Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Nowoczesny magazyn do wynajęcia w parku Panattoni Park Warsaw South Janki położonym w Jankach, na południe od centrum Warszawy. Nieruchomość zlokalizowana jest w sąsiedztwie węzła dróg S8 (Wrocław – Warszawa – Białystok) oraz DK 7 (Warszawa – Kraków).

Takie położenie magazynu zapewnia świetny dostęp do południowej obwodnicy Warszawy (trasa ekspresowa S2) oraz autostrady A2. Dobre połączenie z Lotniskiem Chopina.

Magazyn do wynajęcia klasy A zapewnia wysoką jakość składowania towarów oraz umożliwia lekką produkcję. Nowoczesna powierzchnia budynku wyposażona jest w doki i bramy z poziomu zero, świetliki, klapy dymowe i tryskacze.

Warte podkreślenia jest zastosowanie bram przeładunkowych w układzie crossdocking w magazynie, co jest rozwiązaniem często stosowanym przez firmy logistyczne, szczególnie kurierskie obsługujące rynek miejski z dużą rotacją towaru i dużą przepustowością magazynu oraz firmy dostarczające towary na rynek warszawski za pomocą mniejszych samochodów dostawczych.

Istnieje możliwość wynajęcia powierzchni biurowo-socjalnej przy magazynie.

  • Do wynajęcia nowy magazyn z biurem zlokalizowany przy drodze krajowej nr 7 w kierunku na Kraków

  • Park magazynowy do wynajęcia usytuowany na południe od centrum Warszawy

  • Magazyny blisko węzła Janki drogi ekspresowej S8 (S8/DK 7)

  • Dobre połączenie z Lotniskiem Chopina w Warszawie

  • Dogodne warunki dla firm logistycznych do dystrybucji towarów na rynek Warszawy i okolic, a także Polski Centralnej, jak również całej Europy

  • Usytuowanie magazynu nieopodal Warszawy gwarantuje łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Lokalizacja

Do wynajęcia nowy magazyn z biurem zlokalizowany przy drodze krajowej nr 7 w kierunku na Kraków;
Park magazynowy do wynajęcia usytuowany na południe od centrum Warszawy;
Magazyny blisko węzła Janki drogi ekspresowej S8 (S8/DK 7);
Dobre połączenie z Lotniskiem Chopina w Warszawie;
Dogodne warunki dla firm logistycznych do dystrybucji towarów na rynek Warszawy i okolic, a także Polski Centralnej, jak również całej Europy;
Usytuowanie magazynu nieopodal Warszawy gwarantuje łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Dane techniczne

  • Ilość budynków
    2
  • Możliwość prowadzenia produkcji
    TAK
  • Certyfikat
    NIE
  • Wysokość składowania (m)
    10.0
  • Nośność posadzki
    5.0
  • Siatka słupów
    12 x 22,5 m
  • Bocznica kolejowa
    NIE
  • Odporność ogniowa
     -
  • Doki
    TAK
  • Bramy z poziomu zero
    TAK
  • Chłodnia / mroźnia
    NIE
  • Minimalna powierzchnia (m2)
    1350
  • Świetliki dachowe
    TAK
  • Tryskacze
    TAK
  • Monitoring
    TAK
  • Ochrona
    NIE
  • ID oferty
    mp11154

Deweloper

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Zapewnia dostęp do wielofunkcyjnych budynków magazynowych i produkcyjnych. Budynki zawsze są dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb klientów. Panattoni posiada wielu specjalistów dbających także o jakość oferowanych produktów i usług.

Odległości

S2
S8
Centrum Warszawy
Lotnisko Chopina

Dane rynkowe

Magazyny do wynajęcia w okolicach Warszawy, największym rynku magazynowym w Polsce

Województwo mazowieckie to największy rynek magazynowy w Polsce, który odgrywa kluczową rolę w logistyce, dystrybucji, e-commerce oraz usługach. Centralne położenie regionu oraz rozbudowana sieć dróg i autostrad — w tym autostrada A2, drogi ekspresowe S2 i S8 oraz krajowe drogi nr 50 i 92 — zapewniają doskonały dostęp do głównych ośrodków konsumpcyjnych w kraju.

Poza obszarem miasta Warszawa, ważnymi subregionami magazynowymi są Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Błonie, Janki, Nadarzyn, Piaseczno, Marki, Radzymin, Czosnów i Modlin. Wśród popularnych lokalizacji magazynów do wynajęcia w Warszawie i okolicach wymienia się dzielnice takie jak Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Praga Południe, Stare Babice, Targówek, Ursynów, Wawer, Wilanów oraz południe miasta.

W pierwszej połowie 2025 roku województwo mazowieckie odnotowało rekordowy całkowity popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe, osiągając ponad 566 000 m², co stanowiło największy wynik w Polsce. Popyt netto 203 000 m² uplasował województwo mazowieckie na drugiej pozycji. Największe transakcje obejmowały m.in. wynajem 23 800 m² w parku GLP Warsaw I Logistics Centre oraz 20 000 m² w parku Waimea Logistics Park Modlin.

Do największych transakcji inwestycyjnych pierwszego półrocza 2025 roku w Polsce należał zakup od dewelopera P3 nieruchomości P3 Park Grodzisk przez dewelopera Prologis.

Aktualnie w budowie znajduje się około 445 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej, z czego większość zlokalizowana jest w okolicach Warszawy oraz kluczowych subregionach wymienionych powyżej.

Wskaźnik pustostanów w województwie mazowieckim utrzymuje się na niskim poziomie około 6,6%, co świadczy o wysokim zainteresowaniu najemców. Deweloperzy, tacy jak Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis oraz P3, kontynuują inwestycje, dostarczając nowe powierzchnie dostosowane do potrzeb rynku.

Średnie stawki czynszu za wynajem powierzchni magazynowych w regionie wynoszą około 3,8 - 5,2 EUR/m² miesięcznie netto, a w obrębie miasta Warszawa około 6,0 - 7,50 EUR/m² miesięcznie netto, w zależności od lokalizacji i standardu obiektu. Cena jest jednym z kluczowych kryteriów wyboru magazynu do wynajęcia.

Mazowieckie pozostaje atrakcyjnym miejscem dla firm z branży logistycznej, dystrybucyjnej oraz produkcyjnej, oferując szeroki wybór powierzchni magazynowych o różnych parametrach, co pozwala na elastyczne dopasowanie do potrzeb najemców.

Dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce w I połowie 2025 roku.

Top 3 województwa Dolnośląskie, łódzkie i Mazowieckie Popyt netto 1 połowa 2025 na nowoczesne magazyny i hale w Polsce
więcej ofert
  • Biura

    763 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Śródmieście

    Gotowe biura do wprowadzenia - Rondo 1 Warszawa Centrum

    Biura są w pełni umeblowane, dwa osobne moduły 360 mkw i 403 mkw , możliwość wynajęcia dwóch powierzchni lub jedną. Wysokie piętro 33p zapewnia piękny widok i dodaje prestiżu.

  • Biura

    18550 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Warzawa Mokotów

  • Biura

    5800 m2

    pomorskie, Gdańsk, Oliwa

  • Biura

    20700 m2

    małopolskie, Kraków

  • Biura

    10000 m2

    małopolskie, Kraków

  • Biura

    12615 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Śródmieście

  • Biura

    16000 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Włochy

  • Biura

    1500 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Włochy

  • Biura

    21541 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Śródmieście

    Biurowiec przy Dworcu Centralnym

    Atrakcyjne powierzchnie biurowe w samym centrum miasta

  • Biura

    4000 m2

    pomorskie, Gdynia

  • Biura

    5400 m2

    Warszawa i okolice, woj. mazowieckie, Warszawa, Warzawa Mokotów

więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy