Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Panattoni City Logistics Poznań III to nowoczesny kompleks logistyczny zlokalizowany w strefie logistyczno-przemysłowej w południowo-wschodniej części Poznania. Park znajduje się w dogodnej lokalizacji, umożliwiającej szybki dostęp do kluczowych tras i infrastruktury transportowej. Znajduje się w bliskiej odległości od autostrady A2, co zapewnia wygodny i sprawnie przepływ towarów zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Dodatkowo, park Panattoni City Logistics Poznań III jest położony w strategicznym punkcie komunikacyjnym, w pobliżu głównych dróg krajowych, umożliwiających łatwe połączenia z innymi miastami i regionami. Lokalizacja ta sprzyja efektywnym operacjom logistycznym i umożliwia szybki dostęp do kluczowych odbiorców.

Nowoczesny, nowy magazyn na wynajem w Poznaniu Powierzchnia magazynowa doskonałą dla firm logistycznych Atrakcyjna lokalizacja magazynu przy autostradzie A2 w Poznaniu umożliwia wygodną obsługę zamówień w rejonie Poznania jak i poza województwo wielkopolskie czy też granice Polski Wysokość składowania: 12 m Nośność posadzki: 5 t/mkw Bramy z poziomu ‚0’ i doki Magazyn ogrzewany Świetliki dachowe doświetlają powierzchnię magazynową światłem dziennym Oświetlenie LED Klapy dymowe, zabezpieczenie ppoż System ESFR Wokół obiektu duży, ogrodzony plac Ochrona 24/7

Lokalizacja

województwo wielkopolskie
Południowo-wschodnia część Poznania
Blisko węzła Autostrady A2 i S11 "Krzesiny"
W odległości 1 km znajduje się Terminal kontenerowy PKP Cargo
2 km do drogi wojewódzkiej 433
8 km do centrum Poznania
9 km do drogi DK92, która łączy Rzepin z Mińskiem Mazowieckim
16 km do Lotniska Poznań Ławica
Również w pobliżu znajdują liczne przystanki komunikacji miejskiej
Bardzo dobra komunikacja drogowa z całym obszarem Polski i z rynkami Europy Zachodniej
Dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  TAK
 • Wysokość składowania (m)
  12.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12x22,5
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  4000
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp12242

Deweloper

Panattoni Europe to czołowy deweloper na polskim rynku magazynowym, działający od 2005 roku. Panattoni jak i wszystkie inne inwestycje, to najwyżej klasy nieruchomości komercyjne dopasowane do najemców różnych branż i specjalizacji. Ponadto deweloper specjalizuje się w obiektach typu build-to-suit (BTS), które są budowane na zamówienie indywidualnego klienta.

Odległości

Węzeł Poznań Krzesiny A2/S11
Centrum Poznania
Port Lotniczy Poznań Ławica
Terminal kontenerowy PKP Cargo

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy