Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Miejskie magazyny do wynajęcia w Katowicach na Górnym Śląsku

Nowoczesny park magazynowy znajduje się w północno-wschodniej części Katowic. Usytuowanie wewnątrz miasta, w niewielkiej odległości od jego ścisłego centrum, stanowi ważny atut parku, który docenią firmy z branży e-commerce, logistyki i dystrybucji, a także lekkiej produkcji. Ponadto lokalizacja zapewnia najemcom dogodną komunikację z najważniejszymi ośrodkami Śląska oraz łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Powierzchnie magazynowe klasy A do wynajęcia w Katowicach

Powierzchnie do wynajęcia klasy A przeznaczone są zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Ze względu swoją na atrakcyjną lokalizację dedykowane są przede wszystkim najemcom kładącym nacisk na dystrybucję i logistykę “ostatniej mili”. Katowicki park wpisuje się doskonale w trendy sektora logistycznego, który wymaga obecności blisko rynków zbytu. Ponadto dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów jest w stanie sprostać wymaganiom najemców z różnych branż.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Katowicach z wygodnym dostępem poprzez nowoczesne doki i bramy z poziomu zero zapewniają efektywne składowanie do wysokości 10m. Energooszczędne oświetlenie LED ze zwiększeniem doświetlenia światłem dziennym stref przydokowych wpływa znacząco na zmniejszenie kosztów mediów. Dla ochrony przeciwpożarowej zainstalowano system tryskaczy i klapy dymowe. Teren parku jest ogrodzony i monitorowany z całodobowa ochroną.
Przyszli najemcy otrzymają ponadto do użytku reprezentacyjne i funkcjonalne moduły biurowe, a także dla większego komfortu przestronne parkingi i place manewrowe.

Nowoczesny magazyn w Katowicach do wynajęcia Powierzchnie do wynajęcia klasy A przeznaczone są zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Ze względu swoją na atrakcyjną lokalizację polecane są szczególnie wszystkim najemcom kładącym nacisk na dystrybucję i logistykę „ostatniej mili”. Katowicki park wpisuje się doskonale w trendy sektora logistycznego, który wymaga obecności blisko rynków zbytu. Ponadto dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów jest w stanie sprostać wymaganiom najemców z różnych branż. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Katowicach z wygodnym dostępem poprzez nowoczesne doki i bramy z poziomu zero zapewniają efektywne składowanie do wysokości 10 m. Energooszczędne oświetlenie LED ze zwiększeniem doświetlenia światłem dziennym stref przydokowych wpływa znacząco na zmniejszenie kosztów mediów. Dla ochrony przeciwpożarowej zainstalowano system tryskaczy i klapy dymowe. Teren parku magazynowego jest ogrodzony i monitorowany z całodobową ochroną. Przyszli najemcy otrzymają ponadto do użytku reprezentacyjne i funkcjonalne moduły biurowe, a także dla większego komfortu przestronne parkingi i place manewrowe

Lokalizacja

Magazyn zlokalizowany w mieście Katowice, południowa Polska
Północno-wschodnia część Katowic;
Dobry dojazd do centrum Katowic oraz miast w aglomeracji śląskiej;
Lokalizacja magazynu w odległości ok. 4 km od Autostrady A4;
Usytuowanie bezpośrednio przy drodze S86 (aleja Roździeńskiego);
Bezproblemowy dojazd do europejskiej trasy E40 wschód-zachód;
Odległość od Chorzowa wynosi 6 km;
Dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej;
Dogodne warunki do dystrybucji i działań logistycznych

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  4
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12m x 22.5m
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp11411

Deweloper

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 29 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest na rynku europejskim od 2005r. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech ponad 7,5 miliona mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa struktura dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, Arvato Services Polska, Coty cosmetics, DSV, H&M, Intermarche, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker czy Tesco. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Luksemburgu i Niemczech.

Odległości

S86
A4
Katowice City Center
Katowice-Pyrzowice Airport
Ostrawa

Dane rynkowe

Górny Śląsk to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy w tym  Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na Górnym Śląsku  wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta powierzchni magazynowej w regionie składa się z wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę powierzchni magazynowej na wynajem w regionie, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2.

Firmy wybierają Górny Śląsk i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport w każdym kierunku w Polsce. Region oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z lokalnym rynkiem magazynowym pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy