Better Workplace wprowadzi się do CTPark Katowice w I kw. 2024 r.

AXI IMMO ponownie doradza Better Workplace


13 listopada 2023
Monika Rykowska
AXI IMMO doradza Better Workplace która wprowadzi się do CTPark Katowice w I kwartale 2024 r.
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Better Workplace, lider w dostawie owoców, warzyw i soków do biur oraz zakładów produkcyjnych zdecydował się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Polsce. Firma wynajmie ponad 1000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej w nowoczesnym parku logistycznym CTPark Katowice. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma AXI IMMO. 

Firma Better Workplace (wcześniej Dailyfruits) dostarcza świeże owoce, warzywa, bakalie i soki do biur oraz zakładów produkcyjnych w Polsce od ponad 10 lat. W jej portfolio znajduje się ponad 2000 firm m.in. z Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Łodzi czy Poznania. Firma oferuje różnorodne produkty i edukację żywieniową, pomagając klientom promować zdrowy tryb życia. Better Workplace współpracuje z najlepszymi pracodawcami w Polsce, dostarczając owoce bezpośrednio do firmowych kuchni. 

Nowe centrum dystrybucyjne dla Better Workplace

Jacek Kwiecień, CEO, Better Workplace, mówi: „Decyzja o otwarciu nowego centrum logistycznego była związana z rosnącymi oczekiwaniami i rozwojem firmy w oparciu o nowych Klientów z regionu Górnego Śląska. Wśród przedstawionych oczekiwań znalazły się m.in. nowoczesny i dobrze skomunikowany park magazynowy umożliwiający swobodą dystrybucję towarów w regionie oraz korespondującą z tą powierzchnią reprezentacyjną i przestronną przestrzenią biurowo-socjalną. Dodatkowo poszukiwaliśmy modułu, który zagwarantuje nam dobrą ekspozycję logo na fasadzie nieruchomości”. 

Najemca wraz z początkiem 2024 r. zajmie docelowo 935 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełni przestronne ponad 125-metrowe biuro. 

Kolejne centrum dystrybucyjne — tym razem w aglomeracji śląskiej

Damian Kińczyk, Associate Director, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: „To nasza kolejna udana współpraca z firmą Better Workplace. Po sukcesach związanych z wynajęciem hal we Wrocławiu i Warszawie Klient zdecydował się wejść na nowy rynek tj. być bliżej firm rozlokowanych w aglomeracji śląskiej. Znając poprzednie zapotrzebowania na powierzchnię m.in. dostosowanie i wydzielenie miejsca na chłodnię, przygotowaliśmy rekomendację kilku nieruchomości w formacie SBU, wśród których niemal od początku oferta przygotowana przez CTP najlepiej spełnia oczekiwania firmy Better Workplace”. 

Anna Cholewa, Konsultantka, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: „Rynek Górnego Śląska od lat zachęca firmy do ulokowania w jego granicach jednej z centrali dystrybucyjnych o zasięgu lokalnym czy krajowym. Atutem regionu są jego walory związane z komunikacją drogową, która zapewnia komfort w obsłudze Klientów m.in. w ramach logistyki ostatniej mili”. 

Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland, podkreśla: „Strategiczna lokalizacja należy do najważniejszych wyróżników wznoszonych przez CTP kompleksów magazynowo-produkcyjnych. Znajdują się one w pobliżu największych krajowych arterii, umożliwiając tym samym stworzenie logistycznych ekosystemów ułatwiających komunikację pomiędzy innymi oddziałami czy rynkami, do których chcą dotrzeć najemcy. Ma to korzystny wpływ na optymalizację oraz zwiększenie efektywności prowadzonych przez nich operacji. Atuty te doceniła firma Better Workplace, otwierając nowe centrum dystrybucyjne w CTPark Katowice”. 

Kompleks logistyczny CTPark Katowice

CTPark Katowice to nowoczesny kompleks logistyczny składający się z dwóch hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ok. 50 000 mkw. Inwestycja jest zlokalizowana w sercu Górnego Śląska z łatwym dostępem do centrum Katowic oraz do kluczowych autostrad A1 i A4. Strategiczne położenie umożliwia firmom skuteczną dystrybucję w aglomeracji śląskiej oraz do innych głównych ośrodków miejskich w Polsce jak np. Warszawy, Łodzi, Krakowa czy Wrocławia, a także m.in. do Niemiec czy Czech. Najemcy mogą skorzystać z elastycznych i łatwych w podziale modułów magazynowych, bram z poziomu 0 czy przestronnych placów manewrowych. Inwestycja firmy CTP spełnia założenia związane z uzyskaniem certyfikatów środowiskowych.  

#WynajmujzAxiImmo 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com