Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Do wynajęcia powierzchnia w nowoczesnym parku magazynowym, położonym w Bielsku-Białej na skrzyżowaniu międzynarodowych dróg transportowych E75 oraz E462, a także dróg DK52 i S10 zapewniających doskonałe połączenie z Republiką Czeską oraz Republiką Słowacką. Lokalizacja magazynu sprzyja dynamicznemu rozwojowi firm z regionu. Ponadto park przemysłowy położony jest bezpośrednio przy trasie S1 biegnącej na południowy zachód do Cieszyna oraz na północ do Gdańska, co umożliwia szybką dystrybucję towarów. Panattoni Park Bielsko Biała II spełnia wszelkie wymagania techniczne klientów z różnorodnych segmentów rynku i przeznaczony jest zarówno na magazynowanie, jak i lekką produkcję.

Obiekt istniejący Wysokość składowania: 10m Siatka słupów 12x22,5 Nośność posadzki 5T/m2 Posadzka niepylna Doki, bramy z poziomu 0 Tryskacze, klapy dymowe ochrona, monitoring

Lokalizacja

Centrum logistyczne znajduje w sąsiedztwie drogi ekspresowej S52 oraz węzła komunikacyjnego drogi S52 z drogą krajową nr 1. Bliska odległość skrzyżowania dróg międzynarodowych daje duże możliwości dystrybucji towarów do Republiki Czeskiej oraz Republiki Słowackiej. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości znajdują się liczne hale magazynowe, zakłady produkcyjne i centra logistyczne.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12,00 x 22,5
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  2700
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp9929

Deweloper

REINO Capital jest giełdową spółką holdingową zarządzającą podmiotami oraz inwestycjami i funduszami na rynku nieruchomości komercyjnych. Dla REINO Capital podstawowym obszarem działania jest rynek nieruchomości komercyjnych. REINO Capital stanowi centrum usług wspólnych dla wszystkich spółek zależnych, takich jak: businesss developmet, compliance, finanse i rachunkowość, marketing czy zasoby ludzkie. REINO Capital może też być inwestorem w wehikułach inwestycyjnych, dla których spółki portfelowe pełnią rolę zarządzającego lub doradcy.

Odległości

Bielsko-Biała
Cieszyn
Katowice
Ostrawa

Dane rynkowe

Region Górny Śląsk (południowa Polska) to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej w regionie Górnego Śląska na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy magazynowi w tym Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na powierzchnie magazynowe na Górnym Śląsku wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów magazynowych nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta magazynów i hal do wynajęcia w regionie Górny Śląsk składa się wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę magazynów na wynajem w regionie Górnego Śląska, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na magazyny na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy powierzchni magazynowych mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2 nowoczesnych hal i magazynów.

Firmy wybierają magazyny i hale na Górnym Śląsku i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie Górnego Śląska na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport towarów w każdym kierunku w Polsce. Region Śląska oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z rynkiem magazynowym na Górnym Śląsku pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie Górny Śląsk wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy