+48 22 111 00 0148 22 50 58 440
Zgłoś Ofertę ENG
header

Warto się pospieszyć z renegocjacją warunków najmu

Zwiększyła się aktywność najemców zarówno w Warszawie jak i w innych miastach. W stolicy od stycznia do czerwca 2010 r. wynajęto prawie taka samą powierzchnię jak w całym roku 2009.
Roku 2010 nie zakończymy tak dobrym wynikiem jak osiągnięty dwa lata temu, ale będzie on z pewnością dużo lepszy niż przed rokiem.

Zwiększyła się nie tylko liczba transakcji, ale i średnia wynajmowana powierzchnia. Najemcy podpisują nowe umowy lub renegocjują zawarte wcześniej, aby na dłużej zapewnić sobie niższe koszty i dogodniejsze warunki najmu. Przykładem jest największa w tym roku transakcja przedłużenia umowy najmu Pekao w kompleksie biurowym Lipowy Office Park w Warszawie.

Wiele firm, wykorzystując sprzyjającą koniunkturę, analizuje swoją sytuację w celu zoptymalizowania kosztów najmu. Czynsze są na niskim poziomie, ale czasu na renegocjacje nie pozostało zbyt wiele — spodziewamy się wzrostu stawek czynszu wraz ze spadkiem podaży nowej powierzchni biurowej w roku 2011. (…). ŹRÓDŁO: Puls Biznesu, www.pb.pl

Powiązane wpisy