Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Nowoczesny magazyn w Orzeszu to doskonała inwestycja dla przedsiębiorstwa poszukującego strategicznie usytuowanego miejsca dla swojej działalności. Nieruchomość położona przy ruchliwej drodze krajowej nr 81, ta działka o imponujących wymiarach oferuje nie tylko łatwy dostęp, ale również doskonałą widoczność dla potencjalnych klientów.
Lokalizacja na szlaku komunikacyjnym stanowi kluczowy atut dla firm, które cenią sobie łatwy dostęp do głównych dróg transportowych, umożliwiając efektywną dystrybucję towarów i usług.
Dodatkowym plusem jest bliskość miejscowości, co ułatwia dostęp do lokalnej siły roboczej oraz ułatwia logistykę dostaw i odbiorców. Nieruchomość ta stanowi solidną inwestycję dla przedsiębiorstw poszukujących przestrzeni dostosowanej do potrzeb dynamicznego rozwoju biznesu przy jednoczesnym zapewnieniu wyjątkowej widoczności i dostępności dla klientów.

Proces planowania i budowy nieruchomości będzie dostosowany do specyficznych wymagań najemcy, umożliwiając stworzenie niestandardowego obiektu zgodnie z jego potrzebami. Teren ten oferuje dogodne warunki pod względem lokalizacji geograficznej oraz łatwy dostęp do istniejącej infrastruktury, takiej jak woda, kanalizacja, i energia elektryczna. Podłoże nieruchomości jest stabilne, co sprzyja efektywnej realizacji projektu.

Lokalizacja

Nieruchomość położona przy ruchliwej drodze krajowej nr 81, ta działka o imponujących wymiarach oferuje nie tylko łatwy dostęp, ale również doskonałą widoczność dla potencjalnych klientów.
11 km od autostrady A1;
27.5 km od Katowic;
42 km od granicy polsko-czeskiej.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  4
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  -
 • Nośność posadzki
 • Siatka słupów
  -
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  NIE
 • Bramy z poziomu zero
  NIE
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  NIE
 • Tryskacze
  NIE
 • Monitoring
  NIE
 • Ochrona
  NIE
 • ID oferty
  mp12315

Deweloper

7R to ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na wynajem. Realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajdują się wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu Small Business Unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mille Logistics. 7R SA dostarczyło ponad 625000mkw, a kolejne 700 000mkw. jest w realizacji, w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.

Odległości

Katowice
A1
Granica polsko-czeska

Dane rynkowe

Górny Śląsk to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy w tym  Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na Górnym Śląsku  wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta powierzchni magazynowej w regionie składa się z wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę powierzchni magazynowej na wynajem w regionie, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2.

Firmy wybierają Górny Śląsk i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport w każdym kierunku w Polsce. Region oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z lokalnym rynkiem magazynowym pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy