Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Nowe centrum magazynowo-produkcyjne w Rudzie Śląskiej

Lokalizacja nowego centrum magazynowo-produkcyjnego w Rudzie Śląskiej, tuż przy drodze wojewódzkiej DW925 zagwarantuje swoim najemcom doskonale połączenia regionalne. Położenie nieruchomości blisko autostrad A4 (5km) i A1 (14km) z kolei pozwoli na sprawny i szybki transport do największych ośrodków logistycznych kraju – Kraków, Wrocław, Łódź czy Gdańsk. Ponadto obie arterie zapewniają wygodny dojazd do granicy czeskiej, niemieckiej i ukraińskiej.
Centrum logistyczne w Rudzie Śląskiej oferujące ponad 71 000mkw. nowoczesnej powierzchni wyróżnia się nie tylko doskonałą logistyką. Dzięki dostępności i zasobności rynków lokalnych, jak i rozwiniętej infrastrukturze drogowej najemcy mają tu świetne możliwości pracy i szerokiej perspektywy rozwoju.

Wolne powierzchnie do wynajęcia klasy A w Rudzie Śląskiej

W skład park logistycznego w Rudzie Śląskiej wchodzą 2 jednokondygnacyjne obiekty klasy A o wysokości netto 10m. Budynki przystosowane są zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Udogodnieniem dla prowadzenia działalności produkcyjnej jest posadzka o nośności 5t/mkw., ogrzewanie gazowe i wentylacja wykonane zgodnie z dobrymi praktykami montażowymi oraz wzmocniona izolacja ścian i dachu, a także energooszczędne oświetlenie LED. Ponadto dostęp do światła dziennego zapewnia większa powierzchnia przeszklenia świetlikami i klapy oddymiające (2% rzutu powierzchni posadzki). Dla gwarancji bezpieczeństwa przeciwpożarowego w obiektach zainstalowano system tryskaczy oraz hydranty wewnętrzne i zewnętrzne. W przypadku wystąpienia pożaru automatycznie uruchamia się gaszenie wodą i oddymianie pomieszczeń. Dopuszczalne obciążenie ogniowe wynosi do 4000MJ/mkw.
Park logistyczny w Rudzie Śląskiej posiada własne stacje TRAFO, które zapewnią odpowiednią ilość mocy elektrycznej. Dla komfortu prowadzenia operacji logistycznych i przeładunku towaru obiekty wyposażono w doki z napędem elektrycznym i wjazdowe bramy z poziomu.
Przyszli najemcy mogą również wynająć funkcjonalne i reprezentacyjne pomieszczenia administracyjne wraz z zapleczem socjalnym i sanitarnym dla swoich pracowników. Dwukondygnacyjny budynek z powierzchniami biurowymi przylega do hali. Teren wokół został utwardzony betonową kostką brukową. Dzięki temu najemcy mają do dyspozycji wygodny parking i obszerny plac manewrowy. Cały park jest ogrodzony, monitorowany z całodobowa ochroną.

 • W skład parku logistycznego Panattoni Park Ruda Śląska III wchodzą 2 jednokondygnacyjne hale klasy A o wysokości netto 10 m

 • Hale przystosowane są zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji

 • Udogodnieniem dla prowadzenia działalności produkcyjnej jest posadzka o nośności 5 t/mkw.

 • Ogrzewanie gazowe i wentylacja wykonane zgodnie z dobrymi praktykami montażowymi oraz wzmocniona izolacja ścian i dachu, a także energooszczędne oświetlenie LED

 • Ponadto dostęp do światła dziennego zapewnia większa powierzchnia przeszklona świetlikami i klapy oddymiające (2% rzutu powierzchni posadzki)

 • Dla gwarancji bezpieczeństwa przeciwpożarowego w halach zainstalowano system tryskaczy oraz hydranty wewnętrzne i zewnętrzne. W przypadku wystąpienia pożaru automatycznie uruchamia się gaszenie wodą i oddymianie pomieszczeń

 • Dopuszczalne obciążenie ogniowe wynosi do 4000 MJ/mkw

 • Park logistyczny Panattoni w Rudzie Śląskiej posiada własne stacje TRAFO, które zapewnią odpowiednią ilość mocy elektrycznej

 • Dla komfortu prowadzenia operacji logistycznych i przeładunku towaru hale wyposażono w doki z napędem elektrycznym i wjazdowe bramy z poziomu gruntu

 • Przyszli najemcy mogą również wynająć funkcjonalne i reprezentacyjne pomieszczenia administracyjne wraz z zapleczem socjalnym i sanitarnym dla swoich pracowników

 • Dwukondygnacyjny budynek z powierzchniami biurowymi przylega do hali

 • Teren wokół został utwardzony betonową kostką brukową. Dzięki temu najemcy mają do dyspozycji wygodny parking i obszerny plac manewrowy

 • Cały park jest ogrodzony, monitorowany z całodobową ochroną

 • Obiekt spełnia kryteria jakości potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”

Lokalizacja

Panattoni Park Ruda Śląska III znajduje się na Górnym Śląsku, tuż przy drodze wojewódzkiej DW925;
Lokalizacja zagwarantuje firmom Panattoni Park Rudzie Śląskiej III doskonale połączenia regionalne;
Położenie nieruchomości blisko autostrad A4 (5 km) i A1 (14 km);
Sprawny i szybki transport do największych ośrodków logistycznych kraju – Kraków, Wrocław, Łódź czy Gdańsk;
Ponadto obie arterie A4 i A1 zapewniają wygodny dojazd do granicy czeskiej, niemieckiej i ukraińskiej;
Centrum logistyczne Panattoni Park Ruda Śląska III oferujące ponad 71000 mkw. nowoczesnej powierzchni;
Dzięki dostępności i zasobności rynków lokalnych, jak i rozwiniętej infrastrukturze drogowej najemcy mają tu świetne możliwości pracy i szerokiej perspektywy rozwoju

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  3
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  TAK
 • Wysokość składowania (m)
  9.99
 • Nośność posadzki
 • Siatka słupów
  12 x 24 m
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  NIE
 • Tryskacze
  NIE
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp11585

Deweloper

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych, działającym na polskim rynku od 2005 r. Od tego czasu spółka zrealizowała w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 2,5 miliona metrów kwadratowych. Panattoni Europe oferuje na wynajem hale przemysłowe i magazynowe z kompleksowym zapleczem biurowo-socjanym do natychmiastowego wynajęcia w całym kraju. Ponadto deweloper specjalizuje się w obiektach typu build-to-suit (BTS), które są budowane na zamówienie indywidualnego klienta.

Odległości

Katowice
Gliwice
Katowice-Pyrzowice Airport
Kraków

Dane rynkowe

Górny Śląsk to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy w tym  Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na Górnym Śląsku  wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta powierzchni magazynowej w regionie składa się z wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę powierzchni magazynowej na wynajem w regionie, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2.

Firmy wybierają Górny Śląsk i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport w każdym kierunku w Polsce. Region oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z lokalnym rynkiem magazynowym pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy