Samodzielna hala magazynowa w przemysłowej dzielnicy Krakowa
Magazyn blisko centrum i wyjazdu na autostradę
Do wynajęcia samodzielna hala biurowo-magazynowa o powierzchni ok. 1000 mkw. (w tym dwukondygnacyjna powierzchnia biurowa 288 mkw.). Nieruchomość znajduje się w Krakowie w strefie przemysłowej w Podgórzu. Lokalizacja z dobrym dojazdem do obwodnicy oraz centrum miasta.
Hala nadaję się także pod lekką produkcją.
Wysoki standard wykończenia przestrzeni biurowo-socjalnych
Niezależny budynek
Teren zamknięty
Blisko przystanków miejskich
Możliwość adaptacji budynku do potrzeb najemcy
Lokalizacja
Hala magazynowo - produkcyjna do wynajęcia znajduje się w przemysłowej części Krakowa – w dzielnicy Rybitwy. Doskonała lokalizacja obiektu pozwala na szybką komunikację drogową. Nieruchomość zlokalizowana jest niespełna dwa kilometry od obwodnicy Krakowa. Międzynarodowe lotnisko w Krakowie Balicach oddalone jest o ok. 3 km.
Dane techniczne
- Ilość budynków1
- Możliwość prowadzenia produkcjiTAK
- CertyfikatNIE
- Wysokość składowania (m)7.0
- Nośność posadzki
- Siatka słupównone
- Bocznica kolejowaNIE
- Czy dostępna jest powierzchnia biurowaNIE
- Odporność ogniowa-
- DokiNIE
- Bramy z poziomu zeroTAK
- Chłodnia / mroźniaNIE
- Powierzchnia biurowa (m2)0.00
- Minimalna powierzchnia (m2)764
- Świetliki dachoweTAK
- TryskaczeNIE
- MonitoringNIE
- OchronaNIE
- ID ofertymp12527
Odległości
Dane rynkowe
Rynek magazynowy zlokalizowany wokół Krakowa od lat należy do regionów, które dysponują niskim wolumenem powierzchni gotowej do wynajęcia od zaraz. Pomimo całkowitych zasobów wynoszących ponad 1 milion m2, w regionie stopa pustostanów wskazuje około 3,9%. Deweloperzy magazynowi w poszukiwaniu gruntów inwestycyjnych zdecydowali się na rozwój w kierunku wschodnim. W ostatnich latach na znaczeniu zyskały takie lokalizacje jak Niepołomice, Tarnów, Bochnia i Kokotów.
W okresie od stycznia do marca 2024 r. w ramach nowej podaży deweloperzy dostarczyli w województwie małopolskim 21,6 tys. m2. W regionie ofertę gotowych hal magazynowych przygotowali m.in. Panattoni, 7R, GLP, Hillwood oraz bardziej lokalne podmioty jak LCube i BIK. Największym wyzwaniem dla deweloperów pozostaje ukształtowanie terenu, które podnosi koszty związane z rozpoczęciem budowy inwestycji, a także wpływa na wysokość wyjściowych stawek za najem. Poza stolicą małopolski nowe parki logistyczne i centra dystrybucyjne powstają w Skawinie, Modlniczce, Rybitwach, Targowisku i Wieliczce. Obecnie w budowie pozostaje ponad 151 tys. m2. Województwo małopolskie to region, w którym najemcy mogą wybierać ze zróżnicowanej oferty powierzchni magazynowych w formatach: big-box, SBU (small business unit) oraz projektach BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit). Ze względu na rozwój segmentu logistyki ostatniej mili w Krakowie i okolicach dostępne są moduły w ramach mniejszych miejskich inwestycji jak np. Panattoni City Logistics i 7R City Flex. Popyt brutto w okresie styczeń – marzec wyniósł 26 tys. m2.
Wśród najaktywniejszych grup najemców znajdują się m.in. logistycy, firmy produkcyjne, firmy odzieżowe, sieci handlowe, branża meblarska/DIY, lekka produkcja i branża motoryzacyjna. Głównym atutem regionu jest dostęp do autostrady A4 oraz droga ekspresowa S7. W wyniku rozwoju infrastruktury drogowej w Krakowie na znaczeniu zyskują okolice lotniska i Nowa Huta.
