Panattoni Europe zbuduje pod Poznaniem centrum logistyczne o powierzchni 5,4 tys. mkw. dla Farmacolu i ekologiczny magazyn (30 tys. mkw.) dla firmy odzieżowej HM. Na zlecenie Torfarmu powstaje obiekt (23 tys. mkw.) w Warszawie. W drugim kwartale 2010 r. ruszą prace przy Panattoni Park Toruń, którego głównym najemcą będzie Cereal Partners Poland Toruń — Pacific, oddział Nestle.  Wszystkie te obiekty powstają na zamówienie przyszłych najemców.

To tendencja, która na dobre zagościła na rynku w ubiegłym roku. Wiele wskazuje na to, że także w najbliższym czasie dopiero podpisane umowy najmu i zapewnia w ten sposób gwarancję, że budynki nie będą świeciły pustkami, skłoni inwestorów do rozpoczynania inwestycji.

Z powodu dużej ilości dostępnej powierzchni magazynowej w nadchodzących miesiącach nie należy liczyć na zwiększenie aktywności deweloperów. Będą się raczej koncentrowali na wynajmie powierzchni w istniejących obiektach.

Nowe inwestycje będą realizowane tylko pod konkretnych najemców lub zabezpieczone w znacznym stopniu umowami typu pre-lease, czyli wynajmem jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Takie zmiany wynikają nie tylko z zapobiegliwości deweloperów, ale także z zaostrzenia polityki kredytowej przez banki, które chcą finansować tylko projekty.