+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header
Wiadomości z rynku

Poniżej znajdują się oferty z regionu.

Ekspert AXI IMMO na Forum Budownictwa

Forum Budownictwa - Forum Budownictwo w Polsce 2018

Ekspert AXI IMMO na Forum Budownictwa

Zbliżające się forum “ Budownictwo w Polsce 2018” skupia wykonawców, dystrybutorów i producentów z sektora budowlanego, a także ekspertów rynku nieruchomości. Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO, weźmie udział w tegorocznej edycji wydarzenia w roli eksperta i moderatora części „Rynek budowlany okiem finansistów”.

(więcej…)

Property Forum 2017 – AXI IMMO partnerem konferencji w Warszawie

Konferencja Property Forum 2017 Warszawa 25-27.09 2017 w Sheraton Warszawa Hotel

Property Forum 2017 – AXI IMMO partnerem konferencji w Warszawie

Konferencja Property Forum 2017 Warszawa 25-27.09 2017 w Sheraton Warszawa Hotel

AXI IMMO jest partnerem VII edycji Property Forum 2017, które odbędzie się w dniach 25-26 września 2017 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton. Specjaliści AXI IMMO poprowadzą także dwa panele dyskusyjne dotyczące rynku nieruchomości komercyjnych.

VII edycja Property Forum 2017, odbywająca się w Warszawie w hotelu Sheraton w dniach 25 i 26.09.2017, jest okazją do spotkania i nawiązania kontaktu z największymi graczami sektora nieruchomości komercyjnych. W wydarzeniu wezmą udział deweloperzy, inwestorzy, najemcy, przedstawiciele banków i instytucji finansowych, a także cenieni eksperci rynkowi. Wśród nich, w roli moderatorów paneli dyskusyjnych, znajdą się również eksperci AXI IMMO Renata Osiecka i Martin Lipiński.

Szef działu Office AXI IMMO o planach deweloperów na rynku biurowym

Pierwszego dnia wydarzenia, 25 września 2017 r. o godzinie 15:45, Martin Lipiński - Head of Office Agency AXI IMMO poprowadzi panel dyskusyjny pt.:

  • Biura. Biurowa inwazja trwa, ale w nowej formie i dla nowych najemców.
W ramach sesji zostaną poruszone kwestie związane z hossą, którą obserwujemy aktualnie na rynku nieruchomości biurowych i jej konsekwencjach zarówno dla właścicieli, jak i najemców powierzchni biurowych.

Szczegółowo o planach deweloperów dotyczących nowych lokalizacji na rynku biurowym oraz pakietach i zachętach, jakie stosują właściciele budynków aby skusić najemców, dyskutować będą członkowie zarządów, dyrektorzy i managerowie w firmach: Skanska, CitySpace Polska, Armstrong Building Products, TDJ Estate, UBM Polska Sp. z o.o, Mindspace, Grupa Nowy Styl czy Business Link Poland.

Zobacz także, jakie pakiety i zachęty oferują deweloperzy najemcom powierzchni biurowych w poradniku dla najemcy „Projekt biuro” wydanym przez AXI IMMO.

Tereny inwestycyjne pod przewodnictwem Renaty Osieckiej

Drugiego dnia konferecji, 26 września w godzinach 9:30 - 10:30, odbędzie się sesja tematyczna:

  • Tereny inwestycyjne. Specjalne strefy ekonomiczne – nowe wyzwania.

Renata Osiecka - Managing Partner AXI IMMO, będzie moderatorem dyskusji. Do sesji zaproszono przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, specjalnych stref ekonomicznych oraz deweloperów.

Goście poruszą tematy związane z perspektywami rozwoju specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Zastanawiać się będą, czy zalety inwestowania na terenach w obrębie stref pozostaną magnesem dla przedsiębiorców. Rozmawiać będą o tym, jakie wymogi techniczne i infrastrukturalne powinny zostać spełnione, aby ułatwiać przedsiębiorcom inwestowanie w SSE. Obecnie w Polsce działa 14 specjalnych stref ekonomicznych, w ramach których inwestorzy mają możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach, w tym m.in. otrzymać pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych.

Property Forum 2017 - inwestycje na rynku nieruchomości na topie

Tegoroczna, siódma już z kolei edycja Property Forum 2017 szeroko poruszy także zagadnienia inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych w kraju. Ze względu na utrzymującą się dobrą kondycję gospodarki Polska przyciąga dużych inwestorów.  Takimi są fundusze emerytalne i ubezpieczeniowe, które szukają możliwości dywersyfikacji portfela.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Przeczytaj więcej o inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i Europie.

