2800 mkw. powierzchni magazynowej dla Kontri pod Białymstokiem

AXI IMMO doradza Kontri przy wynajmie nowoczesnego magazynu na Podlasiu


14 czerwca 2021
Monika Rykowska
2800 mkw. powierzchni magazynowej dla Kontri pod Białymstokiem

Kontri, firma z sektora e-commerce, wynajmuje 2800 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w centrum dystrybucyjnym holenderskiego inwestora Duif Real Estate Sp. z o.o. Firma AXI IMMO odpowiadała za kompleksową obsługę najemcy, w tym przygotowanie analizy rynku Polski Wschodniej oraz negocjacje z wynajmującym.

Kontri – międzynarodowy handel internetowy na najwyższym poziomie

Firma Kontri Sp. z o.o. specjalizuje się w detalicznej i hurtowej sprzedaży online od 2006 roku. Początkowo była to głównie bielizna damska w sklepach internetowych www.kontri.pl, www.wyprzedazebielizny.pl, www.hurtowniaonline.pl i www.kontri.biz. Ostatnie lata to znaczne poszerzenie asortymentu, otwarcie nowych kanałów sprzedażowych oraz dynamiczny wzrost sprzedaży zagranicznej. Dzisiaj oprócz sprzedaży bielizny, odzieży, akcesoriów czy kosmetyków naturalnych firma produkuje i sprzedaje w ramach e-commerce m.in. w sklepie www.kiddymoon.pl, zabawki oraz akcesoria dziecięce pod markami KiddyMoon i Selonis. Kontri jest także producentem i wyłącznym dystrybutorem marki bielizny Vivisence. Kontri posiada też 5 zagranicznych sklepów internetowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Produkty dostępne są również w kilkudziesięciu różnych elektronicznych platformach sprzedażowych typu market place. Aktualnie znacząca większość przychodu firmy to sprzedaż zagraniczna. W 2020 roku Kontri wysłała z Białegostoku produkty do 113 krajów na całym świecie.

Przedsiębiorstwo od początku stawia przede wszystkim na jakość oraz satysfakcję klienta. Dynamiczny rozwój Kontri był wielokrotnie potwierdzany w wielu rankingach sklepów internetowych. Firma otrzymała również prestiżowe nagrody, takie jak „Gazele Biznesu” czy „Diamenty Miesięcznika Forbes 2021”.

Nowy magazyn dla e-commerce i wsparcia dynamicznego rozwoju firmy

Jesteśmy lokalną firmą, która z sukcesem konkuruje na rynkach na całym świecie. Aby móc dalej konsekwentnie realizować strategię zwiększania asortymentu dostępnego w naszych kanałach sprzedażowych, musieliśmy szybko pozyskać nową powierzchnię magazynową. W najbliższych miesiącach wprowadzimy na rynek znaczną ilość nowości własnej produkcji. Stale rozszerzamy współprace z zewnętrznymi markami, są to głównie polscy renomowani producenci. Nowy magazyn umożliwi nam też otwarcie się na nowe branże, które do tej pory były dla nas zamknięte ze względu na ograniczenia logistyczne” – mówi Marek Ciulkin, Dyrektor Zarządzający w Kontri sp. z o.o.

Z entuzjazmem przyjęliśmy zadanie znalezienia powierzchni magazynowej i logistycznej w okolicach Białegostoku. Rynek Polski Wschodniej jest wciąż młody i stwarza wiele nieoczywistych okazji do przygotowania ciekawych ofert np. pod względem lokalizacyjnym czy kosztowym. Fakt niedużego wyeksploatowania jego zasobów przez dużych deweloperów otwiera szansę dla licznej reprezentacji prywatnych inwestorów, do których przy tej okazji postanowiliśmy zwrócić się o pomoc. Wybór centrum dystrybucyjnego Duif Real Estate sp. z o.o. pokrył się w niemal 100% z głównymi założeniami klienta, tj. hala magazynowa oferowała możliwość wysokiego składowania, znajdowała się w relatywnie niedużej odległości od Białegostoku i była dostępna od ręki. Jestem przekonany, że doświadczenia przy tej transakcji zaprocentują w przypadku innych klientów poszukujących powierzchni magazynowej w tej części Polski” – Paweł Bułajewski, Konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

2800 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej blisko Białegostoku

Wynajęcie powierzchni magazynowej dla Kontri to nowe i ciekawe doświadczenie z naszej perspektywy. Dotychczas byliśmy jedynym najemcą i właścicielem centrum dystrybucyjnego, niemniej z dużym entuzjazmem przyjęliśmy informację o dołączeniu nowej firmy. Nie możemy doczekać się rezultatów tej współpracy„– komentuje Daniel Pawłowski, Duif Real Estate Sp. z o.o.

Transakcja na 2800 mkw. jest jedną z większych zrealizowanych w Polsce Wschodniej w I kw. 2021 r. Pokazuje ona, że to perspektywiczny region w kontekście rozwoju trasy Via Carpathia i potencjalnego zwiększenia podaży na tym rynku. W najbliższych latach spodziewamy się większego zagęszczenia liczby klientów zainteresowanych zabezpieczeniem tu powierzchni”  – dodaje Paweł Bułajewski.

Centrum dystrybucyjne Duif Real Estate sp. z o.o. to prywatna inwestycja holenderskiej firmy DUIF International. Nieruchomość stanowi magazyn z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi o powierzchni 19700 mkw. Budynek zlokalizowany jest w miejscowości Ploski w gminie Bielsk Podlaski, tuż przy trasie S19 będącej w przyszłości najważniejszą częścią międzynarodowego szlaku transportowego Via Carpatia. Dodatkowym atutem nieruchomości jest położenie 32 km od centrum Białegostoku i wjazdu na trasę ekspresową S8.

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com

Kontakt dla prasy

Monika Rykowska
PR & Marketing Director
+48 725 900 100
monika.rykowska@axiimmo.com