Chassis Brakes International Poland Sp. z o.o należy do Grupy Chassis Brakes International, jednego z wiodących producentów komponentów do układów hamulcowych na świecie. Firma działa na pięciu kontynentach, w 22 lokalizacjach, a jej zakłady produkcyjne znajdują się w 15 krajach w Europie, Ameryce Północnej, Azji oraz Australii.

AXI IMMO doradcą Chassis Brakes International Poland

W październiku 2013 roku we Wrocławiu został oficjalnie otwarty nowy zakład Chassis Brakes International Poland, który specjalizuje się w wytwarzaniu zacisków hamulcowych oraz hamulców bębnowych. Firma poszukiwała magazynu położonego w bliskiej odległości od fabryki, aby móc realizować założenia długofalowej strategii logistycznej mającej na celu optymalizację kosztów oraz wprowadzenie usprawnień w zakresie opakowań i transportu.

Dostawy Just In Time

Chassis Brakes International Poland wynajęła w ramach kompleksu SEGRO Industrial Park Wrocław ok. 2 300 mkw. powierzchni magazynowej, która posłuży firmie jako magazyn do składowania komponentów do produkcji wyrobów gotowych. Z obiektu SEGRO komponenty dostarczane będą co godzinę metodą JIT (Just In Time Delivery) na linie produkcyjne znajdujące się w fabryce, która mieści się w pobliżu parku logistycznego. Taka forma dostaw jest zgodna ze stosowaną w fabryce koncepcją Lean. Przy linii produkcyjnej znajduje się zawsze minimalny zapas komponentów, który na bieżąco uzupełniany jest z magazynu zewnętrznego SEGRO, a zamawianie części za pomocą systemu Kanban gwarantuje przejrzystość procesu oraz jest standardem nowoczesnych rozwiązań logistycznych w motoryzacji. Wyroby gotowe dostarczane są dla takich światowych marek jak: BMW, Volkswagen, Dacia, Renault, Fiat, Ford, Mercedes.