Pharmalink otworzy hub przeładunkowy w 7R Park Łódź West I. Deweloper 7R dostosował powierzchnię do rygorystycznych wymogów związanych ze składowaniem i dystrybucją leków. W transakcji najemcy doradzała firma AXI IMMO.

Park magazynowy 7R Park Łódź West I składa się z dwóch obiektów o powierzchni odpowiednio 27 000 i 5 000 mkw. Pharmalink, dostawca rozwiązań logistycznych dla branży farmaceutycznej, zajmie ok. 6 000 mkw. powierzchni magazynowej i prawie 1 000 mkw. biurowej. W pierwszym budynku na 2 000 mkw. znajdować się będzie hurtownia weterynaryjna, a w drugim, który firma zajmie w całości, hurtownia farmaceutyczna. Powierzchnia zostanie przekazana najemcy do użytku w II kw. tego roku.

Powierzchnia magazynowa dostosowana do dystrybucji leków

Po raz kolejny stanęliśmy przed wyzwaniem dostosowania powierzchni do specyfiki działalności klienta. Ponieważ umowę podpisaliśmy na odpowiednio wczesnym etapie realizacji inwestycji, byliśmy w stanie zaprojektować wszystkie detale i rozwiązania tak, aby w pełni odpowiadały potrzebom firmy oraz standardom niezbędnym przy dystrybucji leków. Myślę, że udało nam się sprostać temu zadaniu, dzięki czemu nasz najemca będzie mógł sprawnie prowadzić wszystkie swoje operacje.” mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing, 7R.

Na powierzchniach przygotowanych dla Pharmalink możliwa jest kontrola temperatur w zakresie od 15 do 25 st. Celsjusza. Ponadto zainstalowane w obu obiektach chłodnie pozwalają na przechowywanie produktów farmaceutycznych w temperaturach od 2 do 8 st. Celsjusza. W drugim budynku, zaprojektowanym jako cross-dock, deweloper zastosował również tzw. autodocki, które w czasie załadunku mają za zadanie jak najdłużej utrzymać temperaturę, która panuje wewnątrz magazynu.

Strategiczne znaczenie magazynów Pharmalink w  Łodzi

„Nasze magazyny zlokalizowane na terenie 7R Park Łódź West I mają dla nas znaczenie strategiczne, ponieważ będą pełnić funkcję hubu przeładunkowego, z którego leki trafią do odbiorców w całym kraju. Doceniamy, że firma 7R projektując nasze przestrzenie wyszła naprzeciw wszystkim potrzebom i rygorystycznym wymaganiom co do standardu przechowywania leków. Istotna była dla nas także doskonała lokalizacja magazynów w pobliżu głównego centrum dystrybucyjnego Grupy Pelion, której jesteśmy częścią.” – mówi Tomisław Bensari, Prezes Zarządu Pharmalink.

„Wśród szeregu wymagań względem nowego obiektu magazynowego, jakich oczekiwał Klient, ważne, poza aspektem technicznym, były również harmonogram inwestycji i bliskość głównej siedziby firmy. Deweloper 7R jako jedyny na rynku był w stanie zapewnić dostarczenie zaawansowanego pod względem technicznym projektu w wymaganym terminie. Dodatkowo inwestycja 7R Park West I zlokalizowana jest zaledwie kilkaset metrów od siedziby głównej Pharmalink.” – dodaje Hubert Wojtera, Dyrektor Industrial & Logistic w AXI IMMO.

Park 7R Park Łódź West I dewelopera 7R

7R Park Łódź West I to już czwarta inwestycja 7R w Łodzi. Jego położenie w bliskim sąsiedztwie autostrad A1 i A2 zapewnia doskonałe warunki do transportu lokalnego, krajowego i międzynarodowego.

7R SA to ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na wynajem. Realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. Obecnie w przygotowaniu jest 700 000 mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.

O AXI IMMO

Firma doradcza AXI IMMO oferuje usługi w zakresie wynajmu powierzchni magazynowych i biurowych. Firma doradza także przy zakupie i sprzedaży tych powierzchni. AXI IMMO oferuje również usługi doradcze przy zakupie i sprzedaży gruntów inwestycyjnych. W ramach oferty firma świadczy usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C.

Największym atutem AXI IMMO jest połączenie międzynarodowych standardów obsługi z rzetelną znajomością rynku lokalnego. AXI IMMO prowadzi badania rynkowe i dostarcza regularne raporty z rynku nieruchomości komercyjnych (zobacz raport rynku magazynowego w Polsce podsumowujący 2019 r.).

AXI IMMO jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Firma otrzymała osiem lat z rzędu tytuł najlepszej Lokalnej Agencji Roku w latach 2012 – 2019 w konkursie CiJ Awards. W tym samym konkursie w latach 2016 -2017 otrzymała nagrody dla Najlepszego Zespołu w sektorze magazynowym. W 2019 roku w konkursie CEE Investment Awards AXI IMMO Group otrzymała tytuł „Lokal Agency” dla najlepszej agencji lokalnej 2019.