Na wynajem magazyny w Business Park na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Zabrze
AURO Business Park Zabrze
Polecamy na wynajem magazyny w parku na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Zabrze. Kompleks docelowo 2 hal magazynowo – produkcyjnych zbudowany jest w najwyższych standardach. Położony jest w atrakcyjnej lokalizacji, co stanowi wyjątkowy atut dla dystrybucji towarów (nie tylko w skali regionalnej, ale także krajowej i międzynarodowej)
Wysokość hali - 10m Siatka słupów – 22,5x12m Obciążenie ogniowe 2000-4000MJ/mkw Nośność posadzki – 6T/m2 Możliwość montażu suwnic Hala doświetlona światłem dziennym Świetliki oraz klapy dymowe Temp. wewnątrz hali min. 16 C Oświetlenie LED Bramy wjazdowe z poziomu 0 + rampy/doki Możliwość dostosowania do potrzeb najemcy.
Lokalizacja
Business Park AURO jest położony w odległości jedynie 20 km od Katowic i 30 km od międzynarodowego portu lotniczego Katowice-Pyrzowice.
Nieruchomość jest usytuowana 1 km od drogi krajowej nr 88, co umożliwia szybki i sprawny transport oraz wygodny dojazd dla pracowników.
Dane techniczne
- Ilość budynków2
- Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
- CertyfikatTAK
- Wysokość składowania (m)12
- Nośność posadzki6
- Siatka słupów22,5x12
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
- Odporność ogniowa-
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)-
- Minimalna powierzchnia (m2)1500
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeTAK
- MonitoringTAK
- OchronaNIE
- ID ofertymp11495
Deweloper
Firma AURO Sp. z o.o. zbudowała kilka nieruchomości komercyjnych w Gliwicach i w Zabrzu. Poza budową obiektów przeznaczonych na wynajem, firma odpowiada za administrację i zarządzanie wybudowanych przez siebie obiektów.
Odległości
Dane rynkowe
Województwo śląskie z głównym ośrodkiem w Katowicach utrzymuje status jednego z największych i najbardziej płynnych rynków magazynowych w Polsce.
Region woj. śląskiego, łącząc rozbudowaną infrastrukturę drogową i ilość nowoczesnych powierzchni, pozostaje kluczowym punktem na mapie dystrybucyjnej Europy Środkowej, obsługując zarówno międzynarodowych, jak i krajowych operatorów logistycznych, sieci handlowe oraz firmy produkcyjne.
Popyt na magazyny niezmiennie wzrasta
Na koniec trzeciego kwartału 2025 roku popyt brutto na powierzchnię magazynową w województwie śląskim wyniósł 699 tys. m² (3. miejsce w Polsce). Popyt netto, czyli nowe umowy i ekspansje, był znaczący mimo ogólnego trendu spadkowego w Polsce.
Nowe magazyny i hale wielkopowierzchniowe na Śląsku
W okresie I - III kw. 2025 r. deweloperzy oddali do użytku 275 tys. m² nowoczesnej powierzchni magazynowej na Górnym Śląsku (2. miejsce w Polsce). Wśród flagowych projektów znalazły się m.in. Panattoni Park Sosnowiec Expo (62,100 m²), BOOSTER ZABRZE by LemonTree (41,000 m²) oraz EQT Exeter Gliwice (36,100 m²). Pomimo spadku inwestycji spekulacyjnych, Górny Śląsk zachowuje wysoki poziom nowych realizacji dzięki sile lokalnej bazy najemców.
Dostępne od zaraz powierzchnie logistyczne i produkcyjne
Wskaźnik pustostanów w woj. śląskim na koniec września 2025 roku pozostaje poniżej średniej krajowej 8,2%, potwierdzając głęboką absorpcję powierzchni i stabilną strukturę najmu nowoczesnych powierzchni przemysłowych i logistycznych.
Jakie są stawki czynszu za wynajem magazynów na Górnym Śląsku?
Stawki ofertowe czynszów w nowych inwestycjach typu big-box w regionie oscylują w przedziale od 3,70 do 5,00 EUR/m²/m-c. Dla większych transakcji najemcy mogą spodziewać się ofert pakietowych oraz atrakcyjnych warunków efektywnych.
Dla kogo śląskie to atrakcyjna lokalizacja magazynowa?
Najważniejsze grupy najemców w regionie to firmy produkcyjne, e-commerce, sieci handlowe, operatorzy logistyczni oraz podmioty z branży dystrybucji i FMCG. Wyraźny udział renegocjacji umów najmu oraz obecność inwestorów i operatorów globalnych potwierdzają dojrzałość i długoterminową atrakcyjność Górnego Śląska dla biznesu przemysłowego i logistycznego.
Źródło: Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce 1-3 kw. 2025 roku.


Kontakt
Anna Cholewa
Industrial & Logistics

Kontakt
Barbara Staśkiewicz-Wieczorek
Industrial & Logistics









































