Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Magazyn do wynajęcia w Chorzowie

Nieruchomość stanowi nowoczesny park dystrybucyjno-logistyczny, w którego skład wchodzi pięć magazynów do wynajęcia w Chorzowie, o łącznej powierzchni 235 000 metrów kwadratowych. Hale są położone w południowej części miasta, w sąsiedztwie granicy z Katowicami. Jednym z największych atutów lokalizacji parku jest bliskość doskonale rozwiniętej sieci infrastruktury transportowej. Kompleks posiada bezpośredni dostęp do autostrady A4, która nie tylko zapewnia komunikację na trasie Niemcy-Ukraina, ale stanowi również istotny element regionalnego systemu dróg. Ponadto w odległości ok. 15 km od nieruchomości znajduje się największe skrzyżowanie autostrad w Europie – Węzeł Sośnica (przecięcie autostrady A4 z autostradą A1).

Hale wysokiego składowania z kompleksowym zapleczem logistycznym

Kompleks magazynów do wynajęcia w Chorzowie oferuje swoim najemcom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, całodobową ochronę i wiele innych udogodnień ułatwiających magazynowanie i elastyczną dystrybucję towarów. Niewątpliwą zaletą parku są także przystanki komunikacji miejskiej, znajdujące się na jego terenie. W obrębie nieruchomości zlokalizowano nie tylko wielkopowierzchniowe hale magazynowe, ale również obiekt typu SBU (small business unit), w którym minimalna powierzchnia najmu wynosi 828 m kw.. Są to moduły idealnie dostosowane do potrzeb mniejszych najemców, zwłaszcza tych, którzy prowadzą działalność na rynku lokalnym i regionalnym. Głównymi klientami parku są firmy z branży logistycznej, ale istnieje możliwość adaptacji poszczególnych modułów magazynowych do potrzeb działalności produkcyjnej.

Wysoki standard powierzchni

Wszystkie magazyny do wynajęcia w Chorzowie znajdujące się na terenie parku zaliczane są do obiektów A-klasowych. Hale zapewniają możliwość składowania towarów na regałach lub w innej formie, do wysokości 10 m. Posadzka magazynów jest niepyląca i charakteryzuje się dużą nośnością, na poziomie 5 t/m kw.. Każdy z obiektów został wyposażony w bramy wjazdowe, umożliwiające wjazd do hali z poziomu „0” oraz hydrauliczne doki przeładunkowe. Powierzchnie są ogrzewane, a cały teren parku ogrodzony i chroniony. Właściciel kompleksu oferuje również najemcom możliwość najmu powierzchni biurowo-socjalnej, której wielkość można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Pomieszczenia biurowe są wyposażane w nowoczesny system telekomunikacyjny.

 • Szeroki wybór modułów magazynowo-logistycznych w nowoczesnym parku dystrybucyjnym

 • Wysokość składowania: 10 m

 • Siatka słupów: 12 x 24 m

 • Nośność posadzki: 5 t/mkw

 • Bramy z poziomu „0”

 • Doki rozładunkowe

 • Obszerny plac manewrowy

 • Możliwość przystosowania obiektu pod lekką produkcję.

Lokalizacja

Magazyn do wynajęcia usytuowany jest w Chorzowie w sercu Górnego Śląska;
Odległość do centrum Katowic wynosi 7 km;
Niedaleko przebiega droga krajowa nr. 902;
Blisko autostrady A4 / trasy eurpejskiej E40;
25 km do lotniska Katowice-Pyrzowice;
Dobry dostęp do autostrady A4 oraz sieci transportu publicznego;
Usytuowanie obiektu na Górnym Śląsku gwarantuje dobry dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  5
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12 x 24
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  2500
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp10144

Deweloper

Prologis to międzynarodowy fundusz inwestycyjny specjalizujący się w inwestowaniu na rynku nieruchomości komercyjnych. Jeden z największych na świecie właścicieli magazynów i centrów dystrybucji. Prologis działa jako spółka giełdowa. Przedsiębiorstwo jest właścicielem, zarządcą i deweloperem centrów logistyczno-dystrybucyjnych i zaplecza logistycznego na rynkach amerykańskich, w Azji i Europie.

Odległości

A4 Motorway
Katowice
A1 Motorway
Gliwice

Dane rynkowe

Region Górny Śląsk (południowa Polska) to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie Górnego Śląska na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy magazynowi w tym Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów magazynowych nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta magazynów i hal do wynajęcia w regionie Górny Śląsk składa się wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę magazynów na wynajem w regionie Górnego Śląska, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na magazyny na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy powierzchni magazynowych mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2 nowoczesnych hal i magazynów.

Firmy wybierają magazyny i hale na Górnym Śląsku i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie Górnego Śląska na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport towarów w każdym kierunku w Polsce. Region Śląska oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z rynkiem magazynowym na Górnym Śląsku pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie Górny Śląsk wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy