Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Kompleks magazynowo-produkcyjny klasy A położony blisko Łodzi, w Rzgowie. Ta nowoczesna propozycja magazynu na wynajem w bardzo dobrej lokalizacji. Niewielka odległość hali od autostrady A1 oraz bliska odległość do tras szybkiego ruchu: S8, S14 oraz drugiej autostrady A2 pozwala na dogodną logistyczną obsługę głównych ośrodków miejskich w Polsce i Europie. Ponadto atutem nieruchomości jest fakt, iż już na etapie projektowania zastosowano wiele rozwiązań ekologicznych, dbając tym samy o środowisko oraz niższe ceny eksploatacji powierzchni magazynowej.

  • Nowoczesny kompleks magazynowo-produkcyjny o standardzie wykończenia A klasy certyfikowany w systemie BREEAM

  • Całkowita powierzchnia to prawie 50 000 mkw.

  • Wysokość składowania 10-12 m

  • Doki rozładunkowe oraz bramy z poziomu "0"

  • Ogrzewany magazyn (gaz)

  • Bardzo duże place manewrowe przed halą magazynową

  • Zastosowane liczne rozwiązania ekologiczne

  • Pozyskiwanie prądu z paneli fotowoltaicznych

  • Używanie trybów zmniejszania zużycia wody w sanitariatach

  • Czujniki zmierzchu

  • Oświetlenie LED oraz doświetlenie powierzchni światłem dziennym (świetliki)

  • Deweloper zaprojektował także dużo rozwiązań z dbałością o ekologię i ekosystem - łąki kwietne, domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków czy stacja do ładowania samochodów i rowerów.

Lokalizacja

Kompleks magazynowy Orion Logistic Rzgów położony jest w Centralnej Polsce, województwo łódzkie, powiat łódzki wschodni, miasto Rzgów;
W niewielkiej odległości od magazynu jest położony Ptak Fashion City - największe w Europie Miasto Mody - centrum, gdzie swoją działalność prowadzi tysiące producentów i eksporterów odzieży na rynek europejski i światowy;
Odległość do autostrady A1 to tylko 9,5 km, a do autostrady A2 niespełna 40 km (25 min);
Droga ekspresowa S8 oddalona jest o niecałe 4 km, a droga szybkiego ruchu S14 o niecałe 13 km (15 min);
Do centrum Łodzi dojazd zajmie tylko 20 min - 14 km;
Do Pabianic - 10 km (15 min);
Do Tuszyna - 8 km (9 min);
Do Piotrkowa Trybunalskiego - 37 km (25 min);
Do Warszawy - 156 km;
Do Krakowa - 270 km;
Do Wrocławia - 203 km;
Do Gdańska 356 km.

Dane techniczne

  • Ilość budynków
    1
  • Możliwość prowadzenia produkcji
    NIE
  • Certyfikat
    TAK
  • Wysokość składowania (m)
    12.0
  • Nośność posadzki
    7.0
  • Siatka słupów
    12 x 22.5
  • Bocznica kolejowa
    NIE
  • Czy powierzchnia biurowa jest dostępna
    NIE
  • Odporność ogniowa
    4000
  • Doki
    TAK
  • Bramy z poziomu zero
    TAK
  • Chłodnia / mroźnia
    NIE
  • Powierzchnia biurowa (m2)
    0.00
  • Minimalna powierzchnia (m2)
    -
  • Świetliki dachowe
    TAK
  • Tryskacze
    TAK
  • Monitoring
    TAK
  • Ochrona
    TAK
  • ID oferty
    mp12132

Deweloper

Orion Capital Sp. z o.o. to młoda, ale profesjonalna firma deweloperska, która działa na rynku magazynowym realizując inwestycje na terenie Polski oraz w krajach Europy Środkowej. Firma została założona, aby realizować inwestycje komercyjne (magazynowe) jak BTS, lekka produkcja czy magazyny podmiejskie - tzw. ostatniej mili - a to wszystko zgodnie z zasadą polityki ESG.

Odległości

Łódź - centrum
Warszawa
A1
S8
Droga krajowa nr 71
Lotnisko im. W. Reymonta w Łodzi

Dane rynkowe

Łódź to trzeci co do wielkości rynek magazynowy w Polsce i jeden z najważniejszych regionów dystrybucyjnych dla Europy Środkowej i Wschodniej. Oferta powierzchni magazynowej w Łodzi i w sąsiednujących Rzgowie i Strykowie, a także Piotrkowie Trybunalskim, Kutnie, Rawie Mazowieckiej czy Aleksandrowie Łódzkim obejmuje nowoczesne magazyny i hale, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, a dzięki dogodnej lokalizacji, bliskości dróg tranzytowych oraz rozwiniętej sieci logistycznej, rejon Łodzi stanowi idealne miejsce dla firm zajmujących się dystrybucją oraz produkcją. Łódzki rynek magazynowy jest także atrakcyjnym miejscem dla inwestorów z sektora e-commerce.

W pierwszej połowie 2025 roku w województwie łódzkim wynajęto 372 000 m² nowoczesnej powierzchni logistycznej i produkcyjnej (popyt brutto). To czwarty wynik wśród województw w Polsce w tym czasie. Natomiast w ramach nowych umów (popyt netto) województwo łódzkie uplasowało się na trzecim miejscu z wynikiem 198 000 m².

Klienci i inwestorzy doceniają rynek magazynowy w Łodzi i wokół Łodzi np. w Rzgowie, Strykowie czy Zgierzu, ze względu na położenie regionu na przecięciu dwóch głównych polskich autostrad A1 i A2 oraz drogi S8 umożliwiających dystrybucję towarów w każdym kierunku Polski.

Jedną z największych transakcji najmu w Polsce od stycznia do czerwca 2025 roku był wynajem ponad 50 000 m² w województwie łódzkim, w parku P3 Łódź II przez najemcę z sektora handlowego.

Swoje magazyny i centra dystrybucyjne w rejonie Łodzi i generalnie w Polsce centralnej lokalizują zarówno polskie, jak i międzynarodowe firmy logistyczne, sieci handlowe, firmy elektroniczne, firmy z branży budowlanej/DIY oraz spożywczej. To również region wybierany przez e-commerce oraz firmy obsługujące ten sektor jak branża opakowań czy firmy kurierskie.

Hale i magazyny w regionie Łódź / woj. łódzkie, w mieście Łódź oraz najbliższej okolicy Łodzi w Rzgowie są w atrakcyjnej, konkurencyjnej cenie. Wszystkie dostępne nowoczesne hale i magazyny w tym regionie są odpowiednio wyposażone i spełniają najwyższe standardy, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla firm poszukujących efektywnego miejsca do przechowywania i dystrybucji towarów.

Wielu deweloperów jak Panattoni, 7R, Logicor, WhiteStar, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, jest obecnych w województwie łódzkim i dostarcza na rynek zarówno wielkoformatowe magazyny big-box, hale z mniejszymi modułami biznesowymi magazynowo-biurowymi SBU (Small Business Unit). Ze względu na potrzeby najemców deweloperzy realizują także odrębne inwestycje dopasowane do indywidualnych potrzeb najemców tj. hale BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit)

Na koniec czerwca 2025 roku poziom pustostanów, czyli powierzchni magazynowych i produkcyjnych dostępnych od zaraz do wynajęcia w woj. łódzkim wyniósł 9,1 %. Natomiast w budowie w rejonie Łodzi i okolic znajdowało się 172 000 m² powierzchni składowej i produkcyjnej.

Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce I połowa 2025 roku.

wynajem magazyny łódź Wrocław Warszawa 1 połowa 2025 żródło AXI IMMO
więcej ofert
  • Biura

    763 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Śródmieście

    Gotowe biura do wprowadzenia - Rondo 1 Warszawa Centrum

    Biura są w pełni umeblowane, dwa osobne moduły 360 mkw i 403 mkw , możliwość wynajęcia dwóch powierzchni lub jedną. Wysokie piętro 33p zapewnia piękny widok i dodaje prestiżu.

  • Biura

    18550 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Warzawa Mokotów

  • Biura

    5800 m2

    pomorskie, Gdańsk, Oliwa

  • Biura

    20700 m2

    małopolskie, Kraków

  • Biura

    10000 m2

    małopolskie, Kraków

  • Biura

    12615 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Śródmieście

  • Biura

    16000 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Włochy

  • Biura

    1500 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Włochy

  • Biura

    21541 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Śródmieście

    Biurowiec przy Dworcu Centralnym

    Atrakcyjne powierzchnie biurowe w samym centrum miasta

  • Biura

    4000 m2

    pomorskie, Gdynia

  • Biura

    5400 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Warzawa Mokotów

więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy