Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Ten magazyn do wynajęcia na krótki czas maksymalnie do 1,5 roku, to hala wysokiego składowania (do 12,5 m) w zachodniej Polsce w miejscowości Września.

Magazyn położony w niewielkiej odległości od drogi krajowej nr 15 oraz autostrady A2, która przebiega od granicy niemieckiej w Świecku przez Poznań, Konin i Warszawę a w okolicach Strykowa pod Łodzią, gdzie krzyżuje się z autostradą A1 (węzeł Łódź Północ), zapewniając sprawną komunikację zarówno na obszarze aglomeracji poznańskiej, jak i dalszych regionów.

Magazyn wyposażony w oszczędne oświetlenie LED oraz efektywne ogrzewanie gazowe. Dodatkowo dla najemcy jest dostępne w pełni zaaranżowane biuro o powierzchni 170 mkw. z możliwością powiększenia o dodatkową powierzchnię 140 mkw.

Istnieje możliwość obsługi logistycznej świadczonej przez właściciela hali.

Jest opcja wynajęcia części z oferowanej powierzchni.

Magazyn do wynajęcia na krótki czas (short term) Obsługa logistyczna świadczona przez właściciela hali Hala o wysokości składowania do 12,5 m Energooszczędne oświetlenie LED Świetliki dachowe Promienniki gazowe Współczynnik obciążenia ogniowego powyżej 4000 MJ/m2 System ochrony przeciwpożarowej zawiera hydranty wewnętrzne i zewnętrzne, tryskacze oraz system oddymiania Na terenie kompleksu magazynowego są obszerne place manewrowe, parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych Dostęp do magazynu zapewnia 22 doki rozładunkowe oraz 2 bramy z poziomu 0 Całodobowa ochrona nieruchomości Nieruchomość ogrodzona Zaaranżowana powierzchnia biurowa

Lokalizacja

Września, województwo wielkopolskie
Bliskość granicy niemieckiej
Magazyn do wynajęcia położony przy drodze krajowej nr 15, przebiegającej przez województwa dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie
Bliskość wjazdu na autostradę A2 (Autostrada Wolności), która przebiega od zachodniej części Polski kontynuując przebieg niemieckiej autostrady A12 do granicy wschodniej z Białorusią
W pobliżu drogi krajowej nr 92, która przebiega równolegle do autostrady A2, łącząca Rzepin z Poznaniem, Warszawą, Sulejówkiem, Mińskiem Mazowieckim i Kałuszynem
52 km do centrum Poznania
112 km do Bydgoszczy
176 km do Łodzi

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  12.5
 • Nośność posadzki
 • Siatka słupów
  -
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mm2894

Odległości

DK 15
DK 92
Autostrada A2
Poznań

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy