80 000 m²   łącznej powierzchni realizacji dla Hennes & Mauritz Sp. z o.o.; obiekt dedykowany Tesco z 57 000 m² , a także centrum logistyczne dla Leroy Merlin o powierzchni 56 000 m² . Każde z nich zrealizowane zostało przez Panattoni Europe, dla którego kontrakt z Castorama Polska jest kolejną wielkopowierzchniową umową najmu w dla branży DIY. Planowane zakończenie inwestycji przypada na I kwartał 2014 roku.