AXI IMMO / Biura / mazowieckie / Biura Warszawa / Warszawa Śródmieście /
M76 - biura do wynajęcia w centrum Warszawy
Różnej wielkości powierzchnie biurowe do wynajęcia przy ul. Marszałkowskiej
M76 to 10-piętrowy biurowiec położony w ścisłym centrum biznesowym Warszawy, w dzielnicy Śródmieście, który oferuje około 6000 m2 powierzchni klasy A do wynajęcia. Budynek dzięki doskonałej lokalizacji przy głównej ulicy miasta, jest dobrze bardzo wyeksponowany, natomiast charakterystyczna bryła jest świetnie widoczna i doświetlona z każdej strony obiektu. Obiekt w swojej ofercie ma szeroki wybór modułów dostosowany do średnich i dużych najemców. Szklane ściany oraz duże drewniane okna, zapewniają maksymalne doświetlenie każdego modułu. Do dyspozycji najemców w części podziemnej znajduje się przestrzenny garaż dla ok. 35 samochodów.
Lokalizacja
Budynek zlokalizowany jest na zbiegu ulic Marszałkowskiej i Hożej, w pobliżu Placu Konstytucji i Ronda Dmowskiego uważanego za centralny punkt Warszawy. Położenie w samym centrum Warszawy gwarantuje dogodne połączenie z resztą miasta dzięki świetnemu dostępowi do komunikacji miejskiej: metro, liczne linie tramwajowe i autobusowe. W sąsiedztwie znajduje się szereg hoteli, restauracji i obiektów handlowych.
Dane techniczne
- Ilość budynków1
- Klasa budynkuA
- Liczba kondygnacji podziemnych2
- Liczba pięter naziemnych11
- Powierzchnia typowego piętra (mkw.)550
- Wysokość (m)
- RecepcjaTAK
- BMSTAK
- Czujniki ciepłaTAK
- Czujniki dymuTAK
- KlimatyzacjaTAK
- Okna otwieraneTAK
- Podnoszona podłogaTAK
- Kontrolowany dostępTAK
- Usługa ochronyTAK
- MonitoringTAK
- Dwa niezależne źródła zasilaniaNIE
- CertyfikatyNIE
- Blisko metraTAK
- Współczynnik miejsc parkingowych1:150
- Współczynnik powierzchni wspólnych7.00 %
Odległości
Dane rynkowe
Warszawa to najdynamiczniej rozwijający się rynek biurowy w Polsce, oferujący nowoczesne biura w ścisłym centrum miasta oraz w kluczowych strefach biznesowych. Stolica przyciąga zarówno międzynarodowe korporacje, jak i polskie firmy, które szukają prestiżowego adresu, dobrej ekspozycji marki i dostępu do wysoko wykwalifikowanych pracowników.
Dane ekonomiczne – ile kosztuje biuro w mieście Warszawa
Warszawski rynek biurowy charakteryzuje się szeroką rozpiętością stawek czynszów, co pozwala dopasować lokalizację do strategii kosztowej firmy. Najwyższe czynsze obowiązują w ścisłym centrum miasta – w Centralnym Obszarze Biznesu oraz sąsiednich strefach śródmiejskich, gdzie dominują budynki klasy A i flagowe wieże biurowe. W topowych projektach czynsze ofertowe kształtują się zazwyczaj w przedziale ok. 15,00–27,50 EUR/mkw./mies., a w wybranych, najbardziej prestiżowych budynkach stawki na najwyższych kondygnacjach mogą przekraczać poziom 30 EUR/mkw./mies.
Firmy poszukujące bardziej zoptymalizowanego kosztowo biura w mieście Warszawa mogą wybierać spośród licznych lokalizacji poza ścisłym centrum. W takich strefach jak Służewiec, korytarz Alej Jerozolimskich, Zachód czy okolice ul. Puławskiej, czynsze ofertowe zaczynają się od poziomu około 10,00 EUR/mkw./mies. To atrakcyjna alternatywa dla najemców, którzy chcą połączyć dobry standard powierzchni z konkurencyjnym całkowitym kosztem najmu.
Na koniec 2025 roku średni wskaźnik pustostanów w Warszawie wyniósł ok. 9,1%, przy czym w strefach centralnych utrzymywał się na poziomie około 6,1%, a poza centrum około 11,6%. Taka struktura pokazuje wyraźnie, że popyt koncentruje się w najlepszych, centralnych lokalizacjach, a firmy coraz częściej wybierają projekty gwarantujące dobry standard, efektywny layout i świetny dostęp do komunikacji publicznej.
Trendy – aktywność najemców i podaż biur w Warszawie
Rok 2025 potwierdził silną aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym. Popyt brutto sięgnął około 790 000 mkw., co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku i potwierdza, że firmy intensywnie optymalizują swoje powierzchnie, wracają do biur i poszukują nowoczesnych miejsc pracy. Szczególnie mocny był IV kwartał, kiedy podpisano umowy najmu na około 310 000 mkw. – to poziom, który pokazuje, że Warszawa pozostaje głównym biurowym hubem w Polsce.
Jednocześnie nowa podaż w 2025 roku wyniosła około 90 000 mkw., z wyraźną dominacją projektów oddawanych w centralnych lokalizacjach miasta. W budowie pozostawało około 190 000 mkw. powierzchni biurowej, co jest poziomem istotnie niższym niż w latach rekordowego boomu deweloperskiego. Ograniczona aktywność deweloperów oraz luka podażowa prognozowana na lata 2026–2027 oznaczają dalszy spadek dostępności nowoczesnych biur, szczególnie dużych modułów w topowych lokalizacjach. W efekcie można oczekiwać stopniowego wzrostu czynszów w najlepszych budynkach oraz rosnącego znaczenia renegocjacji i przedłużeń umów w sprawdzonych obiektach.
Jeżeli planujesz wynajem biura w Warszawie – w ścisłym centrum miasta, w strefach biznesowych takich jak Służewiec, Mokotów czy wzdłuż Alej Jerozolimskich – zespół AXI IMMO wesprze Cię w całym procesie: od analizy potrzeb i kosztów, przez przegląd rynku, po negocjacje umowy i aranżację powierzchni. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać aktualne dane ekonomiczne dla wybranych części miasta, listę dostępnych biur do wynajęcia w Warszawie oraz rekomendacje lokalizacji dopasowanych do strategii Twojego biznesu.

Kontakt
Bartosz Oleksak
Associate Director, Office Department

Kontakt
Jakub Potocki
Associate Director, Office Department









































