VIVE Group z nowym centrum logistycznym w Kielcach

Pond 26 000 mkw. nowoczesnej powierzchni z przeznaczaniem pod logistykę powstanie w Kielcach dla Grupy VIVE. Inwestycję zrealizuje Panattoni Europe. Grupę VIVE w negocjacjach warunków umowy najmu reprezentowała agencja AXI IMMO.


25 września 2017
Monika Rykowska
VIVE Group w Kielcach magazyn

VIVE Group to osiem powiązanych ze sobą spółek w tym jedna z największych firm w regionie świętokrzyskim – VIVE Textile Recykling, lider branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie oraz VIVE Transport, przedsiębiorstwo transportowo-spedycyjne specjalizujące się w przewozach wysokokubaturowych nadwoziami wymiennymi w kraju i za granicą.

VIVE Group w nowoczesnym centrum logistycznym dwelopera Panattoni

Kontrakt z deweloperem Panattoni Europe zakłada budowę nowoczesnego centrum logistycznego dla Grupy VIVE o łącznej powierzchni 26 291 mkw. W jego skład wejdzie 24 940 mkw. powierzchni magazynowo – logistycznej i 1 351 mkw. powierzchni biurowej. Powierzchnia powstanie w ramach parku Panattoni Park Kielce. Planowany termin oddania obiektu do użytku to trzeci kwartał 2018 roku.

Część obiektu zostanie przeznaczona do obsługi logistyki własnej Grupy VIVE. Pozostała powierzchnia przewidywana jest do realizacji usług z zakresu logistyki kontraktowej świadczonej przez Grupę dla klientów zewnętrznych. To pierwszy nowoczesny obiekt w województwie świętokrzyskim, który otworzy w regionie możliwość obsługi logistycznej dla klientów z różnych branż.

AXI IMMO reprezentowało Grupę VIVE w procesie najmu

Ze względu na prężny rozwój naszych spółek poszukiwaliśmy nie tylko dużej powierzchni magazynowo – logistycznej, ale także takiej, którą moglibyśmy elastycznie zarządzać. Zdecydowaliśmy się na wynajem powierzchni w Panattoni Park Kielce ze względu na dogodną lokalizację i możliwość dostosowania jej do najwyższych standardów. Jest to dla nas ważne, gdyż będą one miały bezpośrednie przełożenie na obsługę naszych klientów korzystających z usług kompleksowego zarządzania operacjami magazynowymi i transportowymi – komentuje Bertus Servaas, prezes Grupy VIVE.

Cieszymy się, że mogliśmy reprezentować Grupę VIVE przy tak znaczącej transakcji dla całego regionu Kielc. Uważamy, że przyczyni się ona do rozwoju logistyki i sektora magazynowego na tym rynku. Kielce to region z dużym potencjałem, którego atuty to doskonała lokalizacja na trasie Warszawa – Kraków i większa niż na tradycyjnych rynkach magazynowych dostępność pracowników – komentuje Danuta Dzierżak, Associate Director Industrial & Logistic AXI IMMO.

Panattoni Park Kielce

Panattoni Park Kielce to nowy punkt na mapie powierzchni magazynowych w południowo-wschodniej Polsce. Park zlokalizowany jest przy granicy administracyjnej Kielc, w pobliżu drogi ekspresowej S7. Dzięki położeniu na trasie z Warszawy do Krakowa, w niedalekiej odległości od węzła Kielce Zachód, jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia operacji logistycznych. Inwestycja umożliwia elastyczne kształtowanie modułów. Dzięki temu odpowiada na oczekiwania najemców różnych branż. Docelowa powierzchnia parku to 75 000 mkw. nowoczesnej powierzchni z przeznaczeniem pod magazynowanie, logistykę lub produkcję.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com