Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Nowy obiekt magazynowo – produkcyjny powstaje w Bytomiu. Całkowita powierzchnia wszystkich 4 hal wynosi ponad 122 800 mkw nowoczesnej przestrzeni wysokiego składowania.
Hale o wysokości 11,7 m uzyskają certyfikację BREEAM na poziomie Very Good, dysponując najnowocześniejszymi rozwiązaniami logistycznymi i produkcyjnymi dla Najemców. Standard hal i pomieszczeń biurowych zostanie dostosowany do wymagań Klientów z różnych branż. Sąsiedztwo najważniejszych tras komunikacyjnych regionu zapewnia szybki transport oraz dostęp do wykwalifikowanej grupy pracowników.

Magazyn wysokiego składowania Wysokość do belek 11,7m Obiekt certyfikowany BREEAM Very Good Siatka słupów 12 x 22,6 Nośność posadzki 7T/m2 Obciążenie ogniowe powyżej 4000MJ/m2 Posadzka niepyląca Tryskacze, klapy dymowe Doki przeładunkowe, bramy z poziomu 0 Nowoczesne oświetlenie LED Monitoring, ochrona Nowoczesne pomieszczenia biurowe i socjalne Wiaty rowerowe, punkty ładowania samochodów elektrycznych Miejsca parkingowe i place manewrowe

Lokalizacja

Nowy obiekt magazynowo - produkcyjny usytuowany jest w Bytomiu, woj. śląskie
Bezpośrednia lokalizacja przy DK11, ok 500m do zjazdu na autostradę A1
Nieruchomość położona ok 5km od centrum Bytomia, 16km od centrum Katowic i ok 17km od Międzynarodowego Lotniska w Pyrzowicach.
Bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej, w pobliżu także stacja kolejowa Bytom - północ

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  4
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  TAK
 • Wysokość składowania (m)
  12.0
 • Nośność posadzki
  7.0
 • Siatka słupów
  12x22,6
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  3000
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp12052

Deweloper

7R S.A. jest dynamicznie rozwijającym się deweloperem świadczącym usługi na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizującym się w budowie/realizacji nowoczesnych centrów logistycznych pod wynajem. W portfolio spółki znajdują się zarówno obiekty standardowe, jak i hale typu BTS (built to suit), projektowane zgodnie z wymaganiami klienta. Parki budowane są z myślą o średniej wielkości najemcach, w szczególności operatorach logistycznych. Deweloper oferuje do wynajęcia magazyny wraz z możliwością adaptacji na hale produkcyjne.

Odległości

Autostrada A1
Droga ekspresowa S11
Bytom centrum
Lotnisko Pyrzowice

Dane rynkowe

Górny Śląsk to drugi największy rynek magazynowy w Polsce i kluczowy hub dystrybucyjny dla Europy Środkowo-Wschodniej. Całkowite zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec 3 kwartału 2023 r. wyniosły ponad 5,29 mln m2.

W regionie województwa śląskiego aktywni pozostają wszyscy kluczowi deweloperzy w tym  Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP, DL Invest oraz wielu lokalnych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż na Górnym Śląsku  wyniosła ponad 471,6 tys. m2. Aktywność deweloperów nie wpłynęła znacząco na poziom pustostanów, który utrzymuje się na poziomie 7%.

Zróżnicowana oferta powierzchni magazynowej w regionie składa się z wielkoformatowych hal magazynowych typu big-box i multitenant, projektów na wyłączność BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejszych magazynów miejskich SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili.

Krajowe i międzynarodowe firmy doceniają ofertę powierzchni magazynowej na wynajem w regionie, która umożliwia swobodny transport dla firm zarządzającym łańcuchami dostaw między Polską, Niemcami, Czechami, Słowacją oraz państwami na południu Europy. Popyt brutto na Górnym Śląsku na koniec września 2023 r. wyniósł 668,7 tys. m2. Według zapowiedzi deweloperów najemcy mogą być spokojni o rozwój, ponieważ w budowie znajduje się kolejne 325 tys. m2.

Firmy wybierają Górny Śląsk i rozwój w ramach województwa śląskiego, ponieważ jest to jeden z najlepiej rozwiniętych regionów pod względem infrastruktury transportowej. Położenie na przecięciu dwóch głównych autostrad A1 i A4 w węźle Sośnica umożliwia swobodny transport w każdym kierunku w Polsce. Region oferuje także dostęp do najlepiej w Polsce rozbudowanej sieć kolejowej i portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Głównymi ośrodkami związanymi z lokalnym rynkiem magazynowym pozostają Katowice, Gliwice, Sosnowiec Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Żory i Częstochowa.

Duże zainteresowanie powierzchnią magazynową na wynajem w regionie wykazują firmy produkcyjne, logistyczne, kurierzy, przemysł i motoryzacja, sieci handlowe i spożywcze, a także e-commerce. 

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy