Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Panattoni Park Poznań XII to nowa hala zlokalizowana w Plewiskach, około 12 km na zachód od Poznania.

Jeną z najważniejszych zalet tego nowoczesnego magazynu jest przede wszystkim jego lokalizacja — magazyn znajduje się blisko autostrady A2 i jej przecięcia z krajową drogą ekspresową S11 i drogą ekspresową S5. Dzięki temu hala zapewnia świetną komunikację z klientami na polskim rynku oraz międzynarodowym.

Hala wysokiego składowania Panattoni Park Poznań XII posiada najnowsze rozwiązania techniczne oraz z zakresu energooszczędności.

Ponadto magazyn jest dostępny do wynajęcia od zaraz.

Nowoczesny park magazynowy dostarczony przez największego dewelopera w Polsce, firmę Panattoni Nowy magazyn Magazyn wysokiego składowania Składowanie: 12 m Posadzka bezpyłowa o nośności 5 t/mkw. Doki rozładunkowe z rampami hydraulicznymi i kołnierzami Bramy wjazdowe z poziomu zero Doświetlenie światłem dziennym hali poprzez świetliki dachowe Magazyn ogrzewany Oświetlenie LED Zastosowano wiele rozwiązań z zakresu energooszczędności np. kompleksowe olicznikowanie, inteligentne oświetlenie, czy też redukcję zużycia wody Nowoczesne zabezpieczenie przeciwpożarowe, tryskacze Powierzchnia biurowa dostosowana do potrzeb najemcy Plac manewrowy Parkingi dla TIR i samochodów osobowych Infrastruktura dla rowerzystów Punkty ładowania samochodów elektrycznych Monitoring Całodobowa ochrona

Lokalizacja

Park magazynowy Panattoni Park Poznań XII położony w Plewiskach koło Poznania, woj. wielkopolskie
12 km na zachód od Poznania
315 km do Warszawy
Autostrada A2 w pobliżu
Strategiczne położenie między dwoma węzłami na A2 Poznań Zachód i Komorniki, dzięki czemu możliwa jest elastyczna obsługa rynku Poznania i okolic
Dobry dojazd do centrum Poznania
Niedaleko skrzyżowania S11 i S5
Doskonałe położenie przy autostradzie A2 biegnącej od granicy polsko-niemieckiej łączącej Poznań z Warszawą i rozbudowywaną dalej w kierunku wschodniej granicy Polski
Bardzo dobra komunikacja drogowa z całym obszarem Polski i z rynkami Europy Zachodniej
Dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  -
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12 x 22,5 m
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp11827

Deweloper

Magazyn Panattoni Park Poznań XII to jeden z wielu nieruchomości komercyjnych dostarczonych przez dewelopera Panattoni w rejonie Poznania. Obszar ten jest ceniony na rynku magazynowym w Polsce ze względu na jego strategiczne położenie oraz dostęp do Autostrady A2 i tras ekspresowych, jak również 5 pod względem liczby ludności miasta w Polsce. W regionie Poznania znajdują się m.in. Panattoni Park Poznań VIII, Panattoni Park Poznań XI Żerniki, Panattoni Park Poznań XIII Swadzim, Panattoni Park Poznań East Jaryszki, Panattoni Park Poznań East Gate Swarzędz Panattoni Park Poznań West Gate Tarnowo Podgórne, czy Panattoni Park Poznań X.

Odległości

A2/S5 węzeł
Warszawa
Centrum Poznania
Niemiecka granica

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy