Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Panattoni Park Poznań West Gate II usytuowany jest w Tarnowie Podgórnym, zaledwie 20 km na północny-zachód od autostrady A2. Jest to nowoczesny magazyn klasy A, zapewniający doskonałe warunki przechowywania i dystrybucji towarów. Miejsce to doskonale komunikuje się z drogą ekspresową S11 oraz skrzyżowaniem z drogą krajową 92 (węzeł Poznań Tarnowo Podgórne). Jego powierzchnia wynosi niemal 48 000 m², co daje dużo przestrzeni dla różnych rodzajów działalności. Magazyn klasy A wyróżnia się wysokim standardem budowy i wykończenia, zapewniając klientom nie tylko efektywną przestrzeń, ale także bezpieczeństwo i wygodę w codziennych operacjach logistycznych.

Magazyn wysokiego składowania w cenionej m.in. przez firmy logistyczne i kurierskie lokalizacji Doki rozładunkowe Bramy wjazdowe na poziomie zero Zabezpieczenia przeciwpożarowe Tryskacze ESFR Klapy dymowe Kamery wizyjne CCTV Siatka słupów: 22,5 x 12 m Nośność posadzki: 5 t/mkw Wysokość składowania: 12 m Monitoring Miejsca parkingowe Ochrona całodobowa

Lokalizacja

województwo wielkopolskie
Panattoni Park Poznań West Gate II położony na zachód od Poznania
1 km do drogi krajowej nr 92, biegnie ona przez obszar czterech województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Trasa rozpoczyna się w Rzepinie, a kończy w Kałuszynie. Droga nr 92 przebiega przez miasta takie jak Poznań, Konin, Sieradz, Łowicz i Mińsk Mazowiecki
7 km do trasy ekspresowej S11, jest to ważna droga ekspresowa w Polsce, biegnąca przez województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie i łódzkie. Rozpoczyna się w Kołobrzegu i biegnie na południe przez miasta takie jak Koszalin, Piła, Poznań i Konin, aż do Uniejowa, gdzie łączy się z trasą S8
13 km do węzła Autostrady A2
22 km do Poznania

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  TAK
 • Certyfikat
  TAK
 • Wysokość składowania (m)
  12.0
 • Nośność posadzki
  5.0
 • Siatka słupów
  12x22,5
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  4000
 • Doki
  TAK
 • Bramy z poziomu zero
  TAK
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  TAK
 • Tryskacze
  TAK
 • Monitoring
  TAK
 • Ochrona
  TAK
 • ID oferty
  mp12240

Deweloper

Panattoni Europe to czołowy deweloper na polskim rynku magazynowym, działający od 2005 roku. Panattoni jak i wszystkie inne inwestycje, to najwyżej klasy nieruchomości komercyjne dopasowane do najemców różnych branż i specjalizacji. Ponadto deweloper specjalizuje się w obiektach typu build-to-suit (BTS), które są budowane na zamówienie indywidualnego klienta.

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy