Polska firma TPL Logistic wynajęła blisko 3 700 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowej w podwarszawskim parku P3 Błonie, tym samym powiększając dotychczas zajmowaną przestrzeń do 5 000 mkw. w dwóch magazynach. W transakcji P3 Logistic Parks wspierało Axi Immo.

TPL Logistic to polska firma logistyczna świadcząca usługi transportowe na terenie Europy, specjalizująca się w transporcie międzynarodowymspedycji międzynarodowej i krajowej oraz magazynowaniu i co-packingu.

– W związku ze wzrostem zainteresowania naszymi usługami potrzebowaliśmy znacznie większej powierzchni, aby móc świadczyć naszym klientom usługi na niezmiennie wysokim poziomie. A ponieważ jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z P3 zdecydowaliśmy się pozostać w dotychczasowej lokalizacji. Położenie parku P3 Błonie w geograficznym centrum polskiej logistyki pomaga w prowadzeniu codziennych operacji, w szczególności przedsiębiorstwom takim jak nasze –mówi Łukasz Szymański, TPL Logistic.

Paweł Bułajewski, Starszy Doradca, Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: „W ramach nowej umowy Klient powiększa niemal dwukrotnie swoją powierzchnię, a także przenosi się do bardziej nowoczesnej hali oferującej wyższe możliwości składowania. Co warte podkreślenia istotną rolę w całym procesie negocjacji odegrały utrzymywane od lat dobre relacje. To one pozwoliły na osiągniecie satysfakcjonujących przez obie strony atrakcyjnych warunków porozumienia”.

Park P3 Błonie położony jest 27 km na zachód od Warszawy, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z autostradą A2, która jest częścią europejskiej trasy tranzytowej E30. Dzięki doskonałemu położeniu park ma grono swoich stałych długoletnich najemców, którzy prowadzą stąd operacje na cały kraj. W skład parku wchodzi 15 budynków, w których poza typowymi powierzchniami magazynowymi znajdują się również m.in. chłodnie, mroźnie data center.

Cały czas modernizując obiekty i dopasowując je do indywidualnych potrzeb najemcówP3 stwarza wielu firmom z różnych branż doskonałe możliwości do rozwoju w tej lokalizacji.

– Park P3 Błonie to jedna z inwestycji, która znajduje się najdłużej, bo blisko 10 lat w polskim portfelu P3. Początkowo park liczył 196 000 mkw., dziś jego łączna powierzchnia to ponad 315 000 mkw. Przez te wszystkie lata popularność parku wśród firm potrzebujących nowoczesnych powierzchni magazynowych utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Jest to dla nas potwierdzenie, że klienci doceniają nasze zaangażowanie nie tylko w trakcie procesu wynajmu, ale także później w czasie codziennej działalności zarządczej – mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.