Grupa EMS wynajęła halę produkcyjną w Gliwicach

Grupa EMS wynajęła halę produkcyjną w Gliwicach

Firma Energo-Metal System Polska wynajęła 2 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej z modułem socjalnym w gliwickim centrum produkcyjno-logistycznym Portowa 74.   Energo-Metal System Polskajest częścią światowej grupy EMS (European Manufacturing Solutions). EMS wytwarza różnego rodzaju maszyny wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle spożywczym. Jednymi z głównych produktów firmy, których produkcja odbywa się również w Polsce, są suszarnie do puszek do napojów. Główna siedziba Spółki Energo-Metal System Polska mieści się na terenie KSSE w Podstrefie Gliwice. Oprócz Gliwic Grupa EMS prowadzi swoją działalność w Anglii oraz w Chinach. Centrum produkcyjno-logistyczne Portowa 74 to nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Gliwice). Obiekt dysponuje łączną powierzchnią 8 tys. mkw. na hali oraz 1 tys. mkw. powierzchni biurowo-socjalnych. Właścicielem kompleksu jest spółka SILS Centre Gliwice, która należy do grupy Ferrostaal Automotive oraz grupy Preymesser GmbH. Źródło: www.propertynews.pl

Pierwszy zagraniczny oddział Colquimica na terenie SEGRO Logistics Park Poznań

Pierwszy zagraniczny oddział Colquimica na terenie SEGRO Logistics Park Poznań

SEGRO, wiodący deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, nawiązał współpracę z firmą Colquimica, światowym producentem przemysłowych substancji klejących, która rozpocznie działalność na terenie SEGRO Logistics Park Poznań. Na mocy zawartej umowy najmu firma zajmie 3 500 m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej z modułem biurowo-socjalnym.

Colquimica, światowy producent przemysłowych substancji klejących, jest pionierem w zakresie produkcji klejów syntetycznych typu hot melt na bazie wody w Portugalii. Założona ponad 60 lat temu rodzinna firma działa dziś w ponad 50 krajach, także na terenie Europy Wschodniej, która jest bardzo ważnym rynkiem dla firmy. Na terenie przygotowywanego przez SEGRO obiektu produkowana będzie szeroka gama substancji typu hot melt, znajdujących zastosowanie w produkcji m.in. środków do higieny, opakowań produktów spożywczych i etykiet na butelki. Oddział rozpocznie działalność przed końcem listopada 2013.

„Przy wyborze naszej pierwszej lokalizacji poza granicami Portugalii zwracaliśmy uwagę na kilka czynników. Naszym celem było podniesienie jakości usług oferowanych klientom  w regionie oraz optymalizacja operacji logistycznych w Polsce i krajach sąsiednich. Zaletą SEGRO Logistics Park Poznań jest odpowiednia infrastruktura oraz doskonała lokalizacja umożliwiająca dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej a także bardzo korzystne położenie geograficzne pomiędzy Berlinem i Moskwą. Nasza fabryka jest zbudowana zgodnie z najwyższymi standardami i została wyposażona w najwyższej jakości sprzęt, dzięki któremu dokonaliśmy optymalizacji procesów produkcyjnych oraz zwiększyliśmy produktywność. Zespół Colquimica Poznań składa się z polskich i portugalskich pracowników. Osoby zrekrutowane w Poznaniu odbyły intensywne szkolenie w Portugalii. Są to młodzi i wykwalifikowani pracownicy o szerokiej wiedzy technicznej. Portugalczycy wesprą zespół doświadczeniem zdobytym przez lata pracy w Portugalii. Obecnie fabryka przechodzi proces certyfikacji jakości ISO 9001 oraz standardów ekologicznych ISO 14001, który spodziewamy się ukończyć na wiosnę 2014. Naszym celem jest zwiększenie produkcji do połowy 2014 roku” mówi João Pedro Koehler Prezes Zarządu Colquimica.

W realizowanym na terenie SEGRO Logistics Park Poznań obiekcie Colquimica będzie wynajmowała powierzchnię 3 500 m2, z czego ok. 2 000 m2 to powierzchnia magazynowa, 1 100 m2 stanowi powierzchnia produkcyjna, a kolejne 350 m² przeznaczono na moduł biurowo-socjalny. Zastosowane rozwiązania techniczne zostały zindywidualizowane zgodnie ze specyfiką branży nowego najemcy, przykładowo: część magazynowa została zaprojektowana z uwzględnieniem wyższych standardów odporności ogniowej – 20 000 MJ/m2. Zakład może produkować 10 000 ton materiału rocznie.

„Jednym z założeń SEGRO jest oferowanie klientom powierzchni w pełni dostosowanej do indywidualnych potrzeb naszych klientów, odpowiadającej technicznym wymaganiom prowadzonej działalności. Cieszy nas, że kolejna firma podjęła decyzję o współpracy z nami, decydując się na lokalizację swojego pierwszego oddziału w Polsce na terenie naszej inwestycji.” – komentuje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Źródło: Segro.

Eveline Cosmetics przedłuża współpracę z SEGRO w ramach Tulipan Park Warszawa

Eveline Cosmetics przedłuża współpracę z SEGRO w ramach Tulipan Park Warszawa

Firma SEGRO, wiodący deweloper i zarządca powierzchni biznesowych oraz Eveline, największy polski producent kosmetyków, przedłużyły umowę najmu na ok. 3 300 m² powierzchni magazynowej w ramach kompleksu Tulipan Park Warszawa. Nowy kontrakt jest kontynuacją współpracy rozpoczętej w 2010 roku.

Eveline Cosmetics to największy polski producent i eksporter kosmetyków. Marka jest ceniona i chętnie kupowana w ponad 70 krajach, m.in.: w Europie Wschodniej (Rosja, Ukraina, Białoruś) oraz w Europie Środkowej (Czechy, Słowacja, Węgry). Popularność i zaufanie zdobyła również w krajach bałkańskich: w Bułgarii, Serbii,  Rumunii, Chorwacji, oraz w tak odległych krajach jak Korea, Finlandia, Iran czy Arabia Saudyjska. Dynamiczny rozwój firmy na nowych rynkach oraz stałe umacnianie pozycji na całym świecie znajduje odzwierciedlenie w sprzedaży ponad 70 mln sztuk kosmetyków rocznie.

„Ze względu na globalny zasięg naszej firmy, szukaliśmy miejsca korzystnie położonego i umożliwiającego łatwą dystrybucję naszych produktów. Tulipan Park Warszawa, dzięki bliskości Warszawy i głównych ciągów komunikacyjnych spełnia nasze oczekiwania. Co więcej, dotychczasowa współpraca z SEGRO układała się pomyślnie, dlatego zdecydowaliśmy przedłużyć współpracę.” – komentuje zawarcie umowy Zbigniew Durka Z-ca Dyrektora ds. logistyki Eveline Cosmetics.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia współpracy z Eveline i liczymy na owocny jej rozwój w przyszłości. Kontrakt ten jest potwierdzeniem dominującej pozycji Warszawy na magazynowej mapie Polski. Centralne położenie, największy rynek zbytu, oraz coraz lepsza infrastruktura drogowa, sprawiają, że jest to idealny adres dla firm o ambicjach nie tylko regionalnych lecz nawet – jak w przypadku Eveline – globalnych. To przekonanie stoi za strategią SEGRO zmierzającą do wzmocnienia naszej obecności w wybranych najważniejszych konurbacjach. Tulipan Park Warszawa to jeden z trzech obiektów należących do SEGRO zlokalizowanych w rejonie Warszawy – obok SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów oraz SEGRO Business Park Warsaw, Żerań.” – wyjaśnia Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

Tulipan Park Warszawa to nowoczesne centrum logistyczne mieszczące się zaledwie 5 km od granic Warszawy i lotniska Okęcie, na terenie gminy Nadarzyn, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 8 (Białystok – Warszawa – Wrocław) oraz 4 km od drogi krajowej nr 7 (Gdańsk – Warszawa – Kraków). Park zajmuje teren 32 ha i w przyszłości ma zaoferować nawet 125 000 m² powierzchni przeznaczonej do celów magazynowych i pod lekką produkcję. Poszczególne obiekty w parku mogą zostać zaprojektowane i wybudowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemcy – łącznie z możliwością umieszczenia pomieszczeń biurowych na antresoli.

Źródło: Segro.

1 700 mkw. w Alliance Silesia Logistics Center wynajęte

1 700 mkw. w Alliance Silesia Logistics Center wynajęte

Packaging Logistics Services Polska - wchodząca w skład brytyjskiej The Bibby Line Group, specjalizująca się w produkcji i logistyce przekładek z tworzyw sztucznych do wielokrotnego użytku - podpisała umowę najmu 1 700 mkw. powierzchni użytkowo-magazynowej w kompleksie logistycznym Menard Doswell w Czeladzi.

Alliance Silesia Logistics Center to nowoczesny obiekt logistyczny średniej wielkości, zlokalizowany w Czeladzi, na tyłach centrum handlowego M1. Całkowita powierzchnia Alliance Silesia Logistics Center wynosi 90 000 mkw., a minimalny moduł do wynajęcia w halach magazynowych klasy A to 1 700 mkw. Lokalizacja w pobliżu portu lotniczego w Katowicach czyni ten obiekt dodatkowo atrakcyjnym. Park Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi zlokalizowany jest w odległości około 8 km od centrum Katowic oraz 7 min od autostrady. Bezpośredni dostęp do drogi E75 umożliwia również działanie na rynkach innych krajów.

Źródło: www.propertynews.pl

OEM Automatic najemcą w Ideal Idea Park III

OEM Automatic najemcą w Ideal Idea Park III

W lutym została zawarta umowa z kolejnym najemcą w Ideal Idea Park III - firmą OEM Automatic. Nowy najemca wchodzi w skład szwedzkiej spółki giełdowej OEM International i specjalizuje się w handlu komponentami automatyki przemysłowej. OEM Automatic będzie zajmował powierzchnię jednego modułu magazynowego, czyli 600 m2 i 600 m2 powierzchni biurowej w hali F-2 przy ulicy Działkowej w Warszawie. Do obiektu wprowadzić ma się we wrześniu 2013 r.

Źródło: www.warehouse-monitor.pl 

Dystrybutor elektroniki zbuduje centrum logistyczne pod Wrocławiem

Dystrybutor elektroniki zbuduje centrum logistyczne pod Wrocławiem

AB SA, jeden z największych dystrybutorów sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, planuje rozpoczęcie budowy centrum logistycznego pod Wrocławiem. Wartość inwestycji to ok. 82 mln zł.

Prezes spółki AB Andrzej Przybyło poinformował, że przed końcem roku powinny ruszyć prace nad budową nowego centrum logistycznego pod Wrocławiem. - Przygotowujemy się do rozpoczęcia rozbudowy magazynu, kończymy proces wyboru wykonawcy i budowa powinna ruszyć w tym roku - mówi.

Inwestycja, której maksymalna wartość to około 82 mln zł będzie miała trzy źródła finansowania: kredyt inwestycyjny, grant unijny i środki własne.

 

Źródło: www. propertynews.pl

PGS ma ponad 370 placówek i magazyn centralny w Pruszkowie

PGS ma ponad 370 placówek i magazyn centralny w Pruszkowie

21 stycznia br. w podwarszawskim Pruszkowie Polska Grupa Supermarketów (PGS) uruchomiła magazyn centralny oraz wewnętrzny system dostaw na terenie całego kraju. Obiekt o powierzchni 1000 mkw. obsługuje dostawy w trybie cross dock i obecnie oferuje dostawy produktów masowych, warzywa i owoce, ryby wędzone, słodycze oraz wybrane produkty o wysokim współczynniku rotacji. W najbliższych miesiącach dostępny asortyment będzie stopniowo rozbudowywany. PGS, która jest organizacją niezależnych detalistów poinformowała, że  w styczniu br. liczba zrzeszonych sklepów przekroczyła 370 punktów.

Źródło:www.dlahandlu.pl

Pierwsi klienci firmy Goodman w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku

Pierwsi klienci firmy Goodman w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku

Goodman podpisał umowy najmu z dwoma pierwszymi klientami Pomorskiego Centrum Logistycznego w sąsiedztwie terminalu kontenerowego DCT Gdańsk. W pierwszym magazynie o powierzchni 14 tys. m2 operatorzy logistyczni Kuehne + Nagel oraz Terramar obejmą odpowiednio 3870 m2 oraz 3970 m2. Oddanie do użytku magazynu planowane jest na koniec I kw. br.

Pomorskie Centrum Logistyczne jest unikalną lokalizacją w Polsce umożliwiającą transport multimodalny, czyli z wykorzystaniem transportu drogowego, kolejowego, lotniczego oraz morskiego. Cieszymy się, że pierwsi klienci już dostrzegli ten ogromny potencjał, a biorąc również pod uwagę wysoką jakość wykonania oraz planowaną ostateczną wielkość projektu jesteśmy przekonani, że zainteresowanie inwestycją utrzyma się na wysokim poziomie – mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodman na Polskę.

Kuehne + Nagel to światowy lider w dziedzinie spedycji morskiej, lotniczej, drogowej, kolejowej, magazynowaniu oraz świadczeniu zintegrowanych rozwiązań logistycznych. Firma jest również jednym z wiodących operatorów logistycznych w Polsce działając w 19 lokalizacjach i zatrudniając 1 800 pracowników. Kuehne + Nagel jest jednym z największych klientów Goodman w Europie kontynentalnej - obecnie wynajmuje już ponad 460 tys. m2 powierzchni magazynowej.

Doskonałe relacje z Goodman wyniesione z kilku innych krajów pozwalają nam z pełnym przekonaniem nawiązać ponowną współpracę, by rozwijać nasze nowe regionalne centrum magazynowe i logistyczne do obsługi transportu morskiego w Polsce – mówi Tobias Jerschke, Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel w Polsce.

Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to kluczowy projekt budowlany firmy Goodman w Polsce. Wielofunkcyjne centrum logistyczne, które powstaje na działce o powierzchni 110 ha oferuje możliwość budowy magazynów logistycznych i hal produkcyjnych wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi o łącznej powierzchni ok. 500 tys. m2. Magazyny o minimalnej powierzchni już 3500 m2 będą budowane na zamówienie konkretnych klientów i dopasowywane do ich indywidualnych potrzeb. Zarówno całe centrum logistyczne jak i wszystkie obiekty będą zarządzane przez zespół wewnętrznych specjalistów Grupy Goodman. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 milionów euro.

 

Źródło: www.warehouse-monitor.pl

W Jasinie k/ Poznania powstanie centrum magazynowe o powierzchni ponad 30 tys. mkw.

W Jasinie k/ Poznania powstanie centrum magazynowe o powierzchni ponad 30 tys. mkw.

Spółka Centrum Logistyczno-Inwestycyjne Poznań V (Clip) przeprowadza przygotowania związane z rozbudową kompleksu logistycznego w Jasinie k. Swarzędza (woj. wielkopolskie).

W ramach przedsięwzięcia zagospodarowana zostanie nieruchomość o powierzchni 7,5 ha. Na działkach powstanie hala magazynowa surowców i wyrobów gotowych o powierzchni ponad 30 tys. mkw. Obiekt przeznaczony zostanie do magazynowania i dystrybucji m.in. asortymentu branży motoryzacyjnej, elektronicznej, spożywczej i meblowej.  Zakres inwestycji obejmie także realizację parkingów dla ok. 180 pojazdów.

 

Źródło: www.propertynews.pl

Panattoni Europe sprzedaje aktywa logistyczne w Polsce na rzecz LogiCor, firmy logistycznej stworzonej przez fundusz Blackstone

Panattoni Europe sprzedaje aktywa logistyczne w Polsce na rzecz LogiCor, firmy logistycznej stworzonej przez fundusz Blackstone

Panattoni Europe dokonał zbycia dwóch portfeli aktywów logistycznych zlokalizowanych w Polsce, o łącznej powierzchni 402 tys. m2 na rzecz spółek powiązanych z LogiCor, ogólnoeuropejską platformą logistyczną założoną przez Grupę Blackstone (NYSE:BX). 

Pierwsza transakcja została sfinalizowana w październiku 2012 r. i obejmowała cztery inwestycje w kluczowych dla logistyki polskich lokalizacjach, o łącznej powierzchni 218 tys. m2. Dotychczas inwestycje te należały do spółki joint-venture Panattoni i innego inwestora. Nabycie zostało sfinansowane kredytem udzielonym przez Bank Pekao S.A..

Druga transakcja została sfinalizowana w grudniu 2012 r. i obejmowała portfel dziewięciu nowo wybudowanych obiektów logistycznych na terenie całego kraju, o łącznej powierzchni 184 tys. m2. Inwestycje te powstały we współpracy z funduszem Pramerica Real Estate Investors specjalizującym się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości w Europie i w usługach doradczych, wchodzącym w skład koncernu Prudential Financial, Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Nabycie zostało sfinansowane kredytem udzielonym przez Helaba Landesbank Hessen-Thüringen.

Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe na Europę Środkową skomentował: „Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że dzięki solidnym podstawom branża nieruchomości przemysłowych w Polsce osiąga niezmiennie dobre wyniki i przyciąga inwestorów. We współpracy z naszymi partnerami zrealizowaliśmy nowoczesne obiekty przemysłowe wysokiej jakości w strategicznych lokalizacjach, które budzą zainteresowanie tak renomowanych inwestorów jak Blackstone. Cieszy nas również, że Blackstone docenił jakość naszych usług zarządzania nieruchomościami i postanowił, że Panattoni pozostanie odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami i aktywami wchodzącymi w skład portfela.” 

Ben Penaliggon, Dyrektor Funduszy Europejskich w Pramerica skomentował: „Obecne transakcje sprzedaży są zwieńczeniem udanej współpracy z Panattoni i stanowią kolejny dowód na to, że Pramerica potrafi identyfikować najlepsze możliwości inwestycyjne w Europie, które zapewniają inwestorom atrakcyjne zyski, szczególnie biorąc pod uwagę ryzyko inwestycyjne.”

LogiCor, wraz ze spółkami powiązanymi, jest obecnie właścicielem 2,5 mln metrów kwadratowych (26 mln stóp kwadratowych) powierzchni na terenie 91 wysokiej jakości nieruchomości w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Polsce, wykorzystywanych do celów logistycznych i dystrybucyjnych przez producentów, detalistów oraz niezależnych dostawców rozwiązań logistycznych. Należący do Blackstone odpowiednik platformy na terenie USA, IndCor, zarządza obecnie nieruchomościami o łącznej powierzchni 7,7 mln metrów kwadratowych (83 mln stóp kwadratowych) w 40 kluczowych lokalizacjach logistycznych na terenie 23 stanów.

Ken Caplan, szef pionu nieruchomości Blackstone w Europie, powiedział: „Zakup tych dwóch portfeli dobrze wpisuje się w naszą strategię przewidującą nabywanie wysokiej jakości obiektów logistycznych w dobrych europejskich lokalizacjach za pośrednictwem platformy LogiCor. Aktywa te stanowią uzupełnienie naszych dotychczasowych nieruchomości logistycznych w Europie pod względem prestiżu najemców, jakości projektu i doskonałych lokalizacji. Zamierzamy kontynuować rozwój tej ważnej kategorii aktywów w ramach naszego europejskiego portfela nieruchomości.”

Mo Barzegar, Prezes i Dyrektor Naczelny LogiCor Europe Ltd, zauważył: „Cieszy nas możliwość ekspansji zasięgu terytorialnego LogiCor poprzez wejście do Polski, gdzie popyt na nowoczesne i wydajne nieruchomości przemysłowe nieustannie rośnie. Cieszymy się perspektywą współpracy z naszymi najemcami zorientowanej na zaspakajanie ich rosnącego apetytu na wysokiej jakości nieruchomości dla logistyki i przemysłu lekkiego.”

Źródło: Panattoni Europe

MLP pierwszym inwestorem w specjalnej strefie ekonomicznej w Bieruniu

MLP pierwszym inwestorem w specjalnej strefie ekonomicznej w Bieruniu

Wyspecjalizowana w tworzeniu parków przemysłowo-logistycznych firma Millenium Logistic Parks jest pierwszym inwestorem na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bieruniu (Śląskie). Kosztem blisko 15,7 mln zł miasto zbuduje teraz drogę do strefy. Tereny w Bieruniu włączono do katowickiej SSE (jako część podstrefy tyskiej) już w 2005 roku, ale przez dłuższy czas nie było inwestorów chętnych do ulokowania tam swoich przedsięwzięć. Przez cztery lata Agencja Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa przygotowywała te tereny do sprzedaży, a kiedy było to już możliwe, Bieruń został dotknięty powodzią. Zorganizowano cztery przetargi dla potencjalnych inwestorów, ale wciąż nie było zainteresowanych.

W 2011 r. władze Bierunia wzmogły starania o ściągnięcie do miasta nowych inwestorów. Po niespełna roku firma Millenium Logistic Parks (MLP) kupiła 11 z 38 hektarów ziemi w bieruńskiej strefie ekonomicznej. Zamierza wybudować tam hale produkcyjno-usługowe o łącznej powierzchni 58 tys. mkw. Spółka MLP Bieruń jest częścią grupy MLP, która prowadzi działalność deweloperską i jest właścicielem zlokalizowanych w różnych rejonach Polskich dużych parków przemysłowo-logistycznych.

"Nowe centrum logistyczne to inwestycja, która z pewnością rozwinie działalność strefy i podniesie walory gospodarcze miasta. Przede wszystkim jednak inwestycja przyniesie nowe miejsca pracy, co wobec kryzysu gospodarczego jest niesamowicie ważne" - podał Urząd Miasta w Bieruniu na swojej stronie internetowej.

Samorządowcy deklarują dalsze działania służące pozyskaniu inwestorów, na których czeka jeszcze 27 hektarów gruntu w bieruńskiej strefie. Ma w tym pomóc uchwala Rady Miejskiej z października ubiegłego roku w sprawie zwolnień inwestorów z podatku od nieruchomości.

Gmina zamierza również doskonalić infrastrukturę terenów inwestycyjnych. Samorząd pozyskał ponad 13,3 mln zł unijnego dofinansowania na budowę drogi dojazdowej do tych terenów, położonych przy ulicy Turyńskiej, w pobliżu tyskiej fabryki samochodów Fiata. Inwestycja ma kosztować w sumie prawie 15,7 mln zł. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tego przedsięwzięcia. Oprócz drogi powstaną tam chodniki i ścieżka rowerowa, zatoki i przystanki autobusowe, zjazdy, oświetlenie, kanalizacja deszczowa oraz linia zasilająca. Przebudowana będzie sieć energetyczna i gazowa.

 

Źródło: www.propertynews.pl

W Jasinie k/ Poznania powstanie centrum magazynowe o powierzchni ponad 30 tys. mkw.

W Jasinie k/ Poznania powstanie centrum magazynowe o powierzchni ponad 30 tys. mkw.

Spółka Centrum Logistyczno-Inwestycyjne Poznań V (Clip) przeprowadza przygotowania związane z rozbudową kompleksu logistycznego w Jasinie k. Swarzędza (woj. wielkopolskie).

W ramach przedsięwzięcia zagospodarowana zostanie nieruchomość o powierzchni 7,5 ha. Na działkach powstanie hala magazynowa surowców i wyrobów gotowych o powierzchni ponad 30 tys. mkw. Obiekt przeznaczony zostanie do magazynowania i dystrybucji m.in. asortymentu branży motoryzacyjnej, elektronicznej, spożywczej i meblowej.  Zakres inwestycji obejmie także realizację parkingów dla ok. 180 pojazdów.

 

Źródło:www.propertynews.pl

Ukończone 28 000 m² w Panattoni Park Mysłowice

Ukończone 28 000 m² w Panattoni Park Mysłowice

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, sfinalizował kolejny etap rozbudowy Panattoni Park Mysłowice. Nowy obiekt o powierzchni ponad 28 000 m² wynajęty został przez trzech najemców: CEVA Logistics, Manuli Hydraulics (ok. 9 300 m²) oraz Valeo (ok. 9 200 m²).

 

Finalizacja Panattoni Park Mysłowice nabiera tempa. Właśnie ukończono kolejne 28 100 m² jednego z największych centrów logistycznych w Polsce. Do nowopowstałej powierzchni wprowadzą się: przedstawiciel branży logistycznej - firma CEVA Logistics, Manuli Hydraulics - światowy lider branży hydraulicznej, który jest już klientem parku i zajmie w nowym obiekcie ok. 9 300 m² oraz Valeo - producent komponentów samochodowych na rynek OEM oraz części zamiennych, który zajmie ok. 9 200 m².

 

Panattoni Park Mysłowice docelowo składać się będzie z 8 budynków, a po zakończeniu ostatniej fazy budowy osiągnie ok. 200 000 m². Warto dodać, że w ramach całej inwestycji przebudowany został układ komunikacyjny przy nieruchomości. Panattoni zainwestowało w budowę węzła drogowego na drodze ekspresowej S1, który łączy ją z drogą wojewódzką nr 934. Dzięki inwestycji usprawniony został ruch w sercu aglomeracji śląskiej, u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1.

Panattoni Park Mysłowice zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1. Od lotniska w Pyrzowicach dzieli ją zaledwie 30 kilometrów. Położenie parku zapewnia idealne warunki dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji oraz łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Źródło: Panattoni Europe

Szansa na centrum logistyczne przy trasie wylotowej z Łodzi

Szansa na centrum logistyczne przy trasie wylotowej z Łodzi

Spółka Gonera Property prowadzi obecnie rozmowy z kontrahentem na temat sprzedaży działki położonej przy ul. Brzezińskiej naprzeciwko centrum handlowego M1 w Łodzi. Może tam powstać centrum logistyczne. Działka o powierzchni 10,5 ha przy ul. Brzezińskiej 44/46 znajduje się naprzeciwko wjazdu do centrum handlowego M1. 6,5 ha objęte jest warunkami zabudowy pod centrum logistyczne. Ulica Brzezińska to jednocześnie trasa wylotowa na Warszawę i główna droga dojazdowa do autostrady A1.

Prologis wynajął dwóm firmom 15,67 tys. mkw. w magazynach pod Wrocławiem

Prologis wynajął dwóm firmom 15,67 tys. mkw. w magazynach pod Wrocławiem

Prologis poinformował o podpisaniu dwóch nowych umów najmu z ABB i Toyota Tsusho Europe. Wrocławskie magazyny Prologis są już wynajęte w 91 proc. Dwie nowe umowy najmu dotyczą powierzchni 15,67 tys. mkw. łącznie w dwóch parkach: Prologis Park Wrocław i Prologis Park Wrocław III.

Źródło: www.propertynews.pl

Eko-Kartex zbuduje hale magazynowo-biurowe w ŁSSE

Eko-Kartex zbuduje hale magazynowo-biurowe w ŁSSE

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Podstrefie Radomsko, firma Eko-Kartex ma wybudować hale produkcyjne i magazynowe z wydzieloną częścią administracyjno-biurową; zakupi również linie technologiczne do produkcji opakowań tekturowych. Wartość tej inwestycji to 4 mln zł. Eko-Kartex jest jedną z czterech firm, które otrzymały we wtorek zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firmy Indesit, ABB, Serioplast oraz Eko-Kartex mają zainwestować w sumie ponad 200 mln zł i stworzyć niemal 380 miejsc pracy.

Źródło: www.propertynews.pl

Artom wybuduje kompleks produkcyjno-magazynowy na Pomorzu

Artom wybuduje kompleks produkcyjno-magazynowy na Pomorzu

Krotki tekst, ktory charakteryzuje oferte. Stosowac również w przypadku zbyt długiego tytułu.

Lokalizacja:

Zalety obiektu:

Powierzchnia do wynajęcia:

Ifm Ecolink inwestuje w kompleks produkcyjno-biurowy

Ifm Ecolink inwestuje w kompleks produkcyjno-biurowy

Interbud-West - spółka zależna Energoinstalu - podpisała kontrakt na budowę kompleksu produkcyjno-biurowego w Opolu. Zleceniodawcą prac jest firma Ifm Ecolink. Wartość kontraktu wynosi 13,45 mln zł netto. Termin realizacji robót mija 31 lipca 2012 roku. Źródło: www.propertynews.pl
    Strona 1 na 1

    1
Wszyscy Ci z Państwa, któych interesują Wiadomości z rynku w regionie znajdą tutaj obszerne, wyczerpujące oferty z tego regionu jak i z samego miasta wojewódzkiego. Po wpisaniu interesującej Państwa frazy otwiera się strona, na której znajdą Państwo magazyny i powierzchnie magazynowe w znakomicie skomunikowanej lokalizacji oraz o strategicznym położeniu, często położone w samym centrum miasta. Są tutaj ogłoszenia oferujące nowoczesne parki logistyczne z doskonałym dostępem do transportu miejskiego, autostrady czy siły roboczej, przystosowane do celów produkcyjnych czy też niewielkie parki magazynowo – biurowe o dogodnym umiejscowieniu. Otwierając tę stronę mogą Państwo przejrzeć oferty typowych miejsc magazynowych regionu , jak i centrów dystrybucyjnych czy też miejsc pod działalność gospodarczą oraz miejsc z elastyczną możliwością kształtowania powierzchni magazynowej czy biurowej w tej okolicy. Wszystkie ogłoszenia na stronie mają dogodny dla Państwa opis lokalizacji, zalet obiektu, powierzchni do wynajęcia i powiązanych wpisów oraz bezpośredni kontakt z numerami telefonów. Tutaj znajdziecie Państwo odpowiadającą Państwa oczekiwaniom Wiadomości z rynku .