AXI IMMO / Magazyny / Warszawa / Grodzisk Maz. /
Magazyny do wynajęcia w Panattoni Park Grodzisk V, blisko Warszawy
Magazyn wysokiego składowania przy A2
Magazyn do wynajęcia w Panattoni Park Grodzisk V, który jest nowoczesnym kompleksem magazynowo-logistycznym (klasa A). Magazyn zlokalizowany jest w Grodzisku Mazowieckim. Obiekt oferuje powierzchnię magazynową o łącznej powierzchni 25 500 mkw.
Magazyny w Panattoni Park Grodzisk V cechują się wysoką jakością wykonania oraz wyposażeniem w niezbędne systemy bezpieczeństwa, takie jak monitoring, całodobowa ochrona czy systemy przeciwpożarowe. Dodatkowo, obiekt posiada doki i bramy zero do załadunku i rozładunku towarów, wysokiego standardu oświetlenie LED, a także specjalistyczne instalacje umożliwiające kontrolę temperatury i wilgotności wewnątrz magazynu.
Panattoni Park Grodzisk V znajduje się w doskonałej lokalizacji, z łatwym dostępem do autostrady A2 oraz dróg krajowych S8 i S7.
Kompleks magazynowy jest dobrze skomunikowany z centrum Warszawy i z lotniskiem Chopina.
Magazyn do wynajęcia w nowoczesnym centrum magazynowym
Hala o przeznaczeniu na składowanie jak również pod lekką produkcję
Odpowiednia lokalizacja do obsługi logistyki ostatniej mili w rejonie Warszawy
Magazyn dobry dla firm logistycznych, firm obsługujących e-commerce i innych
Dojazd dla samochodów ciężarowych (TIR) i dostawczych
Nowoczesne wyposażenie techniczne magazynu
Doki przeładunkowe z kołnierzami
Dodatkowo bramy wjazdowa z poziomu zero umożliwia wygodny wjazd do magazynu wózkom widłowym
Doświetlenie hali światłem dziennym poprzez świetliki dachowe
Energooszczędne oświetlenie LED
Zabezpieczenie przeciwpożarowe, tryskacze, klapy dymowe
Parking dla samochodów osobowych przed magazynem
Plac manewrowy i parking dla samochodów ciężarowych
Lokalizacja
Grodzisk Mazowiecki, województwo mazowieckie
1,5 km do węzła autostrady A2
Trasa autostrady A2 w Polsce przebiega przez pięć województw: lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie oraz podlaskie
20 km do węzła Morgi drogi krajowe nr 50, która w całości przebiega przez województwo mazowieckie
20 km do węzła Konotopa trasy ekspresowej S8
S8 biegnie przez Polskę z zachodu na wschód, łącząc Wrocław, Łódź, Warszawę, Białystok i kończy się na granicy z Litwą w okolicach Ogrodnik
W bliskiej odległości znajdują się przystanki komunikacji miejskiej
Dzięki usytuowaniu parku w bliskiej odległości od Warszawy istnieje możliwość pozyskania wykwalifikowanej kadry pracowniczej
Doskonałe warunki logistyczne i dystrybucyjne na terenie regionu i całego kraju
Dane techniczne
- Ilość budynków2
- Możliwość prowadzenia produkcjiTAK
- CertyfikatNIE
- Wysokość składowania (m)10
- Nośność posadzki5
- Siatka słupów12x22,5
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy powierzchnia biurowa jest dostępnaNIE
- Odporność ogniowa-
- DokiTAK
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)-
- Minimalna powierzchnia (m2)-
- Świetliki dachoweNIE
- TryskaczeNIE
- MonitoringNIE
- OchronaNIE
- ID ofertymp12218
Deweloper
Panattoni Europe jest wiodącym deweloperem na polskim rynku magazynowym, znanym z realizacji inwestycji najwyższej jakości. Panattoni Park Grodzisk V i pozostałe projekty są projektowane i dopasowane do potrzeb najemców z różnych branż i specjalizacji. Nowoczesne magazyny umożliwiają rozwój zarówno średnim i dużym firmom lokalnym, jak i spełniają standardy międzynarodowych korporacji. Hale do wynajęcia w Panattoni Park Grodzisk V oraz pozostałe nieruchomości komercyjne budowane przez Panattoni Europe spełniają wysokie wymagania stawiane przez najemców. Są to obiekty klasy A, które zapewniają nie tylko przestrzeń magazynową, ale także zaplecze techniczne i administracyjne, niezbędne do prowadzenia działalności biznesowej na najwyższym poziomie. Panattoni Europe to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, która stale inwestuje w rozwój swojej infrastruktury i oferty. Dzięki temu najemcy mają dostęp do nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów magazynowo-logistycznych, dostosowanych do ich potrzeb.
Odległości
Dane rynkowe
Magazyny do wynajęcia w okolicach Warszawy, największym rynku magazynowym w Polsce
Województwo mazowieckie to największy rynek magazynowy w Polsce, który odgrywa kluczową rolę w logistyce, dystrybucji, e-commerce oraz usługach. Centralne położenie regionu oraz rozbudowana sieć dróg i autostrad — w tym autostrada A2, drogi ekspresowe S2 i S8 oraz krajowe drogi nr 50 i 92 — zapewniają doskonały dostęp do głównych ośrodków konsumpcyjnych w kraju.
Poza obszarem miasta Warszawa, ważnymi subregionami magazynowymi są Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Błonie, Janki, Nadarzyn, Piaseczno, Marki, Radzymin, Czosnów i Modlin. Wśród popularnych lokalizacji magazynów do wynajęcia w Warszawie i okolicach wymienia się dzielnice takie jak Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Praga Południe, Stare Babice, Targówek, Ursynów, Wawer, Wilanów oraz południe miasta.
W pierwszej połowie 2025 roku województwo mazowieckie odnotowało rekordowy całkowity popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe, osiągając ponad 566 000 m², co stanowiło największy wynik w Polsce. Popyt netto 203 000 m² uplasował województwo mazowieckie na drugiej pozycji. Największe transakcje obejmowały m.in. wynajem 23 800 m² w parku GLP Warsaw I Logistics Centre oraz 20 000 m² w parku Waimea Logistics Park Modlin.
Do największych transakcji inwestycyjnych pierwszego półrocza 2025 roku w Polsce należał zakup od dewelopera P3 nieruchomości P3 Park Grodzisk przez dewelopera Prologis.
Aktualnie w budowie znajduje się około 445 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej, z czego większość zlokalizowana jest w okolicach Warszawy oraz kluczowych subregionach wymienionych powyżej.
Wskaźnik pustostanów w województwie mazowieckim utrzymuje się na niskim poziomie około 6,6%, co świadczy o wysokim zainteresowaniu najemców. Deweloperzy, tacy jak Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis oraz P3, kontynuują inwestycje, dostarczając nowe powierzchnie dostosowane do potrzeb rynku.
Średnie stawki czynszu za wynajem powierzchni magazynowych w regionie wynoszą około 3,8 - 5,2 EUR/m² miesięcznie netto, a w obrębie miasta Warszawa około 6,0 - 7,50 EUR/m² miesięcznie netto, w zależności od lokalizacji i standardu obiektu. Cena jest jednym z kluczowych kryteriów wyboru magazynu do wynajęcia.
Mazowieckie pozostaje atrakcyjnym miejscem dla firm z branży logistycznej, dystrybucyjnej oraz produkcyjnej, oferując szeroki wybór powierzchni magazynowych o różnych parametrach, co pozwala na elastyczne dopasowanie do potrzeb najemców.
Dane pochodzą z raportu AXI IMMO Rynek magazynowy w Polsce w I połowie 2025 roku.


Kontakt
Karol Osiecki
Associate Director Industrial & Development