Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Polecany do wynajęcia magazyn Pietrzykowice — Wrocław południowy zachód to nowoczesna hala magazynowa o łącznej powierzchni 80,227 mkw. w Panattoni Park Wrocław XIII, centrum magazynowym w południowo- zachodniej części rejonu miasta Wrocław.

Nowoczesna powierzchnia magazynowa położona jest blisko węzła Pietrzykowice na autostradzie A4.

Centrum Panattoni Park Wrocław XIII zostanie optymalnie dopasowane do wymogów klientów magazynowych z różnych branż, istnieje także możliwość wynajęcia powierzchni przemysłowej zarówno średnim, jak i większym firmom.

Bardzo dobra lokalizacja dla firm logistycznych, produkcyjnych i innych Dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej Bardzo dobry dojazd do wjazdu Pietrzykowice na Autostradę A4 Panattoni Park Wrocław XIII będzie docelowo składał się z dwóch budynków Pod koniec trzeciego kwartału 2021 roku oddano do użytkowania już ponad połowę z zaplanowanej powierzchni. Całość inwestycji zostanie ukończona w połowie 2022 r. Siatka słupów 12 × 24 m Wysokość magazynu: 10 m Posadzka bezpyłowa o nośności 5T/mkw. Doki załadunkowe i bramy wjazdowe umożliwiające wjazd do magazynu z poziomu terenu (bramy 0) Doki z fartuchami uszczelniającymi bramy oraz odbojnikami Panattoni Park Wrocław XIII będzie certyfikowany w systemie BREEAM Energia zasilająca inwestycję pochodzić będzie jedynie z odnawialnych źródeł Ochrona przeciwpożarowa i oddymianie — instalacja tryskaczowa Dostęp do światła dziennego poprzez świetliki dachowe Na terenie parku znajdą się stacje ładowania pojazdów Stojaki na rowery Parking dla samochodów osobowych Plac manewrowy i parking dla samochodów ciężarowych i dostawczych Tereny zielone Teren nieruchomości ogrodzony z kontrolowanym dostępem.

Lokalizacja

Panattoni Park Wrocław XIII zlokalizowany jest w podwrocławskich Pietrzykowicach
Magazyn tuż przy autostradzie A4 będącej fragmentem trasy europejskiej E40 – prowadzącej z zachodu na wschód przez południe Polski. Taka lokalizacja umożliwia doskonałe połączenia nie tylko z innymi ośrodkami w Polsce, ale również z Niemcami i południem Europy
Magazyny tuż przy zjeździe Pietrzykowice
Niedaleko węzła Wrocław Południe łączącego Autostrady A4 i A8
Dolny Śląsk jest jednym z najważniejszych zapleczy przemysłowo-magazynowych w Polsce
Lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie z głównymi ośrodkami logistycznymi w Polsce i Europie.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12x24
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  3600
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  NIE
 • Ochrona
  NIE
 • ID oferty
  mp11741

Deweloper

Panattoni Park Wrocław XIII jest inwestycją wybudowaną przez dewelopera Panattoni Europe. Firma jest jednym z czołowych i najbardziej aktywnych inwestorów na polskim rynku. Magazyny do wynajęcia oferowane w portfolio Panattoni to najwyższej klasy rozwiązania technologiczne w dogodnych lokalizacjach. Klientami Panattoni Europe są międzynarodowe korporacje oraz duże i średnie firmy regionalne. W regionie Panattoni w podobnej lokalizacji posiada również parki: Panattoni Park Wrocław III.

Odległości

Wrocław Centrum
Komunikacja podmiejska
Obwodnica Wrocławia

Dane rynkowe

Magazynowy Region Wrocław to od kilku lat dynamicznie rozwijający się region jako miejsce oferujące nowoczesne powierzchnie magazynowe i logistyczne. Region Wrocławia jest doskonałą lokalizacją dla centrów dystrybucyjnych i zakładów produkcyjnych obsługujących Europę Zachodnią. Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową oraz sąsiedztwo z rynkami Niemiec i Czech powoduje, że w województwie dolnośląskim aktywnych jest większość deweloperów takich jak Panattoni, 7R, Logicor WhiteStar, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3. 

W okresie od stycznia do końca września 2023 r. nowa podaż magazynów we Wrocławiu i okolicach wyniosła ponad 358 tys. m2, które pozwoliły na powiększenie całkowitych zasobów tego regionu do 4,08 mln m2.

Region Wrocławia wybierany jest m.in. ze względu na bardzo dobrą infrastrukturę drogową (autostrady A4 i A8 oraz drogi ekspresowe S3, S5 i S8) i dużą dostępność pracowników. Popyt brutto w okresie od stycznia do końca września 2023 r. wyniósł ponad 563,8 tys. m2.

Wrocław i okolice to region, w którym rozwijają się takie sektory jak FMCG, kurierzy, lekka produkcja, e-commerce i produkcja. Województwo cieszy się dużą aktywnością najemców, przez co na koniec 3 kwartału 2023 r. poziom pustostanów ustabilizował się na poziomie 8,4%.

Oprócz Wrocławia deweloperzy rozbudowują swoją ofertę powierzchni magazynowej na Bielanach Wrocławskich, Nowej Wsi Wrocławskiej, Tyńcu, Pietrzykowicach, Legnicy, Bolesławcu i wielu innych mniejszych miastach. Duże zainteresowanie wynajmem przez firmy z różnych branż powoduje, że na koniec września 2023 r. w budowie znajdowało się ponad 452 tys. m2 nowoczesnej powierzchni logistycznej i produkcyjnej.

Wrocław to także region, w którym rozwijana jest logistyka ostatniej mili służąca do szybkiej obsługi miasta. Wielu deweloperów w tym Panattoni, 7R, DL Invest czy ideal idea zdecydowało się na budowę w tej lokalizacji mniejszych parków magazynowych w formacie SBU (Small Business Unit). Inwestycje te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielu mniejszych najemców, którzy nie chcą wynajmować powierzchni w wielkoformatowych centrach dystrybucyjnych typu big-box.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy