MicroStrategy wprowadzi się do Skylinera na 3000 mkw., doradcą AXI IMMO

3000 mkw. wynajęte w wieżowcu Skyliner


13 stycznia 2021
Monika Rykowska
MicroStrategy wprowadzi się do Skylinera na 3000 mkw., doradcą AXI IMMO
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Notowana na NASDAQ firma MicroStrategy przenosi swoją polską siedzibę do biurowca Skyliner. Grupa Karimpol podpisała umowę na wynajem 3 000 mkw. powierzchni w swojej flagowej inwestycji przy Rondzie Daszyńskiego. W ramach fazowanego projektu nowy najemca już w czerwcu 2021 roku wprowadzi się na pierwsze piętro swojego nowego biura. W transakcji MicroStartegy doradzała firma AXI IMMO.

MicroStrategy to największa niezależna, notowana na giełdzie firma Business Intelligence, posiadająca wiodącą platformę analityczną dla przedsiębiorstw. Firma realizuje swoją wizję,  Intelligence Everywhere™, zapewniając nowoczesną analitykę na otwartej, wszechstronnej platformie korporacyjnej, zoptymalizowanej pod kątem wdrożeń w chmurze i on-premise. Platforma używana jest przez wiele najbardziej podziwianych marek na świecie z listy Fortune Global 500. MicroStrategy posiada lokalne biura na całym świecie, a drugie pod względem wielkości znajduje się właśnie w Warszawie i już niebawem będzie miało siedzibę w biurowcu Skyliner.

Nowa siedziba firmy MicroStrategy w Warszawie

– „Naszą misją jest uczynienie każdego przedsiębiorstwa bardziej inteligentnym. Na co dzień dbamy o to, aby dostarczać naszym klientom intuicyjne rozwiązania analityczne, które pomogą im podejmować mądrzejsze i szybsze decyzje. Dlatego na nową siedzibę szukaliśmy biura, które sprosta naszym standardom i pozwoli naszym pracownikom na komfortową pracę w nowoczesnej przestrzeni. Takie atuty ma dla nas Skyliner. To doskonale zlokalizowany i skomunikowany biurowiec, wyposażony w przyjazne rozwiązania technologiczne i zaprojektowany w sposób, który nadaje mu ponadczasowego charakteru”. – mówi Michał Miziak, Regional Facilities Manager EMEA w MicroStrategy Polska.

AXI IMMO doradcą przy wynajmie 3000 mkw. w Skyliner

– „Ogromnie się cieszymy, że światowy gigant w zakresie analityki i mobilnego oprogramowania wybrał naszą inwestycję na swoją polską siedzibę. Podobnie jak w MicroStrategy na pierwszym miejscu stawiamy użytkownika. Dlatego rozwiązania w Skylinerze zaprojektowaliśmy z myślą o przyszłych pracownikach biurowych. Postawiliśmy na ponadczasowy design w połączeniu z nowoczesnymi technologiami wspierającymi użytkownika, takimi jak bezkontaktowy dostęp do budynku, garażu, wind, biur oraz jedną z najbardziej zaawansowanych aplikacji budowlanych na rynku, z której mogą korzystać wszyscy najemcy. Już na etapie projektowania wprowadziliśmy rozwiązania architektoniczne, które pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni i poprawiają warunki pracy. Co ważne, Skyliner łączy w sobie szereg funkcji — biurową, handlową i rekreacyjną. Dzięki nim budynek będzie nadal tętnił życiem po godzinach pracy. Skyliner oferuje środowisko biznesowe, które wspiera firmy w ich strategiach powrotu do biura”.zaznacza Harald Jeschek, Partner Zarządzający w Grupie Karimpol.

– „Okolice Ronda Daszyńskiego to obecnie jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji na  biurowej mapie Warszawy. To również największa w stolicy strefa biznesu, która powoli, w  miarę oddawania kolejnych projektów, zapełnia się najemcami. W przypadku firmy MicroStrategy Klient od początku negocjacji jasno określił swoje oczekiwania względem lokalizacji i funkcji, które ma spełniać jego przyszła siedziba główna, dlatego decyzja o wyborze projektu Skyliner Grupy Karimpol niemal od razu została przyjęta z dużym entuzjazmem. To  jeden z najciekawszych niebotyków w tej okolicy zbudowanych w ostatnim czasie”.– dodaje Martin Lipiński, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, AXI IMMO.

Nowoczesny biurowiec Skyliner na Woli

 Skyliner to jeden z najwyższych biurowców Warszawy zlokalizowany na warszawskiej Woli.  Skyliner to 45 000 mkw. powierzchni biurowej oferowanej na 34 kondygnacjach. Oprócz powierzchni biurowych w Skylinerze znajdują się kondygnacje z przeznaczeniem na usługi i handel, jak również ofertę gastronomiczną. Dwupoziomowy Skybar znajdujący się na 165 m wysokości oferuje niezwykłe widoki na panoramę Warszawy. Spektakularne lobby Skylinera o wysokości aż 16 m to jednocześnie najwyższe lobby biurowe w Polsce. Skyliner jest obsługiwany przez 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) wyposażonych w inteligentny system obsługi bezdotykowej i umożliwiających komfortowy transport.

Skyliner jest najlepiej skomunikowanym biurowcem stolicy — doskonale zlokalizowany względem stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego (zaledwie 8 metrów) i przy głównym węźle przesiadkowym tramwajów i autobusów.  Pięciopoziomowy parking Skylinera przewidziany dla 432 samochodów jest także wyposażony w stanowiska parkingowe dla 330 rowerów z szafkami oraz nowoczesnymi łazienkami. Na parkingach przewidziano również specjalne pomieszczenia na hulajnogi.

Skyliner został pre-certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Skyliner jest najnowszą inwestycją spółki Karimpol, został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski, a generalnym wykonawcą jest Warbud S.A. Za komercjalizację budynku odpowiada agencja CBRE.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com