Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Panattoni Park Konin to nowoczesna inwestycja zlokalizowana w samym centrum miasta Konin. Doskonała lokalizacja tego parku przemysłowego zapewnia łatwy dostęp do kluczowych środków transportu. W bezpośrednim sąsiedztwie Panattoni Park Konin przebiega linia kolejowa numer 3, która jest częścią paneuropejskiego korytarza transportowego E20, łączącego Berlin z Moskwą. Dzięki temu nasi najemcy mają dogodny dostęp do sieci kolejowej i możliwość sprawnego transportu towarów zarówno na skalę krajową, jak i międzynarodową. Dodatkowo, w odległości zaledwie 1 km od obiektu przecinają się dwie drogi krajowe: DK25 oraz DK92. Obie te trasy stanowią ważne arterie komunikacyjne, umożliwiając szybkie połączenie z innymi miastami i regionami Polski. Ponadto, niedaleko Panattoni Park Konin przechodzi również autostrada A2, co zapewnia jeszcze większą dostępność i ułatwia logistykę dla naszych najemców. Dzięki strategicznej lokalizacji w samym centrum miasta i bliskości linii kolejowej oraz ważnych dróg krajowych i autostrady, Panattoni Park Konin stanowi doskonałą bazę dla firm działających w sektorze logistycznym i produkcyjnym, umożliwiając efektywne i sprawnie działające operacje transportowe.

Nowoczesny magazyn klasy A Wysokość składowania 12 m Nośność posadzki 5 t/mkw Siatka słupów 12x22,5m Doki rozładunkowe Bramy z poziomu zero System ESFR Ochrona 24/7 Plac manewrowy Miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych oraz osobowych Powierzchnia biurowa według zapotrzebowania najemcy

Lokalizacja

Konin, województwo wielkopolskie
Tuż obok Panattoni Park Konin położona linia kolejowa nr 3
Łatwy dostęp do dróg krajowych nr 25 oraz 92
DK 92 łączy Rzepin z Poznaniem, Warszawą, Sulejówkiem, Mińskiem Mazowieckim i Kałuszynem
DK 25 przebiega przez województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie
niecałe 10 km do węzła Autostrady A2 (Autostrada Wolności) przebiegającej równoleżnikowo przez centralne obszary kraju i stanowiącej fragment drogi międzynarodowej E30

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  2
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  -
 • Nośność posadzki
 • Siatka słupów
  -
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  NIE
 • Bramy z poziomu zero
  NIE
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  NIE
 • Tryskacze
  NIE
 • Monitoring
  NIE
 • Ochrona
  NIE
 • ID oferty
  mp12239

Deweloper

Panattoni Europe to wiodący deweloper nieruchomości przemysłowych w Europie. Firma specjalizuje się w inwestycjach obejmujących zarówno obiekty produkcyjne, jak i magazynowe. Posiadamy własne centra logistyczne, które oferują nowoczesne przestrzenie magazynowe dla różnych branż i sektorów gospodarki. Jest również ekspertem w realizacji projektów typu built-to-suit (BTS), czyli budowanych na zamówienie indywidualnego klienta. Dzięki temu projekty dostosowane do specyficznych potrzeb i wymagań klientów. Panattoni Europe cieszy się renomą dzięki doskonałej jakości oferowanych nieruchomości oraz profesjonalnemu podejściu do każdego projektu.

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy