Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Miejskie magazyny do wynajęcia w Katowicach na Górnym Sląsku

Nowa inwestycja magazynowa o powierzchni niemal 40 000mkw. znajduje się w granicach administracyjnych Katowic i dedykowana jest przede wszystkim najemcom, dla których głównym kryterium wyboru lokalizacji to bliskość centrum miasta. Nieruchomość usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie dróg krajowych DK 81 i DK 86, w niewielkiej odległości od autostrady A4. Ta atrakcyjna lokalizacja pod względem dogodnego skomunikowania z centrum Katowic, jak i całym obszarem Śląska, przyciąga najemców i inwestorów wielu branż. Ponadto miejsce to jest również interesujące z punktu widzenia dostępu do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Przyszli pracownicy będą mogli dotrzeć do swojego miejsca pracy korzystając z komunikacji miejskiej (autobus, tramwaj).

Wyjątkowa inwestycja polskiego dewelopera została tak zaprojektowana, aby swoim najemcom oferować najwyższy standard zarówno powierzchni przeznaczonych na magazynowanie, jak i pomieszczeń administracyjnych. Możliwość adaptacji i dostosowania modułów do indywidualnych potrzeb, to kolejny ważny atut parku logistycznego w Katowicach. Ponadto hala magazynowa zostanie wyposażona w nowoczesne instalacje i systemy zwiększające komfort i bezpieczeństwo użytkowania, przy jednoczesnym optymalizowaniu kosztów eksploatacyjnych. Obiekt o wysokości składowania 10m będzie wyposażony m.in. w elektryczne doki i bramy z poziomu “0”, energooszczędne oświetlenie LED i świetliki dachowe, system tryskaczy i klapy dymowe, a także ogrzewanie gazowe. Kolejnym udogodnieniem dla użytkowników parku są place manewrowe i liczne miejsca parkingowe. Ogrodzenie i system monitorowania oraz całodobowa ochrona zwiększa bezpieczeństwo na terenie nieruchomości.

Miejski park logistyczny w Katowicach to idealne miejsce na prowadzenie e-commerce i dla lokalnie działających mniejszych przedsiębiorstw.

Minimalny moduł [m2]: 4900 Siatka słupów: 12m x 22,6m Wysokość w świetle min-max [m]: 12,00 Obciążenie podłogi [t/m2]: 7,00 Monitoring, ochrona 24h, lekka produkcja, doki, bramy wjazdowe, parking.

Lokalizacja

7R Park Katowice I na południe od centrum Katowic, blisko ulicy Pszczyńskiej;
Wygodne połączenie z centrum Katowic i całym GOP;
Dostęp do komunikacji miejskiej – linie autobusowe 1,4, 14, 30, 72, 223, 292, 672, 672N, 673, 695
Nowe magazyny bezpośrednio przy DK81 i DK86;
Dobry dojazd do autostrady A4;
Niewiele ponad 70 km do Krakowa;
200 km do Wrocławia;
Dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  12.0
 • Nośność posadzki
  7.0
 • Siatka słupów
  12m x 22.6m
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  4900
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp11502

Deweloper

7R S.A. jest dynamicznie rozwijającym się deweloperem świadczącym usługi na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizującym się w budowie/realizacji nowoczesnych centrów logistycznych pod wynajem. W portfolio spółki znajdują się zarówno obiekty standardowe, jak i hale typu BTS (built to suit), projektowane zgodnie z wymaganiami klienta. Parki budowane są z myślą o średniej wielkości najemcach, w szczególności operatorach logistycznych. Deweloper oferuje do wynajęcia magazyny wraz z możliwością adaptacji na hale produkcyjne.

Odległości

Katowice City Center
Katowice Pyrzowice Airport
Kraków
Wrocław

Dane rynkowe

Górny Śląsk to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy w tym  Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na Górnym Śląsku  wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta powierzchni magazynowej w regionie składa się z wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę powierzchni magazynowej na wynajem w regionie, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2.

Firmy wybierają Górny Śląsk i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport w każdym kierunku w Polsce. Region oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z lokalnym rynkiem magazynowym pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy