Deka Trans jest pierwszą firmą, która wprowadziła się do nowo wybudowanego budynku w ramach kompleksu Panattoni Park Pruszków II. Zgodnie z umową zawartą z deweloperem firma zajęła 4 800 mkw. powierzchni magazynowej z możliwością ekspansji do 6 500 mkw. oraz 140 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej. Nowa powierzchnia w Pruszkowie posłuży najemcy jako centrum kompleksowej obsługi klienta z branży opakowań.

Nowa lokalizacja jest kontynuacją rozwoju działalności firmy w regionie Mazowsza. Poszukiwaliśmy nowoczesnej powierzchni magazynowej w pobliżu Warszawy do organizacji kompleksowej obsługi logistycznej fabryk naszego klienta, zapewniającej nie tylko szybki transfer surowców i towarów, ale także wysoki standard powierzchni i odpowiednie warunki do przechowywania materiałów wrażliwych na zawilgocenie czy zabrudzenie – komentuje Sebastian Pazurek, właściciel Deka Trans.

Świeżo oddany do użytku budynek Panattoni Park Pruszków II okazał się być idealnym wyborem dla naszego Klienta. Jego szczególnym atutem jest lokalizacja tuż przy autostradzie A2, która stwarza optymalne warunki dla dystrybucji nie tylko w rejonie Warszawy, ale także na rynek Polski Centralnej i dalej w kierunku zachodnim. – dodaje Danuta Dzierżak, Associate Director Industrial & Logistic AXI IMMO.

Deka Trans zapowiada, że to nie koniec ekspansji działalności w regionie Warszawy – przygotowaniu są kolejne projekty w tej lokalizacji. Firma działa od 2009 roku i świadczy usługi wspierające procesy magazynowania i dystrybucji. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm produkcyjnych: od przyjęć od dostawców surowców i materiałów, przez przechowywanie oraz rozdysponowanie do produkcji, po dystrybucję gotowych produktów do finalnych odbiorców. Firma świadczy usługi na terenie całego kraju, ze szczególnym naciskiem na region Warszawy i Centralnej Polski.

Panattoni Park Pruszków II, na który zdecydował się najemca to park położony w odległości 800 metrów od drogi krajowej numer 2 (E30) Warszawa-Poznań, w pobliżu węzła “Pruszków” na autostradzie A2. Docelowo kompleks ma oferować 69 313 mkw. powierzchni magazynowej, w ramach trzech budynków klasy A. Powierzchnie oferowane w ramach parku mogą zostać dostosowane do potrzeb klientów z różnych branż. Dotychczas w ramach projektu powstały dwie hale magazynowe.