Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Miejski magazyn 7R City Flex Poznań East I położony w przemysłowym rejonie Poznania z dostępem do drogi krajowej nr 433, która łączy się w trasę ekspresową S11. Łatwy dojazd do węzła Autostrady A2, która prowadzi w kierunku granicy niemieckiej i przebiega przez całą Polskę. W pobliżu magazynu znajdują się liczne przystanki komunikacji miejskiej, co jest ważnym atutem dla pracowników magazynu. Miejski magazyn 7R City Flex Poznań East I spełnia wszystkie wymogi klasy A, wysokość składowania 10 m, nośność posadzki 5 t/mkw, sitaka słupów 12×22,6m. Dodatkowo wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED, ładowarki do samochodów elektrycznych, doświetlenie naturalne przez świetliki dachowe.

Miejski magazyn 7R City Flex Poznań East I Wysokość składowania 10 m Siatka słupów 22,6x12 m, w strefie dokowej 22,6x24 m Nośność posadzki 5T/mkw Ogrzewanie gazowe poprzez promienniki lub nagrzewnice Doświetlenie światłem dziennym strefy rozładunkowej Obciążenie ogniowe powyżej 4 000 MJ/mkw Świetliki oraz klapy dymowe Oświetlenie LED Instalacja tryskaczowa zgodnie z NFPA 13 Doki hydrauliczne Destryfikator System DALI Przygotowanie obiektu do montażu paneli fotowoltaicznych Zwiększona izolacyjność

Lokalizacja

Miasto Poznań, rejon Franowo
5 km do centrum
Zlokalizowany przy drodze krajowej nr 433
Bliskość węzła drogi ekspresowej S11, leżącej w województwach zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie , opolskie i śląskie
Miejski magazyn 7R City Flex Poznań East I ma łatwy dostęp do Autostrady A2, przebiegającej równoleżnikowo przez teren Polski do granicy niemieckiej
Bardzo dobry dojazd dla pracowników
Niedaleko parku logistycznego położone przystanki komunikacji miejskiej
W sąsiedztwie znajdują się budynki o podobnym przeznaczeniu – magazyny i hale składowe i produkcyjne

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12x22,6
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp12139

Deweloper

7R jako deweloper powierzchni magazynowych specjalizuje się powierzchniami magazynowo-produkcyjnymi typu BTS zarówno wielkopowierzchniowymi parkami logistycznymi, jak i miejskimi magazynami typu Small Business Unit głównie z sektora e-commerce czy lekkiej produkcji.

Odległości

DK 433
Autostrada A2
Centrum Poznania
S11

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy