Dodano do porównań. Sprawdź dodane nieruchomości.

Magazyn na wynajem Poznań, Robakowo

Panattoni Park Poznań East II to jedna z najnowszych inwestycji dewelopera zlokalizowany w Robakowie przy ulicy Żernickiej. Centrum logistyczne oferuje ponad 37 000m2 nowoczesnej hali magazynowej.

Panattoni Park Poznań East II to nowoczesny park logistyczny oferujący 37 000 mkw powierzchni magazynowej, zlokalizowany w gminie Gądki, ok. 15 km na południowy wschód od centrum Poznania, kolejna inwestycja tego międzynarodowego dewelopera w tym regionie. Atrakcyjne położenie przy wjeździe na trasę ekspresową S11 oraz w pobliżu autostrady A2 Berlin-Warszawa. Lokalizacja pozwala na organizacje dostaw w regionie Poznania oraz miejscowości sąsiadujących, jak i na rynki zagraniczne. Hala o wysokości 10 m, obciążenie posadzki 5 T/m2, ogrzewanie, klimatyzacja, tryskacze i klapy dymowe. Parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych.

siatka słupów w 12 x 22,5 m, wysokość składowania 12 m, posadzkę bezpyłową o nośności 5 T / mkw., instalację tryskaczową oraz wymagane wyposażenie PPOŻ, energooszczędne oświetlenie LED, docki z ochronnymi kołnierzami i hydraulicznymi podnośnikami, bramy z poziomu "0"

Lokalizacja

Nowoczesny park logistyczny usytuowany w gminie Gądki, zaledwie 17 km na południowy wschód od centrum Poznania. Park posiada strategiczną lokalizację. Usytuowany jest przy wjeździe na trasę ekspresową S11 oraz 7km od węzła Poznań Krzesiny, który łączy S11 z autostradą A2. Są to doskonałe warunki dla efektywnej organizacji dostaw w regionie Poznania i sąsiednich miejscowościach. Łatwy dostęp do rynków zagranicznych, umożliwia rozwój biznesu na szerszą skalę.

Dane techniczne

 • Ilość budynków
  1
 • Możliwość prowadzenia produkcji
  NIE
 • Certyfikat
  NIE
 • Wysokość składowania (m)
  -
 • Nośność posadzki
 • Siatka słupów
  -
 • Bocznica kolejowa
  NIE
 • Czy dostępna jest powierzchnia biurowa
  NIE
 • Odporność ogniowa
  -
 • Doki
  NIE
 • Bramy z poziomu zero
  NIE
 • Chłodnia / mroźnia
  NIE
 • Powierzchnia biurowa (m2)
 • Minimalna powierzchnia (m2)
  -
 • Świetliki dachowe
  NIE
 • Tryskacze
  NIE
 • Monitoring
  NIE
 • Ochrona
  NIE
 • ID oferty
  mp11985

Deweloper

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych, działającym na polskim rynku od 2005 r. Od tego czasu spółka zrealizowała w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5,7 miliona metrów kwadratowych. Panattoni Europe oferuje na wynajem hale przemysłowe i magazynowe z kompleksowym zaplec(BTS), które są budowane na zamówienie indywidualnego klienta.zem biurowo-socjalnym do natychmiastowego wynajęcia w całym kraju. Ponadto deweloper specjalizuje się w obiektach typu build-to-suit

Odległości

S11
Węzeł Poznań Krzesiny S11/A2
Poznań Centrum
Lotnisko Poznań Ławica

Dane rynkowe

Poznań należy do tzw. wielkiej piątki największych rynków magazynowych w Polsce. To jeden z najstarszych regionów logistycznych, który został uformowany wzdłuż drogi krajowej 92, a obecnie autostrady A2. Trasa ta umożliwia dystrybucję towarów ze wschodu na zachód Europy w kierunku Berlina.

Całkowite zasoby poznańskiego rynku magazynowego na koniec 3 kwartału 2023 r. wynoszą ponad 3,32 mln m2. Na terenie województwa wielkopolskiego ofertę powierzchni magazynowej na wynajem przygotowali wszyscy kluczowi deweloperzy to jest Panattoni, 7R, GLP, WhiteStar, Logicor, Hillwood, CTP, MLP, Segro, Hines, Prologis, P3, CTP oraz wielu lokalnych mniejszych inwestorów. W okresie od stycznia do września 2023 r. nowa podaż w regionie powiększyła dostępny wolumen powierzchni do wynajęcia o ponad 286 tys. m2 i ustabilizowała poziom pustostanów na wartości 7%. Według zapowiedzi deweloperów w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych 254 tys. m2, które z pewnością szybko znajdą swoich najemców. Poza Poznaniem w województwie wielkopolskim głównymi ośrodkami przemysłowymi i logistycznymi pozostają tereny położone wzdłuż tras ekspresowych S5 i S11, a także w obrębie lotniska. Dlatego duża oferta powierzchni na wynajem znajduje się na południe od stolicy regionu w takich lokalizacjach jak Gądki, Żerniki, Jaryszki, Robakowo, Plewiska, Komorniki czy Plewiska. Wiele firm rozważa rozwój także w Sadach, Gołuskach, Tarnowie Podgórskim czy bardziej znanych historycznie lokalizacjach jak Swarzędz, Konin, Kalisz czy w Niepruszewie.

Poznań oraz całe województwo wielkopolskie charakteryzuje się wysoką aktywnością najemców. Popyt brutto w 3 pierwszych kwartałach 2023 r. wyniósł ponad 330 tys. m2. Region oferuje wszystkie rodzaje hal na wynajem tzw. wielkoformatowe budynki magazynowe typu big-box lub multitenant, inwestycje na wyłączność jak BTO (built-to-own) i BTS (built-to-suit) oraz mniejsze magazyny miejskie typu SBU (Small Business Unit) do obsługi tzw. logistyki ostatniej mili. Rozbudowana oferta powierzchni magazynowej na wynajem wybierana jest zarówno przez duże międzynarodowe firm jak i lokalnych krajowych dostawców. Najaktywniejszymi najemcami pozostają Ci reprezentujący logistykę, dystrybucję, e-commerce, branżę motoryzacyjną, lekką produkcję, produkcję, sieci handlowe, sieci spożywcze, branżę meblarską/DIY oraz firmy kurierskie.

więcej ofert
więcej ofert
więcej ofert

Najczęściej wyszukiwane frazy