Lider w pakowaniu produktów spożywczych i przemysłowych wybrał park logistyczny Hillwood Łódź Chocianowice

Firma ET Promo wynajęła ponad 11 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku logistycznym Hillwood Łódź Chocianowice. Firma specjalizuje się w kompleksowym pakowaniu produktów spożywczych oraz przemysłowych, oferując swoim klientom całościowe usługi co-packingu: od projektu do gotowego produktu. Wyłącznym reprezentantem najemcy była firma doradcza AXI IMMO.

Hillwood Łódź Chocianowice to park magazynowy o powierzchni ponad 97 tys mkw. wybudowany z najwyższą dbałością o ochronę środowiska i posiadający certyfikat w systemie BREEAM, na poziomie excellent. Park zlokalizowany jest w południowej części Łodzi, przy drodze krajowej nr 14, blisko Centrum Handlowego Port Łódź. Lokalizacja parku zapewnia łatwy dostęp do drogi ekspresowej S14, czyli zachodniej obwodnicy Łodzi i Pabianic, oraz do autostrad A1 i A2. Otwarty ostatnio nowy odcinek drogi S14 między węzłami Aleksandrów Łódzki i Emilia uzupełnił zachodnią obwodnicę i sprawił, że Łódź stała się pierwszym miastem w Polsce z kompletnym pierścieniem autostrad i dróg szybkiego ruchu wokół miasta.

“Cieszy nas, że właśnie ta lokalizacja została wybrana przez ET Promo na nowe centrum dystrybucyjne. Powierzchnia zostanie dostosowana do potrzeb klienta, tak aby zapewnić elastyczne wykorzystanie powierzchni i możliwość realizacji procesów logistycznych klienta” – mówi Katarzyna Żbikowska, Business Development Director w Hillwood Polska. Łódź, dzięki swojemu centralnemu położeniu w samym sercu kraju przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2, jest jednym z kluczowych miejsc na logistycznej mapie Polski – dodaje

W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

Jakub Wojtera, Starszy Doradca, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: „Klient poszukiwał nowoczesnej A-klasowej powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, w której mógłby rozwijać prowadzone operacje biznesowe. Decyzja o relokacji nie była łatwa, ponieważ jednym z najistotniejszych warunków było znalezienie lokalizacji w pobliżu dotychczasowej siedziby. Kluczowym czynnikiem okazało się utrzymanie obecnej kadry pracowników, przez co obszar dostępnych wolnych powierzchni został znacznie ograniczony. Klient zwrócił szczególną uwagę na zaangażowanie, profesjonalizm i dużą responsywność zespołu Hillwood, co zaowocowało podjęciem współpracy z deweloperem”.