Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Planowana inwestycja LCube Logistic Park Poznań położona zachodniej części Polski, w niewielkiej odległości od Poznania. Łączna powierzchnia planowanego parku to ponad 250 tys. mkw powierzchni magazynowej w pięciu budynkach z czego jeden budynek zakłada powierzchnie ponad 130 tys. mkw. a pozostałe budynki mają wielkość do 45 tys. mkw. Wszystkie budynki spełniają standard A klasy, w tym nośność posadzki 5 t/mkw, wysokość składowania minimum 10 m w świetle, liczne doki rozładunkowe oraz bramy z poziomu 0, oświetlenie LED oraz najnowsze rozwiązania przeciwpożarowe.
Doskonałe położenie planowanej inwestycji LCube Logistic Park Poznań tuż przy autostradzie A2 oraz bliskość węzła trasy ekspresowej S11 pozwala na szybką i sprawną komunikacje z pozostałymi regionami Polski również jak i państwami Europejskimi, jak i dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Planowana inwestycja LCube Logistic Park Poznań o ponad 250 tys. mkw powierzchni magazynowej w pięciu budynkach Klasa A Nośność posadzki 5 t/mkw Wysokość składowania 10 m Liczne doki rozładunkowe Bramy z poziomu zero Świetliki Klapy dymowe System tryskaczy typu ESFR Oświetlenie LED Wielkość i standard powierzchni biurowej i socjalnej może być dostosowany do oczekiwań klienta

Lokalizacja

Niepruszewo, województwo wielkopolskie
27 km od centrum Poznania
Planowana inwestycja LCube Logistic Park Poznań położona tuż przy Autostradzie A2, to autostrada biegnąca od granicy polsko-niemieckiej w Świecku/Frankfurcie nad Odrą (łącząca się z autostradą A12), przez Poznań i Łódź do Warszawy i do granicy polsko-białoruskiej w Terespolu/Brześciu (połączenie z autostradą M1). Autostrada jest częścią europejskiej trasy E30 łączącej Berlin z Moskwą.
LCube Logistic Park Poznań ma bardzo dobre połączenie poprzez autostradę A2 z węzłem trasy ekspresowej S11, „Poznań-Zachód” i dalej do centrum Poznania i Portu Lotniczego Poznań-Ławica.
Dogodne warunki do prowadzenia działań dystrybucyjnych i logistycznych w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  5
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  10.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12x22,5
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp12105

Odległości

Autostrada A2
Węzęł S11/A2
Poznań
Granica polsko-niemiecka

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy