Małe magazyny w Zabrzu do wynajęcia
Nowoczesny projekt typu SBU w Zabrzu
Nowoczesny projekt typu SBU w Zabrzu charakteryzuje się bardzo dobrą komunikacją zapewnioną przez bliski dostęp do drogi krajowej nr 88, która to bezpośrednio łączy się z Autostradą Bursztynową A1. Zapewnia to łatwy dostęp do regionu konurbacji Górnośląskiej a także takich miast regionalnych jak Wrocław, Kraków, Łódź, Warszawa.
Dostępne lokale wraz z nowoczesną powierzchnią biurową mogą być wykorzystywane na potrzeby powierzchni wystawienniczej, logistyki ostatniej mili, powierzchni magazynowej, usługowej, sklepu internetowego czy punktu odbioru detalicznego.
moduły od 250 mkw. do 2,200 mkw.z powierzchnią socjalno-biurową wysokość w świetle w częsci magazynowej - 8,60 m nośność posadzki 50 kN/m2 wymiary bram: 410cm x 400cm dopuszczalne obciążenie ogniowe 4.000 MJ/m2 plac manewrowy i parking całodobowy dostęp
Lokalizacja
Wielofunkcyjny projekt typu SBU w Zabrzu usytuowany jest w bliskim sąsiedztwie DK nr 88 - 200m a ta z kolei zapewnia szybki i łatwy dostęp do Autostrady A1 (2,5km).
Zabrze jest jednym z największych ośrodków Górnego Śląska co zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej a także umożliwia szybki dostęp do innych miast Konurbacji.
Przemysłowe i handlowe otoczenie nieruchomości ułatwia prowadzenie biznesu a także zapewnia stały przepływ klientów.
Dane techniczne
- Ilość budynków3
- Możliwość prowadzenia produkcjiNIE
- CertyfikatNIE
- Wysokość składowania (m)8.6
- Nośność posadzki5
- Siatka słupów-
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy powierzchnia biurowa jest dostępnaNIE
- Odporność ogniowa-
- DokiNIE
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)-
- Minimalna powierzchnia (m2)220
- Świetliki dachoweNIE
- TryskaczeNIE
- MonitoringTAK
- OchronaNIE
- ID ofertymp11882
Deweloper
Multiparcs Polska prezentują projekty oferujące powierzchnie magazynowe wraz z dedykowaną im powierzchnią biurową typu SBU ( Small Business Units). Takie powierzchnie firma dedykuje tym przedsiębiorcom, którzy potrzebują małej przestrzeni do prowadzenia działalności biznesowej, ale też stałego dostępu do oferty składowania produktów w magazynie.
Odległości
Dane rynkowe
Województwo śląskie z głównym ośrodkiem w Katowicach utrzymuje status jednego z największych i najbardziej płynnych rynków magazynowych w kraju. Region, łącząc rozbudowaną infrastrukturę drogową i ilość nowoczesnych powierzchni, pozostaje kluczowym punktem na mapie dystrybucyjnej Europy Środkowej, obsługując zarówno międzynarodowych, jak i krajowych operatorów logistycznych, sieci handlowe oraz firmy produkcyjne.
W I połowie 2025 roku popyt brutto na powierzchnię magazynową w województwie śląskim wyniósł 534 tys. m² (2. miejsce w Polsce), z czego aż 76% stanowiły przedłużenia istniejących umów najmu – potwierdzając dojrzałość rynku oraz proces renegocjacji najemców posiadających długoterminowe kontrakty. Popyt netto, czyli nowe umowy i ekspansje, był znaczący mimo ogólnego trendu spadkowego w kraju.
W I połowie 2025 roku deweloperzy oddali do użytku 256 tys. m² nowoczesnej powierzchni magazynowej na Górnym Śląsku (2. miejsce w kraju). W budowie na koniec czerwca 2025 roku pozostawało ok. 200 tys. m², a wśród flagowych projektów znalazły się m.in. Panattoni Park Sosnowiec Expo (62,100 m²), BOOSTER ZABRZE by LemonTree (41,000 m²) oraz EQT Exeter Gliwice (36,100 m²). Pomimo spadku inwestycji spekulacyjnych, Górny Śląsk zachowuje wysoki poziom nowych realizacji dzięki sile lokalnej bazy najemców.
Wskaźnik pustostanów na koniec czerwca 2025 roku pozostaje poniżej średniej krajowej, na poziomie 7,0% – potwierdzając głęboką absorpcję powierzchni i stabilną strukturę najmu. Stawki ofertowe czynszów w nowych inwestycjach typu big-box w regionie oscylują w przedziale od 4,30 do 4,60 EUR/m²/m-c, natomiast w starszych projektach można wynająć powierzchnię za około 4,00 EUR/m²/m-c. Dla większych transakcji najemcy mogą spodziewać się ofert pakietowych oraz atrakcyjnych warunków efektywnych.
Najważniejsze grupy najemców w regionie to firmy produkcyjne, e-commerce, sieci handlowe, operatorzy logistyczni oraz podmioty z branży dystrybucji i FMCG. Wyraźny udział renegocjacji umów najmu oraz obecność inwestorów i operatorów globalnych potwierdzają dojrzałość i długoterminową atrakcyjność Górnego Śląska dla biznesu przemysłowego i logistycznego.
Powyższe dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce I połowa 2025 roku.


Kontakt
Anna Cholewa
Industrial & Logistics
 
		 
		 
		 
		 
		 
		 
		








































